МАРТЕНЧЕТО си расте, тупка силно сърчице! - тема 2

  • 33 567
  • 757
# 390
Здравейте, мили мои Simple Smile
Как сте в този дъжд?
Просто не мога да се стърпя и минавам първо при вас да се похваля - най-накрая и аз се записах на ЖК, попаднах на страхотен лекар по здравна каса. Честно казано, понеже мисля да ходя и на частно, по Здравна каса се записах, колкото да получа съответните документи, но лекарят, при когото попаднах надмина всичките ми очаквания.
Гледа ме на ехограф поне 20 минути и ми обяснява, обяснява... Голям кеф Wink
Бебето, което досега ми се струваше малко нереално, защото не го усещам и го бях виждала преди 5 седмици, сега се пъчеше, боксираше, риташе... Изобщо - голямо шоу ми направи  Laughing
Докторът измери освен размерите и сърдечната дейност на бебето, също кръвоток в плацентата, кръвоснабдяване на маточна артерия (дано така се казва) и още 1-2 неща, които не запомних.
Направо ми направи деня този човек!

Довечера съм на ранна ФМ и се надявам всичко да е наред и мисля да почнем да информираме малко по малко роднини и приятели.

Много се радвамза Тигролинка, че резултатите от Хармони теста са добри. Там не пише ли пола на бебето? Би трябвало този тест да го определя на 100%

Виж целия пост
# 391
Здравейте момичета!   bouquet  bouquet  bouquet

simi, добре дошла при нас и леко и безпроблемно бременеене ти пожелавам  Hug Hug Hug Лентички може да намериш на първата страничка с термините - качила съм няколко сайта с различни темички на лентичките Simple Smile

За бълбукането, ако легнете по гръб и сложите ръка ниско на коремчето ще усетите, че не е просто къркорене на червата Simple Smile

За ученето - щом ви се учи действайте Simple Smile А и може да хванем и някоя и друга привилегия с обезщетенията за редовните майки студентки Simple Smile Ако не ги махнат докато родим Sad

Браво на всички с потвърден пол Simple Smile И да напомня - ако искате да добавям информация на първата страница, пишете ми Simple Smile Вече и пол добавям, на които се знае Simple Smile
Виж целия пост
# 392
Добро утро и от мен Simple Smile, то май стана обяд вече ама нищо! Много дъжд, много нещо, цял ден какво ще се прави в къщи с малката незнам. Постоянно иска да играя с нея и и е скучно, а пред децките зацикля и после е много кисела като и ги спра. Дано малко поспре че да излезнем, че ще лудна.
Иначе нещата при мен за сега добре, излезнаха ми изследванията и с леки отклонения са чудесни, изпратих ги по майла на АГ и тя ми върна отговор че всичко е нормално. Занесох си и болничния в работата, добре че шефката я нямаше и не се наложи да се засичам с нея
Desy, това бълбукане може и да е от активните движения на бебето, но в тази седмичка е още рано да се определи точно. Simple Smile И аз имах подобни и се учудвах защо така ми къркорят тия чрева. Иначе вече започнаха и при мен ритничетата, особено вечер бебо е доста активен, като си легна по гръб или като съм в някаква неудобна поза ведна усещам познатото прибоцкване.
Смехуранче може да добавиш едно мъжко щъркелче на първа страничка към мен Simple Smile!!!
simi добре дошла Hug, лентичките и на мен ми е трудно да ги намеря в саита на бг мама и затова пиша в гугъл - bg mamma лентички и така ми излизат. Simple Smile
ShySun емоцийте и при мен са много особени на този етап. Незнам с каката ми беше по различно, сега се чувствам така сякаш още не възприемам човеченцето по същия начин както първия път.
Гледам мамите по градове вече се активизират за среши Simple Smile, дано се оправи времето та и ние тука в София нещо да измислим. Hug Hug
Виж целия пост
# 393
За Хармони тест- а като всичко в Бг е направен така, че определя само 3 хромозомни аномалии - като за толкова "малко" пари това е. Такъв им бил договора с лабораторията. След няколко месеца след доплащане на сумата от около 300-400 лв. ще се знае и пола. Simple Smile .   Другите по-пълни тестове са от порядъка на 2000 и нагоре -Прена тест.
Виж целия пост
# 394
Здравейте и от мен,
аз писах, писах, както си знам, цели романи, и кат натиснах Публикувай, отиде всичко на кино  #Cussing out, защото тъкмо тогава интернета нещо в офиса се беше прецакал и сега ще драсна набързичко нещо, че ме мързи пак да си пиша тефтера  Blush
Добре дошли на новите мами, а болните бързо да се оправяте!
Относно бълбукането, то при първа бременност, не е баш бълбукане, ами по-скоро си е като леко гъделичкане от вътре, за тези, които още се чудят дали е бебока, или не Simple Smile
И аз вчера и днеска по един път, усетих нещичко, ама е толкова лекинко, че не знам дали е бебо.
Ходих на преглед в петъка, за да пускам изследванията за БХС и сега чакам резултата.
Според докито, а и според мен, си е пак мъж, че ни се стори и на двете пишок, ама каза за всеки случай, че няма да го декларира все още като мъж, поне до наредния преглед след 3 седмици.
Но, иначе движенията на монитора са му като на мъжле, резки, груби ритници, вдигна си по едно време краката нагоре и си ги прекърсти по мъжки, все едно гледа мач  Mr. Green Ако излезне мома, много ще се учудя. Нищо, че ние с татито искахме си този път да е мома, но пък баткото си искаше момче, и можеби неговото желание да е било по-силно от нашето Simple Smile Иначе, баткото при положение, че си е добричък и послушко, вече всяка вечер като се приберем в къщи, си измисля постоянно някакви нови маймунджилъци, какво е щял да му показва и да го учи бебето, та ние вече с ММ почваме да се чудим да се смеем ли, да ревем ли от това какво ли ни очаква  Crazy
Мен този път доста ми наедряха от раз гърдите и все още много ме болят!! Не мога да се обърщам нормално през нощта, защото се събуждам от напрежението и от болка. Миналия път ми пораснаха гърдите от 75 размер на 90, кат гледам и сега ще съм кравоподобна в това отношение  bowuu  Но, пък много им се кефя да си ги видя пак в този си вид  Flutter , че след спиране на кърменето, ми станаха по-малки от преди забременяването и това доста ми беше тъжничко и трудничко за приемане като факт  Rolling Eyes
Също да си кажа, че ме тресят хормоните, и както съм супер спокойна, мога да се развикам като откачалка и в къщи мъжете яко си го отнасят горките. ММ е свикнал от предишния път, но детето миличкото, трудно ме възприема кат такава  Blush
Ами ай да публикувам, че пак да не се прецака нещо, защото тогава вече определено няма да ми се пише за трети път.
Хубав ден на всички и на пук на мрачното време, настроението на всички нека да е супер слънчево  Hug
Виж целия пост
# 395
Само са се похваля-прибрах се вкъщи Hug Party
Виж целия пост
# 396
  bouquet
Добре дошли на всички нови мами   bouquet
Бубе в къщи си е най-хубаво  Hug
Тигролина - мислих те бе жена, толова се радвам, че всичко е наред с бебето  Heart Eyes
Смехуранка- честит първи учебен ден, желая ти много шестици  Hug и се радвам, че с вашата кака всичко е наред.
Към всички момичета от Пловдив - пишете ме за среща, ще дойда Hug
Добре съм, бебето не го усещам още, но май, май получавам леки контракции вечер, когато съм много уморена.
Ива вчера тръгна на предучилищна, в училище на 5 г. Много е щастлива, самостоятелна, оперена, адекватна.  Heart Eyes Значи като се знам каква шматка съм, това дете не е от мен  hahaha
Отдавна и казах, че ще си имаме бебе. Много е ентусиазирана, грижовна, мила, говори за бебето доста, хвали се с него и мен  Crazy. Мисля си, че като дойде ревящото бебе, колики, зъби и така нататък, няма да е в такава еуфория, но... ще видим  hahaha
Бъдете здравички и много спокойствие. Това е от мен.

Виж целия пост
# 397
Благодаря момичета за топлото посрещане  Hug Hug Hug
 
Аз още ритници не усещам, но и това време ще дойде  Sunglasses
Виж целия пост
# 398
Тигролина, поздравления  Hug дано нямате повече никакви притеснения
аз днес успях да мина по ЖК, "И какво сега, пак ли рокли ще носим?" заключи лекарката
така, че потвърдено от двама- момиче ще си имаме Simple Smile
моите девойки днес са ученички, малката снощи цяла вечер ме преследва по леглата, нали не е ходила никъде и сега малко емоционална бомба вчерашния ден
иначе се похвали, че днес е била най-послушното дете, всички са говорили много, как госпожата постоянно им е викала да мълчат, а никой не я слушал ... Crazy освен самата тя, раазбира се
Виж целия пост
# 399
Е, хайде добро утро и ставайте smile3534  grinning012
Някой да сложи кафето, че аз съм на чай  Joy . Днес имам имен ден и ви черпя виртуално   ura newsm38
Изпратих детето на детска, мъж ми на работа и колкото и да не искам да ставам, трябва да нахраня себе си и бебчо и да поработя за фирмата от вкъщи  Rolling Eyes
Бързо всички на отчет  smile3513 newsm03
Виж целия пост
# 400
Честит имен ден  bubeto2401 - живи и здрави ( броя те 2 в 1 ) !

Вече съм сигурна, че усещам бебето, от време на време  сякаш някой потупва леко с пръст от вътрешната страна на корема ми.  Heart Eyes   
 Взех тези дни да се задъхвам, да не мога да се наведа  лесно , а съм в 4-ти месец!!!!! В 8-ти ще трябва да се предам  и да легна безпомощна. Не ми харесва тази работа.. никак даже. Трябва да предприема някакви мерки и да не се изоставям от сега  newsm78 , само да измисля какви да са..
Виж целия пост
# 401
Добро утро и честит имен ден на Бубето  Simple Smile  Аз вчера се записах за ЖК,но на прегледа нищо не ми казаха,освен че уж било добре бебето,пулс има и така... Явно аз очаквам повече,защото мъжът ми има дете от предишен брак и щом той ме пита какво очаквам да чуя  Laughing За ФМ ми казаха чак в 20 г.с ? Но мисля да си запиша час за към 16 г.с.И каза,че пак било по-голямо бебето,явно съм в 14 г.с.  Simple Smile  За БХС ми каза,че съм закъсняла,пък и не ме съветва да го правя,май и няма да го правя наистина. по неговия кантар съм качила 3 кг,гадост,каза ми да внимавам с кг,почувствах се като слон,а всички дрехи ми стават  Cry Ама както и да е ! Хубав ден желая на всички и много усмивки Simple Smile
Виж целия пост
# 402
Първо честит имен ден на Бубето, с пожелания за здраве, щастие, леко бременеене и пухкаво бебе!

Не съм писала отдавна, но и няма кой знае какво ново, освен, че два дни имах доста силни болки, които много ме уплашиха. По тази причина сега прекарвам повече време в лежане. Сигурно ще трябва втори скрининг да правя. Иначе доктора ми се връща чак октомври от отпуска и не знам как ще издържа да си видя бебо до тогава Sad
Смехуранке ти къде се записа да учиш, дай повече информация. И аз обмислям да се запиша някъде, въпреки, че кой знае какво ще измислят до тогава умните глави в парламента...
Виж целия пост
# 403
Добро утро момичета.  newsm38 Почерпка и от мен за именния ми ден и поздрави на всички празнуващи днес!!  bouquet
Виж целия пост
# 404
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
Бъдете здрави и много обичани!

Ранната фетална вчера мина мина - всичко е ОК. Бях при Чавеева, в клиника Щерев. Взеха ми и кръв за БХС, макар че много повече ме интересуваха ехографските измервания, а там всичко изглеждало наред.  Peace

Съответно снощи показах на каката снимки на бебето от ехографа.
Тя много се зарадва и много се разнежи. Накрая заключи, че от цялата работа, най-много й харесва, че вече има вероятност и тя да се сдобие с легло на втори етаж  Shocked   Joy


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия