МАРТЕНЧЕТО си расте, тупка силно сърчице! - тема 2

  • 33 564
  • 757
# 450
А защо да са еднакви гумите? Аз мисля, че като са голями и надуваеми ще возят добре, въпреки че предните са по- малки или мислите, че ще има разлика. Но май щом повечето ги правят с по- малки предни, значи е по- удачно да са така. Да кажат майките, които вече имат дечица кое е по- добре, че аз не знам какво да гледам. 
Виж целия пост
# 451
Радвам  се ,че харесвате името ,момичета и мерси за успокоението за теста.Аз съм си малко хипохондрик и лесно се шашкам  Mr. Green .
Количка и аз си имам от каката http://xn----9sbapbsbaocbk2b6ih.com/ethos-trio-2010-giordani/ ,но да си кажа честно много се изкушавам за нова ,но май предпочитам да вложа парите в други глезотии  Laughing .
Виж целия пост
# 452
Здравейте момичета! Признавам си изпуснах ви, просто не мога да ви изчета, много сте активни. Запишете ни на първата страничка моля, на 35, тава ми е втора бременност, термина ми го дават на 28ми март, за пола още ни е рано. Аз все още чакам резултатите от БХС.
Честито на патерици на всички мами с ученици, голяма емоция с Първия учебен ден. Към всички, които са се захванали да учат Кога намирате време?? Работата, детето, домакинските задължения, малко социален живот и не остава никакво време за учене  Cry Sad 
Преди време бяхте обсъждали боядисването, да се включа макар и с огромно закъснение. Боядисвам се, никога не съм мислила, че това крие риск за мен или бебето. На мен вече нищо от работните дрехи не ми става, крайно време ми е да си купя нещо, но така не ми се обикаля и пазарува. А не ми се и рискува он-лайн, но накрая май така ще стане, просто не мога да намеря време и сили да ходя по магазини.
Килограми качвам сякаш от въздуха, вече ме е страх да се качвам на кантара, не смея да си помисля, какво ще е като влезя в последния тримесец, направо ще се търкалям.
Барзо оздравяване на всички болни.
Лека вечер от мен!
Виж целия пост
# 453
Имам Quinny Speedi
http://www.quinny.allmarkets.ru/photos/SpeedisxWagtail.jpg
"изгледа" ми и двете деца, след второто я дадох на едно момиче да я ползва, върна ми я миналото лято даже не съм я отваряла да я видя в какво състояние е
трябва скоро да я свърша тази рабта, ако случайно нещо има кахъри
http://www.bebe-best.com/mamaspapas-sola-plum-kombinirana-bebesh … chka-p-35636.html
това ще е следващия ми избор
Куинито е страхотна количка, понеже моите момичета бяха с малка разлика, след като сложих малката в летния кош съм ги возила и двете в него, често каката се возеше отпред, на мястото, където трбва да са крачетата на бебето /просто на дължина още не я изпълваше малката/
големите гуми определят по-добрата проходимост, имам и летен вариант на Куини- Зап, е няма такава лагерна количка, с едни малки колелца, спъваме се на всяко камъче ...
Виж целия пост
# 454
аз съм с Муци Транспортер от каката, с големи гуми е, много комфортна за новородено. Цветът е зелен, така че става и за бебе-момиче и за бебе-момче  Simple Smile В началото мислех да я сменям, ама сега не виждам смисъл. Защо само да ги трупам. Или пък да я продам на най-много половин цена, но пък после няма да мога да си взема същия клас количка. Та реших да си я ползвам. Нищо и няма.

http://kasida.bg/bebeshka-kolichka-2v1-mutsy-transporter-black-48-18525.html

Мини, киунито го харесвам много, моя приятелка го ползваше и е много лека, маневрена и широка количка. И ние сме возили по две бебета  Laughingа
Лятната ми количка е Chico London, не е лоша, така че върпосът с количките при мен май е уреден.
Andreamegi, радвам се че всичко е наред, дано не се налага повече да постъпваш в болница, освен за раждането. Количката е страхотна, аз бих я запазила  Hug
Добре дошла на Ice cream и леко бременеене  Hug
Mranka, бързо да се оправяш  Hug

Хайде всички на отчет, след прегледи и фетални  Grinning
Виж целия пост
# 455
Добро утро мацки Simple Smile!! Гледам обсъждате колички вече. Аз смятам да не купуваме нова, да си ползваме старата от каката. Доволна съм  от нея, а и е запазена. Ето го модела
http://xn--80aagchfanjcc6aftsr6a.com/images/detska-kolichka-cangaroo-vision.jpg
Сега има много модерни и съответно прекалено скъпи колички, но честно казано незнам дали си струва за година и нещо да дам сумати пари за нова при налична и запазена стара количка. Simple Smile

Виж целия пост
# 456
Здравейте. Отдавна ви чета и  най-после събрах смелост да се запиша при вас.
Бременна съм с второто си дете  с термин 21 март от София.
Детето не беше планирано, но всички сме много щастливи.
Разбира се и проблемите се появиха. На ранната фетална морфология в Фемина ми казаха, че най-вероятно имам пъпна връв с два кръвоносни съда и нищо повече. И като прочетох какво значи това и косите ми се изправиха. А и при първото раждане имах влошен кръвоток и малкия се роди мъничък 2700гр, но напълно здрав. БХС ми е отличен сега. Но много се чудя къде да поискам второ мнение не ми се чака до втората фетална морфология, а и някак си не ми се ходи във Фемина пак само лоши новини ми споделят там.  От една седмица се опитвам да запиша час при д-р Марков, но безуспешно. Даже ходих и на място и никой няма на този адрес. Някакви идеи? Ако може да ми препоръчате някой друг..
Извинявам се за дългия и объркан пост, но съм много притеснена и не знам към кого да се обърна, а многото четене из интернет хич не ми помага.
Виж целия пост
# 457
здравейте и от мен, по темата за количките - от баткото имам чиполино оптима, която съм ползвала година и половина, но е запазена много и не мисля да я сменям, супер доволна съм, покрива всичките ми изисквания. иначе преди това бутах хоук малибу, нищо общо, хич не съм доволна, сега ползвам една макларън лятна, то няма такъв зор, все едно на ръце го нося, постоянно съм с мускулна треска на ръцете.
по принцип разни хора, разни идеали, ама аз мисля, че и от бг количките има сполучливи модели, пък цените им наистина са по-ниски. за мен количката е добре да е
с големи гуми, ако са 3 още по-добре,
голям кош за багаж, тъй като всеки ден все нещо пазарувам,
дълбоок сенник-няма нужда от чадърче и като не вали много не слагам и дъждобран
пълно легнало положение,о
реверсивен кош- много е удобно коша да се върти, особено ако пече лятото
регулируема цяла дръжка- ако не е удобна е кофти и да е цяла, по-удобно е според мен
коша да е проветрив- ако не е лятото детето е като в палатка и постоянно е потно
поставката за крачета да се регулира и да е твърда- иначе се деформира грозно, ако не е стабилно твърда и се изтърква и къса
материята на количката да е устойчива на износване и да е тъмна- светлия цвят е кофти, особено в периода на захранване, има материи, които много избеляват или се късат и протриват
количката да е лека- това е мнооого важно
цената- разбира се, че за децата си всичко даваме, ама за година и малко да се харчат много пари, като знаем средностатистическите семейства как печелят... всеки си знае

та това в най-общи линии според мен ми е важно, може пък да съм от полза за новите мами Simple Smile
Виж целия пост
# 458
Здравейте!

Мини, много ми харесаха количките, които си показала.  Peace

Да ви питам на вашите разгъва ли се седалката напълно като легло? Четох в една тема, че било важно, а виждам, че много популярни и скъпи колички нямат тази опция - седалката само се  накланя. Аз няколко колички харесах, но седалките са им като столове. Така дали ще е удобно за бебето?
Виж целия пост
# 459
Ice cream, ansh, добре дошли при нас и лека и безпроблемна бременност ви желая !   bouquet  bouquet  bouquet

Здравейте. Отдавна ви чета и  най-после събрах смелост да се запиша при вас.
Бременна съм с второто си дете  с термин 21 март от София.
Детето не беше планирано, но всички сме много щастливи.
Разбира се и проблемите се появиха. На ранната фетална морфология в Фемина ми казаха, че най-вероятно имам пъпна връв с два кръвоносни съда и нищо повече. И като прочетох какво значи това и косите ми се изправиха. А и при първото раждане имах влошен кръвоток и малкия се роди мъничък 2700гр, но напълно здрав. БХС ми е отличен сега. Но много се чудя къде да поискам второ мнение не ми се чака до втората фетална морфология, а и някак си не ми се ходи във Фемина пак само лоши новини ми споделят там.  От една седмица се опитвам да запиша час при д-р Марков, но безуспешно. Даже ходих и на място и никой няма на този адрес. Някакви идеи? Ако може да ми препоръчате някой друг..
Извинявам се за дългия и объркан пост, но съм много притеснена и не знам към кого да се обърна, а многото четене из интернет хич не ми помага.

Миличка, не се притеснявай от това че е с два съда. Моя много близка беше изпаднала в същата паника преди няколко месеца, когато и казаха същата диагноза. Не е толкова страшно и не означава, че има нарушен кръвоток бебока, както е станало с първото ти детенце. Нея я бяхаа наплашили, че ще е малко бебето и още куп неща. А накрая на 11.07 роди здрава и прекрасна малка госпожица, която тежеше 3.600 родена в 38-ма седмица. Не се плаши, просто се следи редовно и наблюдавайте как се развива. Възможно е в началото малко по-бавно да расте, но това ще се оправи последните месеци. Ако все пак искаш второ мнение, препоръчвам ти Д-р. Чачева в МБАЛ Надежда. Тя е специалист рискова бременност и подобни проблеми за нея са ежедневие. Сигурна съм, че ще ти даде добър съвет и ще ти каже всичко нужно. Ако имаш още въпроси питай Simple Smile

Ох сега да се похваля следд прегледа вчера. Simple Smile Потвърди се на 100%  и за трети път - мъжка майка ще ставам  newsm44 newsm44 newsm44
Иначе всичко друго изглежда наред, пак сме си по-големи от очакваното, но явно си е голямо мъжлето. Единствено ме притесни леко, че има една кистичка в дясната половина на мозъчето, но лекарката каза че не я притеснява. Тя сама щяла да си изчезне до 28-ма седмица. Още повече, че това било единственото нещо, дето не си било на място и не било проблем щом няма съпътстващи проблеми. И щом тя е спокойна и аз съм спокойна - такова доверие и имам и така ме успокоява тази жена Simple Smile Гледахме му сърчицето, мозъчето, дробчетата се видяха, коремче...абе всичко си има и му е наред Simple Smile Едни големи дълги пръсти Simple Smile Хихи Ще прилича на дядо си - голям и силен мъж Simple Smile Толкова съм щастлива, че не мога да го опиша с думи  moresmile

Ох, пак стана роман Simple Smile Ама това не може накратко да се каже, нали така Simple Smile

Гушки на всички мами и коремчета и такива хубави новини да споделяте и вие Simple Smile Хайде на отчет Simple Smile
Виж целия пост
# 460
Аз не бих сложила бебе, което не може да сяда, в нещо друго освен кош за новородено, но това си е мое мнение  Simple Smile Peace  

Нашата количка сигурно се води морално остаряла, но засега не смятам да влагам пари в нова. Джордани 3 в 1 е, единственият недостатък е, че ми е тежка при преодоляване на стълби, а най-вероятно отново ще съм със секцио. Но иначе е супер здрава, точно по него време целият квартал, пък и съседния бяха разкопани и стояха така 2 години  ooooh!

Виж целия пост
# 461
Аз не бих сложила бебе, което не може да сяда, в нещо друго освен кош за новородено, но това си е мое мнение  Simple Smile Peace  

Аз питах за седалката, която е след 6тия месец, не за коша за новородено  Peace
Виж целия пост
# 462
Много благодаря за отговора. Аз силно вярвам, че всичко ще е наред, чувствам се прекрасно, така че.
Твърде възможно е и д-р Врагалева да не е видяла хубаво, не беше 100 % сигурна.
Ще се отида на консултация с д-р Чачева, за да съм по-спокойна.  Simple Smile

Много ви се радвам как мислите за колички от рано, рано.  Grinning

Хубав ден на всички.
Виж целия пост
# 463
Ей, забравих да кажа за количката. Тази от племеника ми, която е в перфектно състояние е на PEg Pergo. Много ми е удобна и много функционална, лятната става и за седене и може да се сложи в налълно легнало положение, коша е голям и много стабилен, а също и столчето за кола ми е много сладурсско Simple Smile . http://www.slunce-bg.com/product/4/pliko-p3-on-track-modular-blu-royal.html  На снимкатаизглежда много наситено синя, а всъщност е по-тъмна но е същата иначе. Имам и лятна от него и още една комбинирана от една приятелка, но за сега на тази съм се спряла особено за пролетта, когато ще почнем да излизаме с бебока. Хубавото и е това, че е с големи колела и е много стабилна. Сега съм и изпрала всичко и стана като чисто нова Simple Smile Ох, нямам търпение да я запълня  Party Party Party

ansh, дори да се окаже права, не се притеснявай. Препоръчвам ти да си запазиш час възможно най-скоро обаче. Най добре да си в 16-та-17-та седмица.  Отиди при нея, кажи че нейна пациентка те праща и питай на воля. Simple Smile Ако пита коя пациентка, кажи тази с нервния татко, дето за малко да получи инфаркт - гаранция, че ще се сети за мен  Joy Joy Joy Успех и да се похвалиш веднага след това !  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 464
Аз количка си нямам и тепърва ще се заравям да чета, така че ви следя с интерес  Laughing Нямам от кого да взема, иначе с удоволствие бих се възползвала, затова мисля като ще купувам, поне да е нещо макс леко и удобно, искам да е 3 в 1 и с 4 колелета. Засега това, нататък ще се появят и други изисквания сигурно  Laughing

ansh, добре дошла   bouquet Стискам палци всичко да е наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия