МАРТЕНЧЕТО си расте, тупка силно сърчице! - тема 2

  • 33 564
  • 757
# 570
Andreamegi, мисля,че резултатите са ти добри и рискът е малък!

Честито на всички мамчета които са си видяли бебетата отново и са разбрали пола Simple Smile

Аз сигурно защото съм много дебела, но съм в 17+6 дни и не усещам бебето, то че и червата ми коркат и те и може между тях да пропускам движението, но си чакам да ми се случи и на мен да го усетя.
Виж целия пост
# 571
Andreamegi и аз като Тиггорлина мисля че резултатите ти са добри  thumbsup
Виж целия пост
# 572
Цитат
Много съм щастлива.
Чувствам се добре. Дебелея си на воля, подувам се не само на дупе, цици и корем, но и краката ми оттичат. Гледам да не се вживявам много, много. Определено тази бременност няма нищо общо с първата ми. Зная, че всичко ще мине, е се забрави, ще отслабна, пак ще съм една красива  Crazy Blush Само бебо да се роди жив и здрав, и моля това все пак, ако може да се случи преди термин, или след термин, ама не и на термина  Naughtyooooh! Whistling hahaha Шегувам се!  Stop
, Аlbena, това все едно че аз съм го писала Laughing. С тебе май сме с един и същ термин 8.03., и мойта доки също се шегуваше за младежа дето ще се роди на деня на жената  Grinning. Иначе и аз съм се чудила каква ли ще е емоцията ако заведа Йоанка с мен на преглед, сигурна съм че ще зяпне от кеф Simple Smile.
Иначе моята ФМ е за 17-ти октомври 9ч.
Момичета, сутринта се качих на кантара и направо паднах, качила съм 3 кила за 3 седмици.  Shocked!
Виж целия пост
# 573

maresr естествено, че няма безобидна болест, и аз се притеснявам и то най-вече за развитието на бебето, но при такива заболявания, особено на щитовидната до голяма степен влияе стреса, та затова се старая да гледам положително на нещата и да не го мисля толкова. Опитвала съм и хомеопатия и друго без успех и като че ли най-трудно ми беше да приема, че ще трябва да пия тези буклуци докато съм жива  Embarassed Много съжалявам, че си имала проблеми преди, за съжаление аз имам близки с много тежки репродуктивни проблеми и без заболявания на щитовидната, та затова казвам, че има и по-лошо  Sad 
Браво на всички, които са били на преглед и са видели бебенцата, ние чак след 2 седмици ще ходим и се каним да вземем и каката. Тя каквато си е устата кой знае какви ще ги нареди, ще видим нашето бебе бяло ли ще е или черно  Joy Сега на шега и казвам понякога "брат ти", а тя ме поправя на "братчето ми"  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 574
За датите не се притеснявайте, рядко се случва да се роди точно на термина, ама пък ако тръгне няма да ги връщате, я  Laughing
Иначе, имам една позната, която на 8 март роди Мартин, какъв по-хубав подарък от това  Wink
Виж целия пост
# 575
Днес най-накрая видях това прочуто бебе  Grinning Платих си на частно,защото АГ по ЖК само ми казва има пулс,всичко е наред,но не ми показва нищо,ами ядосах се Grinning  Платих си и даже пола ми казаха,а преди няколко дена на ЖК гледаха 1 мин. и това е,рано било да се определи пола. Не че ми е толкова важно да знам пола,но все пак не виждам каква е ползата от тази ЖК,когато претупват прегледа,то кг и аз мога да си ги измеря! Както и да е, пуснах БХС и сега ще съм на тръни цяла седмица,че и повече,докато излязат резултатите!Приятна вечер на всички! Simple Smile
Виж целия пост
# 576
За датите не се притеснявайте, рядко се случва да се роди точно на термина, ама пък ако тръгне няма да ги връщате, я  Laughing
Иначе, имам една позната, която на 8 март роди Мартин, какъв по-хубав подарък от това  Wink

Аз пък искам да се роди на термин,ама много искам,за да съвпадне с рождения ден на мъжа ми,ноооо това не е концерт по желание Grinning
Виж целия пост
# 577
Аз нямам против да се роди на термин - 18ти е, харесва ми като число. Моя мм също е роден през март, но не ми се иска да е на неговия РД, ама каквото е писано това!

Да ви попитам, въпреки че е много рано и тепърва ще обсъждаме, но тези, които сте раждали естествено с упойка ли бяхте и какво ви е мнението, намалява ли болките?
Виж целия пост
# 578
Sweetɣ ако е под упойка не трябва да има болки   Peace  Всичко друго са си болкоуспокояващи.
  Раждах естествено  с  няколко "коктейла" в дупето  Laughing   + една местна анестезия минути преди родилна зала.  Peace За мен този вариант е добър и болката е поносима, то така или иначе по време на самото раждане адреналина така те е напомпал, че болка не се усеща никаква ( поне в моя случай беше така) , виж контракциите са друго нещо  Laughing
 Бях на лекция с известен анестезиолог във Варна и тогава се отказах от епидурална, иначе исках да раждам с нея. Препоръчвам ти ако имаш възможност да отидеш на такива лекции за бременни, виждала съм подобна тема " Анестезия на раждането" и в други градове (на списание 9 месеца ) или да поговориш подробно с наблюдаващия те АГ.  За мен големият минус на епидурала е , че при неправилна дозировка забавя раждането, следва вливане на окситоцин, следва увеличаване на епидурала и т.н.  един омагьосан кръг.. раждането продължава с часове  и завършва със секцио без да е имало медицински причини преди това. За съжаление самата анестезиоложка призна, че това е често срещан развой при поставяне на епидурална упойка в България  Rolling Eyes  поради недостатъчната специализация на медицинските кадри. Самата тя каза, че поставя анестезии както за раждания, така и за други видове операции, но и за вадене на зъб  Shocked Shocked Shocked.. 
  Все пак това е моя личен избор и ако бях някъде извън България щях да родя с епидурална упойка със сигурност!  Naughty
 
  Аз пък се надявам да не ме изписват от болницата на термина ми (8-ми март). Ние сме  с дългогодишен семеен бизнес, родов даже  , половината род са цветари и ще е голяма паника и ужас, ако трябва да ме взимат от болницата на един от най-натоварените работни дни в годината.  ooooh!   / само да спомена, че тогава е спорно дали ще се намери време да прескочиш до тоалетна.. / Да родя тогава не е проблем, тази работа сама с доктора я върша, само лошото е, че рожден ден  няма да се празнува на самата дата  ooooh! абсолютно невъзможно е ако не сменя попрището  Grinning

  Аз в грижите си да лекувам дъщерята  забравих да лекувам себе си и  сега отново, по моя вина страдаме от същия вирус. Така е като не се доизлекувах и отново заразих всичко живо  #Cussing out   Тази седмица усещам бебето много по-ясно, даже веднъж си имах истински ритник в пикочния мехур.  Grinning  А за килограмите  .... свалих още 1 , сега съм 8 назад, но като се знам след 6-ти месец всичко ще си върна, че и отгоре  Blush

 
Виж целия пост
# 579
Здравейте мамчета!!! Радвам се че всички сте добре!!! Да се похваля и аз днес си записах час за фетална морфология при Марков на 11.11, тогава ще бъда 21 г.с.,нямам търпение, само живи и здрави! Аз продължавам да си лежа,гледам ТВ и ви четя редовно! От днес почвам да се мажа със зехтин, освен корема ще мажа и гърдите,при сестра ми зехтина имаше страхотен ефект, качи 30 кг, без нито една стрия!
Виж целия пост
# 580
Хмм, и аз тъкмо си мислех днес с какво да започна да се цапотя против стрии-да опитам и аз със зехтин? Аз зехтина го ползвам на морето за по-хубав тен Grinning
Виж целия пост
# 581
Shysun, за съжаление в града ми не се провеждат лекции за бременни, иначе бих отишла. Аз принципно от това, което четох съм за епидуралната упойка. Но в болницата, в която моя АГ изражда не я прилагат, точно защото нямат много анестезиолози и ако избера да раждам там,ще е без упойка или пък трябва да е в друга болница. Та това ме притеснява, че ако прилагат упойка ще мога да поискам докато може да се слага, а в другата болница няма как.
Виж целия пост
# 582
Здравейте и от мен  Hug
Днес, много сте писали, направо супер  Simple Smile
Албена, много се смях с поста ти  Laughing страхотно чуство за хумор  Party Сутрин и аз закусвам с кафе, но чисто, не ми се пие мляко, ефект има ежденевен и на секундата  Blush
диваче, от опит ще ти кажа, баща и дъщеря са през два дни, ами за бащата не остава ред вее втора година. колкото празнувал, празнувал. А ако са на един и същ ден, съвсем няма да се усети неговия празник  Party Ама когато, тогава  bowuu Прегледът ми на ЖК винаги е обстоен, АГ е подробна и обяснява. Доста време отнема. Ама  рпи всеки различно, зависи от АГ, колко му се занимава и какво вижда  Tired Жалко, че има такива които претрупват и само отбиват номера
Sweety, раждах естествено, исках и упойка. Но беше много късно, когато ме провериха за разкритие (беше пълно), така че само се изсмяха, казаха, каква упойка, ти раждаш и разминах се. Мен лично повече ме болеше при шиенето след това, от колкото при контракции и раждане  Close

Хубава дъждовна вечер на всички   bouquet
Виж целия пост
# 583
Привет, радвам се за хубавите новини от всички, честито на разбралите пола  Hug
Да се отчета и аз  Simple Smile
Прегледа мина супер, бях на ФМ и Доплер, видях си човечето, лекарката потвърди девойка ще си имаме  Grinning
Всичко и е наред, беше много активна, махаше с ръчички и крачета, тежи 160гр и съм с предна плацента, имам си и снимка от 4D, като марсианец е  Joy
Много съм доволна, че ми спря две от лекарствата и сложи край на контролите на плацентарни молекули  Party
Минах и при ендокринолога, резултатите са много добри, каза, че мога да си пускам контролата на 30-45 дни, останах си на същата доза 100мкг.
Записах си час за жк на 17.10. а за фетална морфология на 23.10.
За килограмите, ми аз за месец и половина съм +6,5кг  Crazy

За запека, страдам от това чудо и е много гадно, киви много добре ми се отразява, ям го вечер и на другия ден съм ок, ама лошото е, че тук в провинцията не се намира все още  Crazy

А хашимото-то хич не е безобидно, но ако се поддържа в норми няма проблеми.
При мен се активира миналата година точно преди опит (ин витро), ТСХ беше 11,6 започнах с доза 50мкг и за 4-5 месеца го вкарахме в норма под 2.
Сега също го поддържам под 2, но съм на 100мкг, високата доза не е опасна за бебето и за майката, може да предизвика сърцебиене но в такъв случай ендокринолога ви ще реагира, на мен не ми се е случвало.

За стриите се мацотя с Матернеа, не знам все още дали е добър крема, от скоро го ползвам, за сега добре овлажнява, прави ми кожата  мека.
На мнение съм, че си е до кожа, но все пак трябва да се полагат грижи  Simple Smile
Хубава вечер на всички   bouquet
Виж целия пост
# 584
Sweetɣ  почти навсякъде в развитите и развиващи се страни се ражда с епидурал.. и аз с удоволствие  бих раждала с такава упойка, НО споделих ти страховете си.. Все пак родих с нормални обезболяващи  ( 4-5 инжекции за  8 часа ), болят самите контракции , не и раждането, но за мен тази болка е по-малкото зло от това да се озова на операционната маса без да е имало медицинска предпоставка преди това.
  Все пак помисли, има дост време, ако мислиш че можеш да разчиташ на правилната преценка на анестезиолога в другата болница- раждай там с упойка  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия