Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 117 626
  • 753
# 330
Като гледах майката оня ден по тв сълзите ми не можеха да спрат в момента в който разказваше колко е била уплашена, че просто нищо не можеш да направиш.
Виж целия пост
# 331
И аз разбрах за кого говорите, въпреки, че не съм гледала предаването и няма да го гледам.

Обаче изобщо не одобрявам да се говорят, пишат и излъчват неща, които създават впечатление, че едва ли не тези деца са обречени! Confused Confused
Слава Богу, че когато моето дете беше новородено, всички се стараеха да ме успокояват, че медицината е напреднала и всичко ще е наред, даваха ми и примери с познати и не толкова познати деца. Самата аз за секунда не съм губила вяра, че детето ми ще се справи! А като я изписаха, лекарката ми каза да забравя, че е недоносена и да я отглеждам като нормално дете, без вторачване и сравнения.

Подобни предавания, с подобен драматичен сценарий не са от помощ на никого!
Кому е нужен този сеир? Rolling Eyes

Стискам палци и лично ще се моля за това дете, да се пребори и да опровергае всички прогнози! Praynig Praynig Praynig
Има и по-малки, на кг и седмици, които са абсолютно здрави!

Само да вметна, че никой в чужбина не създава такава психоза, хората всячески се стараят да помагат на родителите и да им дават кураж. Peace
Аз затова съм още в темата, въпреки че детето ми е на 15, да обнадеждавам новодошлите!  bouquet
Вярвайте в Бог и в децата! Те ще се справят! Peace
Виж целия пост
# 332
Да, абсолютно сеирджийско беше. Но това е, защото им беше подарена тази инвитро процедура и хората трябваше да си направят рекламата. Иначе и за секунда не са казали нещо по отношение на теглото и седмицата на раждане на детето. По скоро майката разказваше драматично как е стояла в  МД ден за ден. И на мен понеже ми е още прясно, направо ми бръкна в сърцето.
Виж целия пост
# 333
Аз също преживях всичко отново, докато гледах предаването.
Конкретно отностно запитването на кой доктори трябва да се води детето е според проблемите. Но детски невролог и офтамолог- до 6 месец е препоръчително. Аз лично заведох детето и при доц. Чавадаров, но трябва да е след навършен термин. Правихме и 2 ЕЕГ, понеже имаше признаци на епилепсия, слава Богу се отхвърли съмнението за сега.
Късмет!
Виж целия пост
# 334
От форума разбрах, в доста теми се коментира.
Не съм го гледала и въобще не гледам такива предавания ала Наталия, не че и Гала е различна. Naughty
Защо стресират бременни и майки на новородени недоносени?
За да си мислят, че техните бебета ще са инвалиди ли???
Подсъдно трябва да е това! Да печелят пари от тревогите на хората...
Виж целия пост
# 335
карибска_принцеса, как е момиченцето  ти?

Дева, абсолютно права си. Много харесвам филма Частна практика. Там дете да се роди под 30 гс. е нещо нормално. Без да се стресират родителите.
Виж целия пост
# 336
Малката е добре. Ходихме при док. Божидарова и док. Попова. И двете ЕЕГ са нормални. Ще й пуснем изледвания за калции, понеже и двете са на мнение, че въпросните трептения не са гърчове. Силно се надявам, че е така. ДОц. Чавдаров я прегледа също, остана доволен от постигнатото до тук и  продължаваме с рехабилитацията. Интересно, че препоръча барокамера за детето. Някой да има опит с такова лечение?
Иначе малката си е много комуникативна, усмихната и много ни радва.
Виж целия пост
# 337
Не съм гледала предаването и не бих коментирала конкретно предаването, но не трябва да забравяме, че всички хора сме различни и съдбите и историите ни са също толкова различни. Начинът по-който приемаме изпитанията също.
По време на престоя си в Майчин дом покрай Ния видях толкова, толкова много мъка, че никога няма да забравя, че съм просто една късметлийка и че много семейства нямаха нашия късмет.

Мяуче, много често чета спокойните ти, уверени и оптимистични постове и винаги съм се радвала на детенцето ти и на това колко бързо премина през всички изпитания. Не искам да те засегна и с най-добро чувство ще кажа, че  имам усещането , че заради така добре протеклите неща нямаш реална представа колко ужасно тежко е за някои семейства. Част от тях, не само се страхуват...част от тях цял живот живеят с последствията от преждевременното раждане.  Ние останалите сме просто късметлии.....независимо от напредналата медицина и ДЦП и очните проблеми са реалност за част от нас.
Има и големи разлики в емоционалността на всички ни...не бих могла да съдя някой, че е твърде разстроен, неориентиран или дори "сеирджия"
А по въпроса за коментирането, нека не превръщаме това в тема табу....Нека се говори. За тези родители е нужна подкрепа, на цялото общество е нужна съпричастност и емпатия.
Виж целия пост
# 338
Добре, понеже стана ясно за кое момиченце става дума, аз гледах предаването и според мен точно обратното - само хубави неща се казаха за детенцето и не мисля, че направиха сензация от туй, че е родено преждевременно. Аз плаках, но от умиление, заради страхотната история, която в крайна сметка е с добър край, защото бебчето е живо и ще преодолее всички проблеми. Grinning

Освен това си припомних моето раждане, което по случайност беше при същия лекар (аз не го харесвам, защото беше груб с мен), и което беше най-страхотното ми и емоционално раждане от трите, та нали първите 2 ги проспах). С наближаването на рождения ден на Никола (9 февруари), ставам все по-емоционална и ми се случват неща, които ме карат да си спомням хубавите моменти.

С това искам да кажа, че предаването е хубаво и успокояващо - гледайте го. Не създава никакви психози, даже напротив, представя раждането на такова бебче като нещо нормално.

Карибска принцеса, радвам се за вашето бебоче!! Дано повече да нямате тревоги с нея!

Нямам опит с барокамера, но такива процедури са част от рехабилитацията на много бебета в св. София. Попитай защо ви ги е препоръчал, понеже и аз нямам идея.

Частна практика и аз го харесвам, но отдавна не съм го засичала.
Виж целия пост
# 339
Аз само да кажа, че за доц. Чавдаров не се редят на опашки, тъй като прегледът е платен. Аз мисля да се обадя утре за след две седмици и не мисля, че ще имам проблем.
Виж целия пост
# 340
Аз си знам защо я препоръча, нали малката е с киста в главичката. Умувам и проучвам нещата как стоят с тези барокамери из Варна. Та ако някой има опит, моля да сподели
Виж целия пост
# 341
Добрах се най- накрая  Laughing

Бързо питане към мамите с по-големи, и с повече дечица - Как се справихте със социализацията на дечицата, на които бяха отложени имунизациите ? Онзи ден на прегледа при доц. Георгиева ни отряза за ваксините за след 12 -ти месец. По тази причина личната скръцна детето да не се среща с никого, а за ясла да мислим чак след 2 години. Все още не му липсват контакти, защото май не му разбира много главата, но се чудя по нататък какво да правя ?  newsm78

Виж целия пост
# 342
Bellisima82,за детето  до 2,че и до три години основния човек,с който иска да контактува е мама.Точно и за това майките се тормозят и самообвиняват като тръгнат децата на ясла и градина.Противоречието идва от това,че уж за да сме добри майки трябва да си гледаме децата,а същевременно трябва и наравно с мъжете да ходим на работа и да печелим пари. Grinning
 За предаването не съм го гледала,но Гала не мога да я понасям и си представям превземането и и глупавите невежи погледи.
ronisum,пиши и споделяй,не таи притеснения!Заедно ще ни порастнат децата тук във форума покрай тревогите.
 
 
Виж целия пост
# 343
Не отричам за племенничката ми, разконспирирахте ме  Mr. Green

Не съм гледала предаването, нито последното, нито предишните (с изключение на първото), просто съм на работа а вечер и в почивните дни ме връхлитат куп здачи и просто не се сещам.

И тъй като вече знаете, се надявам това да не рефлектира върху милото Ви досега отношение към мен  Grinning

Просто наистина не бяхме подготвени за едно такова преждевременно раждане и нямаме предства като се роди едно недоносено бебе какво следва, но то едва ли някой е бил подготвен  Blush Затова този форум на мен лично ми е много полезен  Heart Eyes
Извинете ако задавам тъпи въпроси, но все някой трябва да питам и с някой бих искала да споделя (каквото мога)
Наистина родителите и Ние всички останали роднини минахме през много трудни и емоционални моменти, а борбата продължава ..............

Виж целия пост
# 344
Снощи и аз изгледах предаването. Надявам се всичко да е наред с малката Александра. Сигурна съм ,че ще бъде, защото има прекрасни родители. Hug
 От Майчин дом ще насочат родителите към необходимите изследвания. Peace
 Искам само да споделя разочарованието си от лекарите. Какво има предвид. Видях какво е отношението, когато те " дават по телевизора". И както неведнъж каза Гала: " когато имаме наш лекар."  Тъжно е.
Мога само да кажа огромно Благодаря на проф. Слънчева  bouquet, която дойде в полунощ, за да спаси моето дете, без дори да я познавам и без да ми е "позната". Радвам се,че има и доктори с огромно сърце. Дай Боже да са все повече Praynig. Съжалявам за лиричното отклонение, но трябваше да го споделя. Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия