Изпращаме лятото сега, Декември ще сбъднем голяма мечта!

  • 29 467
  • 752
# 645
Роси, много странно ми звучи това, че не мерят нищо. Тук има няколко ЖК по време на бременността и с изключение на първата, на всички останали мерят големината на матката външно и стойностите се нанасят на една графика. Така се следи дали бебето расте в норма и ако има отклонение, се гледа на ехограф и се правят допълнителни изследвания. Наистина ли нищо не ти мерят?
Виж целия пост
# 646
И тук е както го описа МаксиТанче. Мерят корема външно с метърче и нанасят на графика.
Виж целия пост
# 647
- многократни пелени - и аз много се замислях по въпроса и изчетох темите, но някак си още не съм 100% убедена. Първо много от тях са с изкуствени материали,  второ -практичноста им (изпускат и трябва да се сменят често) и трето -хамалогията, която сигурно ще ми дойде в повече. Освен това съм сигурна,  че в детската ясла ще откажат да ползват нещо друго освен памперси. При всички положения,  в темите които изчетох съветват за новороденото да се ползват памперси ...
- аз пък смятам да ползвам еднократни само докато падне пъпчето, другото си зависи от марката и структурата на бебето дали ще пропуска, това няма как да се разбере предварително. Аз смятам да направя всичко възможно да науча малкия да ходи на гърне колкото се може по-рано, за да няма проблеми с яслата.
Само дето тук яслата започва на 4-6 месеца (4 ми е майчинството и ще се пробвам да ми дадат 2 месеца неплатен отпуск за да го избутам поне до 6тия месец) но колкото и да ми е гениално детето  Wink надали на 6 м ще е само на гърне.  Thinking
Мимченце -мерси за моралната подкрепа  Hug  Добре ми дойде да знам,  че не съм само аз оплетена в тази бюрокрацията. .. вчера много го мислих и се чуствах виновна че причинявам това с фамилните имена на детето (последния да затвори вратата  Wink) ама явно не е до мен а политика. Успокоява ме факта че един ден като се зажени (ако не е за латино/испанец) ще си смени фамилията (или вече ще е свикнала  Laughing)
БГ варианта веднага отпадна заради 2те бащини имена. Най-леките варианти са да вземе 2те фамилии на бащата или една неговоа+мойта (което звучи странно, но пък си е нещо от мен). И така 3мата ще сме с различни фамилий  Crazy А ако после живот и здраве имаме момче (както казва Мелина) ще видим дали ще можем да се преборим да падне а-то от моятя фамилия. но може и да нямаме и проблема да ми се реши от само себе си  Party
Виж целия пост
# 648
Здравейте мами, някоя от вас може ли да ме насочи към дамски превръзки за след раждането? Днес купих едни от аптеката, който не са по големи от нормалните си дамски превръзки.

Какво беше това дамски превръзки?  Laughing

Охохохо, колко е хубаво да си бременна- наистина, като прочетох този пост се сетих от кога не съм ползвала такова чудо и колко е хубаво да не ти трябва  Whistling ooooh!
Виж целия пост
# 649
И тук е както го описа МаксиТанче. Мерят корема външно с метърче и нанасят на графика.

И моето коремче ми го мерят всеки път и записват, доктора все ме хвали, че растяло добре Wink Всеки път е с по 3-4 см. нагоре Flutter
Запис на тонове още не съм имала и незнам кога ще започнат, обаче за следваща консултация ме извикаха след 3 седмици, вместо 4 както беше досега. Предполагам, че наближава и тоя момент Wink
А имам препоръка за още едно 4Д към 32 г.с., виж за него нямам търпение, че бая големичка ще е шушоната тогава  Heart Eyes

Съни, и аз имаше период когато се чувствах виновна, ама вече мина Wink Не зависи от нас, каквото и да правим. Както е казала Мелина, презимето не е особено важно, не се иска почти никъде. Моята Йойо е точно както казваш - с една фамилия от баща си плюс моята накрая Simple Smile Честно казано мен това ме радва, също като Мелина, защото ако не си бях намерила чужденец, тя щеше да си умре с мен, а така я запазвам и пренасям ехееее, чаааак на Мачу Пикчу Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 650
Моите тонове (на бебето, де) ги записват на всяка консултация- с един апарат, не го знам как се казва, който вади бележка като кардиограма  Crazy
Дори днес бях на консултация, без ехограф- ще гледаме бебока в края на месеца, че доктора е в отпуска. Мерят ми корема, опипват го, мерят и матката, нанасят на картона, кг. ми също (вече съм +9 от началото  Blush) и записват въпросните тонове. Много е неразговорлива акушерката и ме дразни, за разлика от доктора, който може да обяснява и разказва с часове  Simple Smile
Моят болничен трябва да започне от 26,10, но аз тайно си се надявам и ноември да си го изкарам като работеща мама. Хич не ми се затваря в къщи, особено през този мрачен и сив месец  Sunglasses Ноември да поработя до 28-ми (петък) и на първи декември(понеделник) да се роди бебока. Така съм го планирала  Mr. Green
Виж целия пост
# 651
И на мен ми мериха бебата само 3пъти. Като ходя на месечвите прегледи чуват само тоновете, мерят ми теглото,  кръвното,  от време на време корема отвън и тестват нещо в урината. И сега заради моя проблем ми проверяват с пръсти шийката. Не знам дали ще си видя бебока преди раждането. (А бих искала да знам поне колко е голяма  Wink )
Виж целия пост
# 652
НАП, НОИ, разбрахме се какво имам предвид Wink Мерси все пак за разяснението, Адичка  Hug
Да се похваля след "киното" Simple Smile Много съм щастлива, всичко с бебо е наред, няма и помен от кистите, които се видяха миналия месец Simple Smile С дълъг крак е, но на кг върви с около 5 дена назад (по принцип днес влизам в 28 г.с.) - 1100 гр. Не можахме да видим мъжките атрибути, понеже се беше разположил удобно в/у пик.ми мехур със скръстени крака Grinning Започвам усилена акция да го обръщам, защото според лекарката всичко друго засега е наред за естествено раждане Simple Smile Пусна ни и малко 3д, но си беше сложил ръката отпред. Все пак видяхме едното оче, част от устните и носа. По едно време почти си засмука пръста  Laughing
И понеже през целия прегред не спря да рита, с което максимално си опита да затрудни лекарката в меренето, за награда получихме снимка на малко сладко стъпалце  Heart Eyes
Виж целия пост
# 653
 Хубава статия за ЕБХ и ранното слагане на гърне http://purvite7.bg/?p=11820

Всичките ми приятелки са с идеята "Когато детето е готово, тогава"...някъде към 3-тата годинка им стават готови децата, по мои наблюдения  Rolling Eyes И не, не говоря за нощния памперс. Някак си ми е гадно здраво дете, което ходи и дори прави изречения да ака съвсем редовно и съвсем непринудено в гащите, не знам...
Цвети, браво на юнака- грациозен, а  Wink И аз правя всяка вечер разни упражнения за обръщане на бебето, не знам до колко ще имат ефект, но аз определено се раздвижвам. Баща му е бил седалищно, майка му е имала кошмарно раждане, чудя се дали има някаква наследственост в желанието да излезеш с д-то напред  Thinking Има време де, вярвам, че ще се обърне.
Виж целия пост
# 654
На мен на всеки преглед на ЖК ми мерят: кръвно, височина на матката, обиколка на корема, килограми. Всичко това го записват на амбулаторния лист, разписвам се, дават ми едно копие и си тръгвам Simple Smile
На предния преглед акушерката каза, че започваме вече да следим и тоновете на бебето с апарата. Но не стоях много време (само 2-3 минути), видя колко е сърдечния ритъм и че няма нарушения и това беше. На запис на тоновете още не съм била Simple Smile
Виж целия пост
# 655
На мен на всеки преглед на ЖК ми мерят: кръвно, височина на матката, обиколка на корема, килограми. Всичко това го записват на амбулаторния лист, разписвам се, дават ми едно копие и си тръгвам Simple Smile
На предния преглед акушерката каза, че започваме вече да следим и тоновете на бебето с апарата. Но не стоях много време (само 2-3 минути), видя колко е сърдечния ритъм и че няма нарушения и това беше. На запис на тоновете още не съм била Simple Smile
Абсолютно същото е и при мен  Peace

Елиас, благодаря за статията, във форума също има тема за ЕБХ и си я следя. Иначе - да, грациозен ще е, брата на ММ е висок, така че си го има гена. Пък за слабото - сигурно на моя род ще е  Mr. Green Надявам се да няма наследственост при желанието да са с дупето напред, защото и ММ, и брат му са били седалищно  ooooh!

Само дето тук яслата започва на 4-6 месеца (4 ми е майчинството и ще се пробвам да ми дадат 2 месеца неплатен отпуск за да го избутам поне до 6тия месец) но колкото и да ми е гениално детето  Wink надали на 6 м ще е само на гърне.  Thinking
Ясно - при вас няма как да стане толкова бързо.
Виж целия пост
# 656
Хубава статия за ЕБХ и ранното слагане на гърне http://purvite7.bg/?p=11820

Всичките ми приятелки са с идеята "Когато детето е готово, тогава"...някъде към 3-тата годинка им стават готови децата, по мои наблюдения  Rolling Eyes И не, не говоря за нощния памперс. Някак си ми е гадно здраво дете, което ходи и дори прави изречения да ака съвсем редовно и съвсем непринудено в гащите, не знам...
Ох, мани...В Бг пак е добре...Тук ако знаеш колко са скарани с махането на памперса. ooooh! И какви изречения съм чувала(от дет.уч-ки в ДГ, като се опитваха да ме убедят да върна към памперс сина ни #2gunfire) Съответно веднага го спрях от ДГ(беше на 1г и 1мес тогава) Ето някои от бисерите "Памперсите сега са толкова качествени, няма нищо лошо детето да си ходи с тях." "Моето дете е над 3 години и още е с памперс, много си е добре, вообще не се притеснявам." "Едно време и тук са слагали децата по-рано на гърне, но сега има памперси." и т.н. в този дух.
Виж целия пост
# 657
Леле, как може да кажат такива неща?! Защо когато едно човешко същество може самО да си върши физиологичните нужди и да ги контролира, трябва да ходи с памперс?! Странна работа..  #Crazy
Виж целия пост
# 658
На една определена възраст децата вече имат чувство за дискомфорт, че са се наакали, може и да си казват, че им се пишка или ака.Преди това може да се размрънкат, че им е мокро, но с акото могат да си ходят доста време и въобще не им мигва окото.Има случаи, когато ако твърде рано се напъне детето може да се уплаши и после да си имаме много проблеми.По някое време си ги и обичат нещата в памперса и е голям рев като искаш да му го "вземеш". Като са малки бебета надали осъзнават точно какво става, не че е задължително да осъзнават де, че ги слагаш да акат. 
Аз съм отворена за всякакви варианти, само да не става твърде насила и с много нерви, детето като си покаже, че още не е готово да не бъде тормозено.
Виж целия пост
# 659
Добро съботно утро  food002

И моите ЖК досега са протичали, както повечето от вас са описали - мерене със сантиметърче, килограми, кръвно, урина и кръв... Само дето вчера малко се притесних, понеже чак сега разбрах, че в пакета (понеже ЖК ми е платена) не се включва изследване за токсоплазмоза Confused А 14 години имах коте вкъщи, но почина малко преди да забременея... Да си призная, мама му чистеше котешката тоалетна, мене ме мързеше, а и котето никога не е излизало по-далеч от балкона, като изключим 1-2 падания от перваза като малко. Отделно, с мъжа ми няколко пъти бяхме на гости на наши приятели, които гледат животинка, но също не я пускат навън... Абе изобщо е ужасно безотговорно чак сега да взема да питам за изследването, а си го мислех от самото начало на бременността ми... но все забравях newsm56

Много сладко краченце, Tsvetivn Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия