Изпращаме лятото сега, Декември ще сбъднем голяма мечта!

  • 29 467
  • 752
# 660
Аз не съм виждала дете на 3г с памперс, но съм чувала, че през нощта някои на тази възраст ползват. Според мен на 2г детето е напълно осъзнато и може да си върши работата като голям човек. На 1.8-1.9м Калоян беше без памперс през деня и си казваше, но трябваше да го следиш непрекъснато, защото времето от осъзнаването, че му се ходи, до изпикаването беше много малко. После започна да се напикава нарочно и понеже вече беше късна есен не успях да смогна с изпирането и изсушаването на дрехите. На пролет (2.3м) махнахме дневния памперс. На 2.4м нощния. На тази възраст определено стана по-лесно, отколкото на 1.6м. Акаше в гърнето от 9м, естествено в началото имаше и пропуски.
Виж целия пост
# 661
Добро утро! Наистина е много индивидуално това с махането на памперса, но е добре да се започне по-рано, според мен. Никак не е хигиенично да му стои на дупето денонощно памперса, пък и е неудобно. Представете си на вас да ви се налага постоянно да ходите с д.превръзка.
Моята ЖК е чак на 30.10, така че няма нищо ново при мен.
Виж целия пост
# 662
Мляко с нес, и аз едва сега пуснах изследване за токсоплазмоза, защото в двора имаме доста котки, а цяло лято ядем зеленчуци от градината. И ние до преди 2 години имахме котка в къщи, сега е дворна Simple Smile Обаче той си дойде от друга къща, не знам предишните му стопани дали са го ваксинирали, но ние със сигурност не сме. Проблема при токсоплазмозата и бременността е, че инфекцията не трябва да е активна в този период - т.е.  да не си имала контакт с фекалии на котки, да си измивала добре суровите плодове и зеленчуци, които консумираш и месото да е преминало добра термична обработка. Иначе една голяма част от хората са прекарали на някакъв етап от живота си инфекцията и понеже или протича безсимптомно, или симптомите са гриподобни, никой не се е усетил, че може да е това заболяване. След преболедуване, токсоплазмозата остава латентна, при което се получава придобит имунитет. Ако бременната няма имунитет (т.е. не е преболедувала преди това) и се зарази в този период, тогава има опасност за плода. Затова се пускат изследвания, за да установи имунния статус на жената. Ето тук има повече инфо: http://ramuslab.com/38/%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B … 0%BC%D1%83%D1%81/
Дори бременната да заболее, има лечение, така че не е толкова страшно. Важното е да се установи има ли антитела и ако няма, да се наблюдава чрез периодични изследвания. Няма от какво да се притесняваш, даже е добре, че си имала контакт с животни, защото има голяма вероятност да си преболедувала. Пусни си изследването, за да си спокойна  Peace
Виж целия пост
# 663
Котката и да си е само вкъщи, ние и носим зарази отвън. За някои си има ваксини, обезпаразитяване.
Хубаво е и самата котка да се изследва, за да се лекува и тя. Често ако си гледал доста котки имаш имунитет. Токсоплазмоза може и от зеленчуци, от пръст ако садите някакви неща, кучета, други животни. Но единствено ако паразитът е в котка може да прави яйца.
Аз също не съм си пускала.Но скоро трябва да водя котката на профилактичен може да и пусна едно изследване на нея.
Виж целия пост
# 664
Аз не се притеснявам, защото цял живот съм около котки, като дете почти всяко лято съм прекарвала на село, дори веднъж и глисти съм имала, така че няма начин да не съм изкарала и токсоплазмоза. Но си пуснах изследване за успокоение. Все пак ми е и първа бременност, така че ще си знам за по-нататък.
Виж целия пост
# 665
Здравейте момичета Simple Smile най-накрая е уикенда и мога да се отчета и аз, че все няма вереме!

Да питам и аз за имената- искаме нашето детенце да е с бащино име Мартин, а не Мартинов. Дали ще ми направят проблем ако искаме да го запишем така?

Sunny-bunny, къде живееш (ако искаш да споделиш)? Питам, защото твоите прегледи завучат доста близки на моите в UK. Simple Smile

Иначе тази седмица и аз бях на преглед 28г.с.. Всеха ми кръв, измериха сърдечна дейност на бебо с доплер, записахаме на антенатални класове, всичко ток. Следващият преглед е след 3 седмици и ще ми е последният в UK и после се прибирам в БГ. Акушерката тук каза че ще ми ксерокопира всички нужни неща, за да си взема досието с мен, дани да не ми се нала да го превеждам. Хахаха

Радвам се, че на всички ЖКата са минали ок, пожелавам на всички да е така до края хх
Виж целия пост
# 666
Pepsieeee, не съм много сигурна, че може - ако детето е родено на територията на БГ, мисля, че си се вписва с ев- или-ов..Поне така излиза от чл. 9 и чл.14 от Закона за гражданската регистрация - Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго." Обаче може да питате и да си заявите, че искате Мартин, да обясните, че ще живеете в UK и детето ще придобие примерно и тяхно гражданство и т.н.
Може и да успеете, защото вече доста често в БГ бащиното име хората си записват без -ов, -ев - примерно Мария Кристиян Георгиева. И им се позволява. Също е позволено на някои жении да не им се членува името - Мария Петров. (такива често живеят в чужбина, затова). Опитайте Peace

Мисля, че документите ще трябва да ги преведеш за БГ - от изследванията, че нашите лекари няма да си ги преведат сами. Поне за кръвната група задължително - за да те пуснат да родиш.
Виж целия пост
# 667
Цитат
Да питам и аз за имената- искаме нашето детенце да е с бащино име Мартин, а не Мартинов. Дали ще ми направят проблем ако искаме да го запишем така?
Pepsieeee, синът ми е роден 2006 и е записан с бащино име без наставка, не ми се е налагало да обяснявам защо така, е, в болницата се опитаха да ми обяснят как не може така но в крайна сметка в акта за раждане си е записан както ние искахме. Сега и буболечка ще е записана така. Иначе при нас таткото е Мирослав и ми става много дълго и завъртяно Мирославов. Сега проблема е друг, навсякъде по презумпция си го изписват МирославОВ. В началото се напъвах да обяснявам, вече ми омръзна и не ми прави впечатление Mr. Green
Виж целия пост
# 668
Да, това, което mary-marty казва е един от примерите, които дадох, но все пак за фамилията е малко по-различно...Трябва да си питате и да си обясните, надявам се да се съобразят, защото все пак в БГ има фамилии на -ин, -ян (арменските и руските например). Наистина опитайте  Peace
Виж целия пост
# 669
Здравей Pepsieeee  Simple Smile
В Швейцария съм,  но четейки темата за майки в чужбина -май на всички ни правят само тези изследвания с мах 2 до 3 ехографа (да се види в началото и после 2те ФМ ) аз съм с рискова бременност и затова ме гледаха по спешност още веднъж.
Ти защо ще се връщаш в бг да раждаш!? (Извинявай ако въпроса е много личен) в англия си мисля че условията  на държавните болници са доста добри,  пък и досега са те следили там....
Виж целия пост
# 670
Tsvetivn, Ирайн, благодаря за отговорите, малко се успокоих! Flowers Bouquet Още във вторник ще си направя изследване, за да видя ква е хавата... Praynig Дано да няма проблем, както съм сигурна, че е и при вас!
Виж целия пост
# 671
Pepsie, изобщо не мисля, че ще бъде проблем това с името Wink Имам много близки приятели, чийто син се казва Антоан Кристиан Кондов, т.е. без -ов на бащиното име, роден си е и си живее в БГ Wink

За махането на памперсите, мисля, че в цяла западна Европа има една такава "мързелива" тенденция Wink В Англия пък съм виждала и 4-5 годишни деца, опнати в количката и засмукали оня ми ти биберон Rolling Eyes То направо грозна картинка... Големи, осъзнати, говорещи и ходещи същества да се изхождат на гащите пък изобщо не го приемам Naughty Според мен с бебетата е по-лесно приучаването към каквото и да било по-рано, отколкото по-късно във времето. Свикне ли на едно нещо, колкото по-дълго то се прави и упражнява, толкова по-трудно е после отказването. Може да има и инатене, и отказ, и правене напук. Чувала съм за деца, които дори спират да се изхождат по 6-7 дена в знак на протест Tired
Виж целия пост
# 672
И аз знам за деца, които не искат да се изпишкат никъде другаде освен в памперса и стискат по цял ден. Е, не става въпрос за 3-годишни деца, а в период на отучване около 1.6м. Много е неприятно с такова инатливо дете.  Peace
Виж целия пост
# 673
Благодаря много за отговорите Мимченце, marty-marty, sunny-bunny и adi4ka  Hug за презумцията не се и съмнявам, в БГ ще си го мартинов-ат най-вероятно
Ще го мисля и това с превода как ще стане като се прибера хаха

sunny-bunny, реших в БГ да раждам, защото в Лондон сме само аз и мъжът ми, и не ми се седи сама по цял ден с бебето от самото начало. Болниците са ок, ама не е кой знае какво, единственото е че тук ти дават малко повече свобода и можеш да раждаш в каквато поза предпочиташ и както ти е най-удобно, ако трябва и легнала на земята, а в БГ това магаре, до колкото разбрах, така и не решиха да го махнат... Исках много и водно раждане, ама в майчин дом нямат, а не ми се дават пари за частно  Mr. Green

Мимченце, тези с бибероните и в колички на по 5-6 години ги гледам всеки ден тука, и още не мога да им се начудя...  Laughing
Виж целия пост
# 674
Момичета, много ми харесва първото предложение за новата тема, а и не искам да съм дребнава, но...  Embarassed огледайте се, листата вече капят, ако питате мен вече си е чиста есен. А и астрономическата настъпва във вторник сутринта. Имаме още около 5 страници и си мисля, че докато започне новата, есента ще си е настъпила вече...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия