Подарък за новородено?

  • 28 294
  • 91
# 30
Здравейте!
За раждането на моята племенница аз избрах да им подаря фотосесия. Това ми хрумна и мисля че всеки родител би се зарадвал.  :hug smile3525
Точно това смятах да напиша. Много оригинално. Или ваучер за хубава фотокнига, като родителите ще могат да изберат снимките, които да сложат. Оригинално става със снимки от бременността на жената, снимка от видеозона и после прекрасния резултат  Heart Eyes Като разказана история.

 Също така харесвам идеята за т.нар. 'капсула на времето' - кутия,която детето да отвори на 18я си рожден ден. В нея се слагат кратки послания от подаряващия /или родителите/, присъстващи на рождените дни на детето, снимки, вестник от деня на раждането на детето, изобщо всичко. Кутията се 'допълва' на всеки рожден ден. Може да се направи и да се отвори на 5я рожден ден, примерно. Аз лично в момента съм се заела да направя такава за мето дете, малко със закъснение, но смятам, че е нещо много хубаво...
Виж целия пост
# 31
Също така харесвам идеята за т.нар. 'капсула на времето' - кутия,която детето да отвори на 18я си рожден ден. В нея се слагат кратки послания от подаряващия /или родителите/, присъстващи на рождените дни на детето, снимки, вестник от деня на раждането на детето, изобщо всичко. Кутията се 'допълва' на всеки рожден ден. Може да се направи и да се отвори на 5я рожден ден, примерно. Аз лично в момента съм се заела да направя такава за мето дете, малко със закъснение, но смятам, че е нещо много хубаво...

Прекрасна идея!
Мерси, че сподели, ще се възползвам за моите бандитковци.  Party
Виж целия пост
# 32
Прекрасна идея!
Мерси, че сподели, ще се възползвам за моите бандитковци.  Party

 Hug
Виж целия пост
# 33
Шезлонга или люлката са добър подарък,  но не всяко бебе ги харесва и не се ползват кой знае колко.
Бебефон също, но пък не за всеки е полезно, някои просто нямат нужда.
Може хубави чаршафчета... все ще влязат в употреба, олеконета завивка, одеалце... неща, които и да имат още едно няма да е съвсем излишно.

Като казваш, че най-важните неща са купили, вероятно и стол за кола са си купили (ако не са е редно да се консултираш с нея какъв би искала, обаче хубавите са си цифра все ак, зависи от възможностите ви). Но например стол за хранене - надали още от сега са взели. Това е вариант, но пък ще се ползва чак след 6 месеца някъде.

Чувалче за зимата за количката е вариант също... но зависи каква им е количката, може изобщо да нямат нужда.

Най-чисто е ваучър за магазин или пари в плик, в същото време е най-безлично, все едно ви е мързяло да изберете нещо и няма да остане точно спомен, че вие сте го подарили, а и не на всяка майка и се ходи по магазини, като се роди бебето.

Лъжички, монети и т.н. въпреки че имат символика, се тикват някъде и се забравят.

Някои правят подарък за сесия снимки за бебето от проф. фотограф, което е хубаво ако на мама й се занимава с такива неща. (видях, че е писано и това вече на тази страница)

Кенгуру или слинг за носене.
Виж целия пост
# 34
Ние на сестрата на моя мъж купихме столче за кола 0-18 кг. Тя ни насочи и се радвам, че ще й бъде практично!
Аз смятах да й купувам столче за хранене, но като тя си избра за кола - още по добре Simple Smile
Виж целия пост
# 35
Ако родителите не могат да ви ориентират, най-добре пари/ваучер. Като символичен подарък може албум, торта от памперси и т.н. Но гипсови отливки събра няколко, някои още прашасват, торти от памперси получих две, но и двете си използвах памперсите.
Виж целия пост
# 36
Това за фотосесията ме разби!
Никак не ми беше минавало през ум, а една майка (особено на новородено) няма а има време да се занимава с такава организация. ПОДКРПЕПЯМ!!!
Има в сайтовете за масово пазаруване намаления на такива фотосесии с 50%.

Много ми хареса и идеята за капсула на времето. Страхотна е  Peace

Банално, но хубаво като подарък е албумчето за бебе. ОТ 1 до 5 год. например

Но ваучер за мен е липса на отношение или идея  Naughty
Да не говорим, че майката ще трябва да ходи по магазини, да избира...Аз бих предпочела да ми  донесат подаръците "в натура".

Иначе традиционно са столчетата - за хранене (полза го като порасне), за кола, кошници за новородено, акт.гимнастики, шезлонги, вибриращи легла.

Можеш да подариш също оградници за кошарката, ванички за къпане...

А сега въпрос към останалите:
Какво точно представляват монетите по банките? Всеки път ги гледам и се чудя какво точно прадставляват като стойност?
Примерно: Купувам монета,, подарявам...
После?
В един момент тя може ли да се продаде за пари? В случай, че се търсят финанси в семейството... Каква е точно целта на такъв подарък. Винаги съм се чудела...

Виж целия пост
# 37
Монетите са по-скоро символичен подарък. Някои от тях може и да имат по-голяма стойност, но не всички. Колкото до липсата на отношение с паричния подарък, честно казано понякога е по-добре да са пари, защото иначе получаваш подаръци, които не ползваш. Може би 1/3 от подаръците около детето ми са ми влезли в употреба. Но тъй като имаме възможност да му купим, каквото искаме, никога не казвам да ми дават пари. Обаче е по-гадно така, някой е отделил време и пари, а ти не ползваш подаръка.
Виж целия пост
# 38
Монетите са по-скоро символичен подарък. Някои от тях може и да имат по-голяма стойност, но не всички.

И пак не разбирам..  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Чак ми става неудобно...

Тази монета стои в къщата. Това не е бижу, не е нещо, което да носиш.
Стои в къщата и има някаква стойност. Прримерно 500лв
Това значи ли, че тези 500лв можеш в един момент да ги вземеш? И как? На банката ли продаваш монетата, на нумизмат, на кого?

В противен случай това е просто една монета, за която се твърди, че струва определени пари и парите си стоят затворени завинаги.
Сега се представих като най-голямата материалистка (точно аз!) обаче все си мисля, че нещата имат стойност, когато се ползват или се търсят от някаква страна.

Например аз не нося злато. А имам предоволно златни бижута. Но никога не ги слагам. Зная, обаче, че (недай си, Боже), ако се стигне до това - мога да ги продам и да си помогна в труден момент. Т.е. тези бижута ми стоят като евентуална инвестиция (силно казано, предвид, че точно си стоят " за черни дни")  Embarassed
Виж целия пост
# 39
Ами не знам нумизматичната стойност на монетите каква е, но някои за мен за затворени пари за спомен на детето.
Виж целия пост
# 40
На мен са ми подарявали паричка /т.е. на майка ми за моето раждане/ и всъщност може да се запази за спомен или например ако е златна, да се добави при закупуване на някое бижу, за отстъпка от цената. Моята стана на мънички обеци  на абитуриентската Mr. Green
Виж целия пост
# 41
Доколкото ми е известно тези пари са вид инвестиция, тъй като са от благороден метал и биха могли да се обменят един вид за пари в един момент.

Има и медальони, най-често златни - зодия, котвичка, детелина и пр. символи, които също се предлагат от банките.
Виж целия пост
# 42
То си пише на сайта на БНБ - една монетка 820 лв цена, номинална стойност 100лв Wink
С времето евентуално, може би ще се качва...

Кюлчетата има смисъл златните, после ги изкупуват почти без загуба, ако не са и отваряни... ама тези монети, медальони, особено по-евтините...
Виж целия пост
# 43
Все едно аз съм я писала темата.  Mr. Green И аз бях в шах малко преди зълва ми да роди. През последните месеци от бременността тя и мъжът й си купиха всичко необходимо, апък дрешките бяха в промишлено количество.  Mr. Green В крайна сметка й взехме столче за хранене, което скоро ще започнат да ползват, както и една скъпа играчка с дистанционно за над кошарата, която освен че върти три плюшки и свири, има и нещо като прожекторна лампа и вечер на тъмно прави разни звездички по тавана, които също се въртят.  Flutter
Виж целия пост
# 44
Бих подарила сребърна лъжичка или фотосесия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия