Подарък за новородено?

  • 28 294
  • 91
# 45
Тинта, би могла да си набележиш няколко идеи от темата и да питаш в прав текст зълва ти. 
Ваучерът изглежда безличен, но няма да остане неползван. А и към него може да добавиш нещо дребно.
Аз бих се радвала на хубав слинг или раница за носене. Така и не заделих пари за подобно нещо. Смених няколко кенгурута, докато си улуча удобно, но си истанах само с мерака за слинг.
Фотосесиите на толкова малки бебенца нещо не ме кефят. Намирам направо за издевателство на бебето, отделно, че са еднообразни. Но това е само мое мнение, всъщност и една колежка го споделя. За по-големи деца - да.
И от бебефон нямах нужда... Столчето за кола предпочитахме сами да го изберем....
Достатъчно близки сте да попиташ. А живот и здраве, поводи за подаръци на племенничето ти тепърва ще предстоят.
Виж целия пост
# 46
Ако трябва да избирам ваучер или пари - предпочитам второто. Най-вече, защото пазарувам основно по интернет, от чужбина, където бебешките и детските стоки са доста по-евтини. Ето сега, получихме за бебето ваучер за "Хиполенд" - нищо не искам да купувам оттам - всичко е поне двойно по-скъпо от сайтовете, от които пазарувам, особено . Rolling Eyes Добре поне, че имат разни намаления на играчки, които стават за подаръци на приятелчета, та парите от ваучера ще отидат за това, а за същата стойност аз ще купя необходимото по интернет.

Монетите ми се струват безсмислени;
Фотосесия е хубаво като идея, стига да се подбере фотограф, чиито стил допада на майката;
Сребърна лъжичка не бих подарила, много префърцунено ми се струва;
Отпечатъците на крачета и ръчички от гипс са ми леко зловещи;
Тортите от памперси изглеждат добре, но обикновено за тях се използват от най-евтините памперси, което не е най-доброто решение за бебето;
Дрешките обичам да ги избирам аз.
Златно/сребърно бижу е добра идея. Peace

Предпочитам да ме питат от какво имам нужда, особено близките ми. По този начин получихме шезлонг, който се ползва 4-5 години (преобразува се в люлка и столче за подрастващи), музикална играчка за кошарата по мой вкус, бейбифон, активна гимнастика. Тинта, достатъчно близки би трябвало да сте, за да ги питаш директно какво искат. 
Виж целия пост
# 47
Ами тя е питала... ноо... ако майчето за първи път ще има бебе, накупила е явно повечето неща, а за другите още не е наясно Simple Smile

Аз на фотосесия лично не бих се радвала, последното, което ми трябваше първите месеци беше да ходя по  фотосесии Simple Smile

Бижу не бих оценила... абе толкова сме различни хората, че като че ли като така и бъдещата майка не знае какво - май най-добре пари и нещо дребно към тях за бебето - някаква играчица, плюшка, дрънкалчица или нещо от сорта.
Виж целия пост
# 48

Тортите от памперси изглеждат добре, но обикновено за тях се използват от най-евтините памперси,

Една колежка подари торта от памперси на зълва ми. Проблемът не беше във вида им, бяха Молфикс, абе достатъчно качествени от към попиване и материя, но бяха някакъв супер малък размер, а бебето се роди 4 кг и само десетина памперса влязоха в употреба, другите засега си седят като украса.  Mr. Green
Виж целия пост
# 49
Цитат
Ами тя е питала... ноо... ако майчето за първи път ще има бебе, накупила е явно повечето неща, а за другите още не е наясно
Именно! Имам време до към вторник да реша, защото мъжът ми остави изцяло на мен избора.  Колебая се след прочетеното между първото ми решение- шезлонгът  и нещо по- сантиментално като гривничка и прочее. Отпадна столчето за кола, разбрах че са си взели.   Тя още не е на "ти" с бебешките приспособления, за това казах на мъжът ми да и ги покаже в Интернет. Peace
Виж целия пост
# 50
Можеш и да им вземеш хубаво ескимосче... може би 3-6 месеца размер. Така и така ще дойде зима, те надали отсега са купили... може да питаш за такъв вариант.
Виж целия пост
# 51
Много ме учудихте с твърдението, че монетите не са практичен подарък. Ако родителите държат да изберат сами предметите и дрехите, които ще ползва бебето, това е добър вариант.
Има го за дълъг период и цената му расте значително с времето. 
Виж целия пост
# 52
Лично аз, като една бъдеща мама, бих предпочела практичните неща, които обаче се водят глезотийки и не са ми първа грижа - в смисъл - памперси, бодита, одеалца, пеленки и т.н. съм си накупила, но смятам, че шезлонгът е скъпо (за мен) удоволствие и много бих се зарадвала, ако някой реши да ми го подари.
Ако ми дадат пари, не съм сигурна дали ще отидат директно за бебето или ще покрием с тях някои текущи разходи като предстоящо раждане, събирания вкъщи, погача...
Много ми се иска да си взема швейцарска топка и с нея да си правим упражненията с малката, когато се роди. Това, обаче, също не ни е належащ разход, така че засега ще почака. Но не бих отказала такъв подарък  Wink
Люлеещ се стол - перфектен за кърмене и за почивка на мама и бебе. Струват около 150-200 лв. - зависи дали сте достатъчно близки и дали можете да си позволите такъв подарък.
Комплект качествена козметика би ме зарадвала също.
Има готини органайзери, които се закрепят за креватчето на бебето - страшно полезни, но не чак толкова евтини...
Много ми харесват и тези пачуърк одеала, които стават и за завиване, и за пикник, и за игра на пода в хола, примерно...
На фотосесия не бих се зарадвала, тъй като самата аз съм фотограф и не бих пропуснала възможността да си потормозя бебето в удобен момент  Laughing
Слинг си купих още в началото на бременността, защото съм решила бебето да е близо до мен при всяка една възможност и това е едно много удобно нещо. Препоръчвам!  Simple Smile
Принципно, идеи има колкото искаш, влез в два-три по-големи бебешки магазина и ще намериш много неща, за които даже не си и предполагала, че съществуват  Laughing
Виж целия пост
# 53
Наскоро моя приятелка роди и се похвали, че са й подарили такова:

Скрит текст:

Стори ми се сладко, такова персонализирано... Simple Smile
Виж целия пост
# 54
Simple Smile Много сме различни хората

Всеки има различни желания, различни нужди и различни разбирания за "полезни" неща Simple Smile  Peace

Но виж, всички сме на едно мнение:
Можете да направите списък с всичко,което е изброено тук и да го дадете на майката (и бащата). Нека изберат сами. Мисля, че е хубаво да изредите всичко, защото ако пропуснете нещо, може да се окаже, че те пък точно това биха поискали.

Успех!  Hug
Виж целия пост
# 55
Ние, когато се роди племенницата, дадохме пари. Причините да го направим, бяха няколко. 1. За мен е неразумно да се вложат няколкостотин лева в нещо, което нямаш идея дали ще се хареса, ще влезе ли в употреба и т.н. 2. За мен това е от голяма помощ за младите родители, защото все пак в началото разходите са огромни. Допълнително към парите дадохме и дрешки.
Всички подаръци, които сте изброили, много ми харесват, но за мен лично са удачни за последващи празници на бебока. Примерно на погачата подарих активна гимнастика, на кръщенето - златна гравирана гривна и т.н. Празници - бол. Но в началото според мен, родителите имат нужда от финансова подкрепа. Аз лично най-много ще се радвам на пари, за да мога аз да си избера това, което се харесва на мен и на детето. Но няма нищо лошо към паричния подарък да се даде и нещо дребно и за спомен. Допълнително пък като са толкова близки хора подаръци могат да се правят и без повод!  Simple Smile
Виж целия пост
# 56
Наскоро купувах подарък за бебето на моята приятелка. Взех златно синджирче с кръстче, което и осветих в църква. Приятелката ми много се зарадва.
Навремето за племенника, купих столче за кола, но снаха ми си го пожела и избра. Аз само отидох и го купих.
Може да попитате дали от нещо се нуждаят newsm78
Виж целия пост
# 57
Юбилейна монета  Peace В каталога на БНБ има много различни предложения. На мен за бебе ,любими са ми тематичните монети с народни приказки. Peace
То е ясно,че ще има доста дрехи и аксесоари, това поне ще е спомен с нумизматична стойност.

На наистина близък човек и аз бих подарила юбилейна монета или медальон - обаче от банка, а не измислени Сваровски  Mr. Green

Всичко друго минава и си заминава - в това съм сигурна. А играчките и дрехите винаги са в изобилие при бебетата
Виж целия пост
# 58
Учителката ми от средното роди второто си дете (момиченце), а ние с нея сме много близки.
А аз не мога да реша какво да подаря и долу горе за какви парички. Помощ! Simple Smile
Виж целия пост
# 59
Учителката ми от средното роди второто си дете (момиченце), а ние с нея сме много близки.
А аз не мога да реша какво да подаря и долу горе за какви парички. Помощ! Simple Smile

За какви парички - преценяш ти Simple Smile според възможностите... сега идва зимния сезон и космонавтите и спалните чували са много практични подаръци от порядъка на 50 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия