Подарък за новородено?

  • 28 294
  • 91
# 75
За мен кошарата е непотребна вещ... Simple Smile
Виж целия пост
# 76
И за мен  Peace.Пусках го на земята на постлано меко одеало.Така се научи бързо да се изправя по мебелите,после да се пуска с едната ръка,и накрая се пусна и с двете ръце и проходи на 10 месеца.Само пари харчиш и място заемаш със тази кошара
Виж целия пост
# 77
За мен пък кошарата за игра е незаменима Simple Smile Няма играчки навсякъде, мога да оставя малката вътре за малко сама...нооо, колкото хора, толкова мнения Simple Smile
Виж целия пост
# 78
И за мен беше непотребна, а сега ми е първа приятелка Simple Smile. На земята е пълно с обувки от барби, части от лего, автомобилни гуми от метчбокс и т.н., а бебето слага всичко в устата.
Все трябва да мога да го оставя някъде за две минути.
Виж целия пост
# 79
За две минути винаги може да се остави дете в кошарата му за сън, в столче за хранене, шезлонг или някое подобно място.Но повечето деца ползващи кошара за игра прекарват вътре доста повече от 2 мин.
Виж целия пост
# 80
в търсене съм на подарък за колежка. Много ценни идеи видях тук  Heart Eyes. Да споделя и още две от мен - бебефон и фотосесия.
Виж целия пост
# 81
Как ще е ненужна кошарата....супер си е.За мен кошарата за игра е единственото безопасно място за по-дълго оставяне на детето,докато си в друга стая и не ти е пред очите.Дори да постелеш одеало да речем в хола и го оставиш там спокойна ли си да го оставиш за дълго и да отидеш готвиш в кухнята примерно-как ще му ограничиш пространството да не лази навсякъде и да не пипа,ами ако се фрасне в рьбовете на масата,секцията,ами ако отвори шкаф и лапне нещо,бутне нещо,счупи чаша или други стъкларии му се изсипят на главата или докопа други предмети и т.н.Не е напълно обезопасено за мен така-друго си в в кошарката за игра,с ограда,безопасно е,сложиш го там и си гледаш спокойно работата .Аз бях много щастлива,че наши познати ни я дадоха за ползване.

Проходилката както вече споменах също е нещо практично.

Но колкото хора толкова и мнения.
 
Виж целия пост
# 82
Като отидех да готвя в кухнята той идваше по мен.Няма такъв вариант аз да съм в друга стая а той да си стои спокойно и играе.Бях обезопасила всички шкафове,никакви чаши на ниско ниво,никакви важни и чупливи неща на ниско.Все пак в къщата има бебе,и не може само да врякаш като истеричка,не тук,не там.Баси и минираното поле ще да е в къщи  ooooh!.Не съм го пазила от ръбовете,сам се  научи да се пази,сам се научи да се изправя по мебелите,сам проходи на 10 месеца,без проходилки,без ластици,без бънджита,без да го водя наведена над него.Оставих го той да реши кога е готов.После като проходи съм го оставяла да пада,не съм му висяла над главата,не съм го водила за ръка,сакън да не падне.Затова сега се катери и на места трудни за връстниците му.Баси и незаинтересована майка съм,пълен непукист.
Виж целия пост
# 83
Не бих си оставяла дълго детето само просто. Ще готвя като спи например, през останалото време докато е бил буден е стоял на пода, с играчки и с мен поне наблизо да го държа под око, а най-често играех с него, ако толкова имам нещо да готвя - в кухнята с мен  докато нещо набързо метна към  котлона/фурната.
За мен кошарата само ограничава детето и повече пречи, отколкото да помага с нещо. Но виж, за мен винаги основната ми работа, която е трябвало да си гледам е била детето, не готвенето Wink
Виж целия пост
# 84
Според мен пък кошарата за игра не е за новородено. Simple Smile
Виж целия пост
# 85
Бебе не се оставя дълго само. Готви се, подготвя се храната докато то спи или има кой да го гледа или го наблюдаваме докато белим картофи например. Толкова бързо стават белите.
Виж целия пост
# 86
в търсене съм на подарък за колежка. Много ценни идеи видях тук  Heart Eyes. Да споделя и още две от мен - бебефон и фотосесия.

Това с фотосесията е идея! И аз мисля, но все още не съм решила... Simple Smile
Виж целия пост
# 87
Искам и аз да споделя няколко идеи, които според мен са хем практични, хем готини подаръци за новородено. На нас ни подариха хем неща от които имахме нужда, хем са красиви подаръци за бебе:
1. Комплект чаршафки за леглото с избродирана буквата на бебето
2. Комплект козметика за бебе на Uriage- гел за къпане, хидратиращо мляко и крем против подсичане. Всичко в красива кутия- http://www.marvi.bg/promopaket-uriage-komplekt-parvi-griji-za-no … -bebeta-8819.html
3. Комплект стерилизатор, нагревате и уред за готвене на пара: http://www.pakostnik.com/bg/kombiniran-ured-3-v-1-bebepharm
4. Гривничка червен конец с малка златна детелинка
Виж целия пост
# 88
Здравейте, моята кака има вече 2 дечица и с двете съм се чудила по 1-2 месеца какво да им купя. Първия път им подарих ваучер за подарък с идеята да си прецени сама от какво имат нужда, докато 2рия път реших да бъда малко по-оригинална и купих торта от памперси. Честно казано на тортата се зарадва много повече, защото явно не беше виждала такава, пък и в нея имаше много други неща освен памперси, като лигавник, дрешки, одеялце и т.н. а пък и за 2те съм дала по около 100лв... все пак са ми племенници Simple Smile
Виж целия пост
# 89

Опитвам се да мисля от гледна точка на младата майка - от какво бих имала нужда?

Сгъваема кошара за спане е добра идея и ще се ползва години -  синът ми е почти на 6 години  и като тръгнем да пътуваме, я носим с нас, още се събира в нея, защото винаги спи свит на кълбо.
Бебефонът би ми се струвал нужен, но и двете ми деца се чуваха предоволно в къщата на съседите на 15 метра от нашата Mr. Green
Шезлонгът при второто ми дете беше сполучлив подарък, първото немА късмета да се порадва на такава придобивка.
Количка бих се радвала някой да ми подари, но само ако знае повече от мен за количките, да не е някоя приятелка, която няма деца и е толкова неопитна като мен.
Бижута - да. Дъщеря ми наскоро си проби ушите сложи обици, които й бяха подарени при раждането. На втория ден загуби едната, но това е друга тема.
А, има едни бънджита много забавни - http://www.biberon-bg.com/product/1112/bandzhi-gashti.html
Някои бебета реват от бяс, като ги вадят от там, но пък сигурно други никак не ги харесват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия