Захранване на бебето – кога, как, с какво?

  • 233 423
  • 2 143
# 315
Абсолютно ви подкрепям, че свещичките и мини клизмите трябва да се ползват само в крайни случаи, като акането не може да се регулира с храната  Simple Smile
А тъй като ни предстои да въведем каша към менюто, каква бихте ми препоръчали?
Виж целия пост
# 316
Прасковата при нас е незаменима, за разхлабване.  Peace
Виж целия пост
# 317
Аз те разбрах,но свещичките и мини клизмите правят детските черва лениви и в дългосрочен план и с често ползване запека си става хроничен.А това не е необходимо при положение,че можеш да комбинираш различни храни за регулираш нещата.

Точно и аз това се чудих,ако три дни са достатъчни като първа храна,която се въвежда,мога да въведа някакъв зеленчук,който да подейства разхлабващо след това,но педито ме посъветва да спра за момента и след няколко дни само на кърма да пробвам със сок от морков...Ами ако така прекъсваме захранването постоянно,до къде ще я докараме  Shocked Разбира се целта не е захранване за сметка на това бебо да се чувства добре,но разбирам,че при всички има подобни изпълнения,а и няма как,нали малкчвците са с незряла храносмилателна система...
Виж целия пост
# 318
Запис  Peace Blush
Виж целия пост
# 319
Аз те разбрах,но свещичките и мини клизмите правят детските черва лениви и в дългосрочен план и с често ползване запека си става хроничен.А това не е необходимо при положение,че можеш да комбинираш различни храни за регулираш нещата.

Точно и аз това се чудих,ако три дни са достатъчни като първа храна,която се въвежда,мога да въведа някакъв зеленчук,който да подейства разхлабващо след това,но педито ме посъветва да спра за момента и след няколко дни само на кърма да пробвам със сок от морков...Ами ако така прекъсваме захранването постоянно,до къде ще я докараме  Shocked Разбира се целта не е захранване за сметка на това бебо да се чувства добре,но разбирам,че при всички има подобни изпълнения,а и няма как,нали малкчвците са с незряла храносмилателна система...
Сок не бих дала. Иначе с другото съм съгласна
Виж целия пост
# 320
Аз те разбрах,но свещичките и мини клизмите правят детските черва лениви и в дългосрочен план и с често ползване запека си става хроничен.А това не е необходимо при положение,че можеш да комбинираш различни храни за регулираш нещата.

Точно и аз това се чудих,ако три дни са достатъчни като първа храна,която се въвежда,мога да въведа някакъв зеленчук,който да подейства разхлабващо след това,но педито ме посъветва да спра за момента и след няколко дни само на кърма да пробвам със сок от морков...Ами ако така прекъсваме захранването постоянно,до къде ще я докараме  Shocked Разбира се целта не е захранване за сметка на това бебо да се чувства добре,но разбирам,че при всички има подобни изпълнения,а и няма как,нали малкчвците са с незряла храносмилателна система...
Защо сок от морков като и морковите действат запичащо  newsm78
Виж целия пост
# 321
Сок,за да видим как ще подейства,понеже започнах направо със пюре,и то зеленчуково...А от морков да е сока,понеже говорихме за това,ако се започне със плодови пюрета или сокове,да му хареса сладкото и да   не иска да приема зеленчуци,та моркова не бил сладък-това бяха аргументите...Бих била благодарна,ако дадете мнение...
Виж целия пост
# 322
Сок от морков действа запичащо, дай например малко сокче от круша, действа безотказно Peace.
Аз имам питане за кашите, днес ще започвам с безмлечна оризова на Лактана, като я въведа, с каква да продължа- може ли да е млечна, ние сме на АМ и кърма, а в млечната нали е с АМ? Отделно като давам новата каша пак ли трябва да я въвеждам по няколко лъжички или може направо цяла порция? И колко каша трябва да яде, колкото мляко пие ли? Пюретата ги давам горе-долу на принципа на мл. Мляко, които пие... Peace
Виж целия пост
# 323
И мен ме интересува питането за кашите  Peace
Знам,че е хубаво в началото да е безмлечна и да се прави с млякото,което пие детето.Мисля след ориза да продължа с елда или царевица и така постепенно да въведа и плодовете.
Четох една статия,че първата седмица на въвеждане се дава 5гр каша на 100мл вода или мляко,второто седмица 10гр на 100мл вода,ама така ще отнеме 1 месец докато стане нормална порция. newsm78

Мога ли да я въведа преди обедното хранене и на обяд да дам зеленчуково пюре или трябва да е смесена с зеленчуковото?
Виж целия пост
# 324
аз оризовата каша съм я давала с круша само, защото първо чиста не я хареса ( а тя е меко казано блудкава и безвкусна ), и защото зверски се запече от нея! А Елси, знам че твоята мома преди имаше проблем с акането.
Виж целия пост
# 325
Сок от морков действа запичащо, дай например малко сокче от круша, действа безотказно Peace.
Аз имам питане за кашите, днес ще започвам с безмлечна оризова на Лактана, като я въведа, с каква да продължа- може ли да е млечна, ние сме на АМ и кърма, а в млечната нали е с АМ? Отделно като давам новата каша пак ли трябва да я въвеждам по няколко лъжички или може направо цяла порция? И колко каша трябва да яде, колкото мляко пие ли? Пюретата ги давам горе-долу на принципа на мл. Мляко, които пие... Peace
Благодаря!И аз за круша си мислех  Peace ,че и с домашна реколта разполагам,но от къде го и измисли този морков педито,не знам  #2gunfire
Виж целия пост
# 326
Четете внимателно етикетите,много от млечните каши са с обикновенно сухо мляко!
Виж целия пост
# 327
да не кажем всички на по обикновенни марки пюрета и каши
Виж целия пост
# 328
Дам, Мусле, правилно си запомнила моята мома с нейния запек  Joy. Обаче с плодовете и зеленчуците я регулирам идеално засега Peace.  Ще давам круша и тиква, докато мине тая оризова каша. Опитах я, струва ми се отврат, ще видим малката какво ще каже  baby_neutral.
Аз също гледам Слънчо-пише сухо мляко. Ама ние сме на лактана био и взимам за сега кашите на лактана, там пише преходно мляко Peace. Аз искам да си остане млякото и в кашата, пък за какво да купувам каша без АМ и после да слагам и АМ, пак същото и без това не знам и пропорциите, а искам и плод да слагам Thinking
 А между другото купувах синя слива на прехваления хип, ами то като мармалад - пише добавена захар, оризов гриз и още няколко неща. Купувах и на гербер, там пише само плодове и вода и витамин ц. Та май ще лиша малката от био плодовете им...
Виж целия пост
# 329
дааа, сливата е мнооого сладка на хип, направо си е яко подсладена и сгъстена, аз също се замислям да пробвам на гербер някакви плодови пюрета, бананът също нещо не ми допадна, те май повечето им продови са яко подсладени Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия