Захранване на бебето – кога, как, с какво?

  • 233 437
  • 2 143
# 360
Далеч съм от мисълта, че всички деца се гледат еднакво и педиатрите трябва да се слушат на 100%. Нали затова има ориентировъчни норми както за приеманите мл мляко, така и за ръст и тегло. Но 250 мл на ядене за бебе на 4 месеца...
С моя бебок имах проблеми с храненето, когато беше на 2 месеца, събрах доста мнения и информация и това, което ме убедиха, е че бебетата нямат чувство за ситост - колкото му се даде, толкова ще изяде. И когато се дава изкуствена храна е добре да се внимава с количествата Simple Smile
А иначе съм на мнение, че всеки трябва да си леда децата както намери за добре Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Малкия яде по толкова колкото иска. Той сам си има норма. Никога не е повръщал от преяждане. Ако му направя повече ядене като се нахрани и си плюе биберона и оставя мляко.Ако му дам по-малко настава страшен рев и е нервен.  Не виждам защо да си мъча детето. Сам си направи режима за хранене - сутрин7:30 - 8, на обед 12:30 - 13, следобед към 17 и вечер 21:00 - 21:30.
Виж целия пост
# 362
Не случайно уточних прекомерно наддаване!
Аз кърмя и то по 8-10 пъти на ден и нямам никаква идея колко яде дъщеричката ми  Laughing

Цитат
колкото му се даде, толкова ще изяде.
Синът ми на 6м. изяждаше с мъка 120 мл. АМ по 5 на ден и нямаше сила на земята, която да му пробута повече,нищо,че на кутията пишеше 170 мл.
Цвят шарен както се казва  Hug
Виж целия пост
# 363
На кутията с мляко пише 170-200 за неговата възраст. За жалост нямам кърма, но ако имах и по 500 да ядеше пак нямаше да знам. Така, че му давам колкото иска. Пробвала съм по малко не става.
Виж целия пост
# 364
не съм съгласна с правилото, че децата изпиват толкова, колкото им дадеш. И моят син е нервен, когато не му е стигнало млякото  Peace и не веднъж след като сам се е дръпнал от гърдата, аз съм изцеждала доста кърма с помпа.
Виж целия пост
# 365
Килограмите нямат връска с рахита и това е доказано.Бебетата с по-голям апетит, не бива да бъдат ограничавани. Тук не става въпрос за тъпчене от майката, а за бебче, което обича да хапва. Синът ми на 5 мес. ядеше по 250мл.,сега на 7 мес. яде по 210 мл. Заместено хранене, няма. Пюрето не го има за храна, яде 120-180гр.и после изпива 100мл.мляко.И аз се надявах след захранването да се кротне, но не.
Виж целия пост
# 366
Записвам се при вас,ще имам нужда от вашата помощ.От вчера започнахме с тиква,хареса му,то мойто все гладно Simple Smile
Ще ви изчета.Приятен ден.
Виж целия пост
# 367
Вярно ли е, че бебетата на АМ се захранват на 4 месеца, на смесено хранене-на 5, а кърмените на 6?
Виж целия пост
# 368
Захранват се когато дадат сигнали че са готови и за друга храна.
"Умение да седи самостоятелно, подпряно на облегалка, поне за няколко минути (храненето в легнало положение е опасно) – обикновено около 5-6-месечна възраст
Изчезване на рефлекса за избутване с езиче на всичко, което се сложи в устата му (някъде между 4 и 6-тия месец)
Умение да поднася и задържа целенасочено играчка към устата си (между 4 и 6. месец)
Засилено сукане, което не се оправя за повече от 2 седмици често предлагане (между 5 и 6. месец)
Ясен, неподправен интерес към вашето хранене – бебето буквално изяжда с очи всяка хапка, която поднасяте към устата си, усилено имитира как дъвчете и опитва да посяга към чиниите, като дори може самичко да се захрани с нещо, което успее да докопа от масата.
Отделни умения и признаци може да се появят много рано при различните деца – затова е най-разумно да следите кога е налице съвкупност от повечето признаци, за да сте сигурни, че вашето дете наистина с удоволствие и интерес ще приеме захранването."
Виж целия пост
# 369
Записвам се при вас,ще имам нужда от вашата помощ.От вчера започнахме с тиква,хареса му,то мойто все гладно Simple Smile
Ще ви изчета.Приятен ден.

И аз се записвам!Преди около две седмици и ние започнахме с тиква.И си го ядем с апетит.И моята все е гладна!Започнахме на 4 месеца.Знам че повечето сте против толкова ранно захранване,но тя е на АМ изцяло от два месеца и напоследък увеличи грамажите и честотата на храненията.Вместо да яде на 4-5 часа,огладнява през няма и три и се почва рев.То и сега като започнахме с пюре и пак едва изкарва до 4-ри часа.Не я насилвам,тя си го яде с кеф,отваря устата като чафче  Laughing
Виж целия пост
# 370
Записвам се при вас,ще имам нужда от вашата помощ.От вчера започнахме с тиква,хареса му,то мойто все гладно Simple Smile
Ще ви изчета.Приятен ден.

И аз се записвам!Преди около две седмици и ние започнахме с тиква.И си го ядем с апетит.И моята все е гладна!Започнахме на 4 месеца.Знам че повечето сте против толкова ранно захранване,но тя е на АМ изцяло от два месеца и напоследък увеличи грамажите и честотата на храненията.Вместо да яде на 4-5 часа,огладнява през няма и три и се почва рев.То и сега като започнахме с пюре и пак едва изкарва до 4-ри часа.Не я насилвам,тя си го яде с кеф,отваря устата като чафче  Laughing
Ще споделиш ли кога и какво хапвате ,по колко и колко АМ.Аз започнсх да давам час и половина след обедното АМ,1 мерителна л. от на млякото+ 5 гр мляко за разреждане на сместа.Днес към тиквата прибавих картоф.Преходно реших да става,храна в храна.[lleftЩе се насоча към купешките,понеже с това варене по час ми писна,егсти тиквата и картофите улучих.И тук ще попитам,едно пюре за колко часа може да се използва?Разбрах,че има за 24 и 48  newsm78 поне 2 хранения да има,и ,само се отсипвало нужното количество и пак в хладилника.[/left]
Виж целия пост
# 371
ЗвездА, аз нарезвам тиквата на парченца, картофа на филийки и ги варя най-много 20 мин. Правя количество като за две пюрета за два дни  Peace.
Иначе едно пюре може да се ползва в рамките на 48 ч. Отваряш го, отсипваш си, колкото ти трябва и другото в хладилника. Мен лично купешките не ми харесват Peace
Виж целия пост
# 372
Е как,толкова време вариш тиквата?Та тя и картофа най-лесно и бързо се сваряват.Аз никога не съм купувала бурканчета и от самото захранване готвя на сина си.Никога не съм попадала на такива зеленчуци.А това са вече 3 години готвене за нас и сина ни.Нарязвам на много дребни кубчета и варя към 5 минути.И понеже вече е голям и яде всичко,картофа и тиквата добавям най-накрая,и много бързо са готови..Никога не съм разреждала пюрето с кърма,сложно ми се видя първия път и прекратих практиката.После кърмех ако искаше още да яде.А то даже до годинката основната храна е млякото,аз първо кърмех и час и половина или два след това давах твърда храна колкото лъжички пожелаеше.
Виж целия пост
# 373
Записвам се при вас,ще имам нужда от вашата помощ.От вчера започнахме с тиква,хареса му,то мойто все гладно Simple Smile
Ще ви изчета.Приятен ден.

И аз се записвам!Преди около две седмици и ние започнахме с тиква.И си го ядем с апетит.И моята все е гладна!Започнахме на 4 месеца.Знам че повечето сте против толкова ранно захранване,но тя е на АМ изцяло от два месеца и напоследък увеличи грамажите и честотата на храненията.Вместо да яде на 4-5 часа,огладнява през няма и три и се почва рев.То и сега като започнахме с пюре и пак едва изкарва до 4-ри часа.Не я насилвам,тя си го яде с кеф,отваря устата като чафче  Laughing
Ще споделиш ли кога и какво хапвате ,по колко и колко АМ.Аз започнсх да давам час и половина след обедното АМ,1 мерителна л. от на млякото+ 5 гр мляко за разреждане на сместа.Днес към тиквата прибавих картоф.Преходно реших да става,храна в храна.[lleftЩе се насоча към купешките,понеже с това варене по час ми писна,егсти тиквата и картофите улучих.И тук ще попитам,едно пюре за колко часа може да се използва?Разбрах,че има за 24 и 48  newsm78 поне 2 хранения да има,и ,само се отсипвало нужното количество и пак в хладилника.[/left]
Здравей!Аз и давам пюрето на обедното хранене.Правя си и млякото и с малка част от него разреждам пюрето.В момента яде по180 грама АМ по 5 пъти.Последно яде към12.Нощното хранене го спря от самосебе си още като и свършиха коликите преди два месеца.Сега на обяд като и дам пюре,не изяжда цялото мляко.Но имаме друг проблем,някои дни повръща по малко след около 2-3 часа след хранене и се притеснявам дали не избързах със захранването или може би трябва да и давам по-малко пюре!?Иначе повечето признаци за захранване си ги има.Всичко каквото докопа го слага в устата,седи си подпряна на възглавницата,като и поднеса лъжицата отваря устата и я налапва,не я бута с език,надала е повече от двойно,пюретата ги харесва.Незнам дали не преяжда,моля някой който има опит да сподели!Вече две седмици давам пюре.
Виж целия пост
# 374
ако неса ти домашни зеленчуците хич не се и мъчи да си правиш ти пюре, има смисъл да му правиш домашно пюре само ако знаеш от къде ти идва плода или зеленчука в противен случай по добре сои вземи от магазина готово. А 1 час варене аз си мисля че си взела някои зеленчуци от магазина и затова ми е такъв коментара
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия