Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 863
  • 766
# 195
И с моите имаше проблем, но гледам че са изчислили сумата и другата седмица си ги чакам. Вземи си ПИК и си следи листите в саита на НОИ.
Виж целия пост
# 196
Следя ги. Пише, че са дадени от работодателя два дни след датата. От тогава мина повече от месец... Ама си чакам още Simple Smile
Виж целия пост
# 197
Моите седяха 15-20 дни. Най-добре иди в НОИ и питай какво се случва.
Виж целия пост
# 198
Ами явно така трябва... То ако не ги буташ тях, няма и пръста да си мръднат...
Виж целия пост
# 199
Майка ми има болнични до 04.05., представени два дни след издаването (април месец, средата, дата точна не помня), които не са изплатени и до днес. Пише от подаването им,  че се обработват. Днес писахме мейл, ще видим какво ще стане...
Виж целия пост
# 200
Ами явно така трябва... То ако не ги буташ тях, няма и пръста да си мръднат...-Е, че как хваща се тендовагинит...думата я има в тълковния речник.

Скъпи дами,
Незнам дали тук е мястото за този въпрос... Ако някой знае къде да питам, ще бъда благодарна! Peace
Имам тежко автоимунно заболяване и не мога да работя от октомври 2014. Май са изтекли 6те месеца, които НОИ плаща болнични, защото на последните ми болнични в таблицата излиза "Не подлежи на изплащане", а личната ми лекарка нещо друго беше изчислила и още движим документите за ТЕЛК.
Знаете ли какво се случва с тези неизплатени до този момент болнични (за 2 месеца) докато чакам за ТЕЛК? Както и оттук нататък с ТЕЛКа? Работодателят ли плаща? Или...?-Ако в заявлението до ТЕЛК освен трайна неработоспособност сте изискали и оправдаване на отпуска по болест, то ТЕЛК ще впишат в експертното решение, че ЛКК следва да издаде болничен лист до датата на явяване вкл. пред тях. Вземате екземпляра, който Ви връчват и го представяте на ЛКК, за да Ви издадат болничен лист въз основа на това решение. Това решение следва да се впише в самата бланка на болничният лист. Имала съм случаи, когато с автоимунно заболяване лицето си беше с право на работа и след година и нещо пострада нещо друго и си му издаваха нови болнични листове, после пък получи усложнения от лупуса и беше в нови дълги болнични. Важно е да си следите за три календарни години сбора от всички болнични листове да не надхвърля 360 кал.дни, след това само по решение отново на ТЕЛК се издават.
Виж целия пост
# 201
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Хахаха, може, може, не се бях сещала! Горканчовци!
Виж целия пост
# 202
В болничен съм от 04.03, но от 14.04 до 13.05 все още не са ми изплатени, писах имейл и естествено не ми отговориха. От работодателя са занесени, дори и следващите, които са от 12.05 до 11.06, но тях сигурно след Нова година трябва да си ги чакам... Направо ми писна. Не знам към кой да се обърна...  smile3511
ако имаш възможност иди на място и питай. Може да не са получили имейла. имат срок 7 дни да отговорят.
Виж целия пост
# 203
Скъпи дами,
Незнам дали тук е мястото за този въпрос... Ако някой знае къде да питам, ще бъда благодарна! Peace
Имам тежко автоимунно заболяване и не мога да работя от октомври 2014. Май са изтекли 6те месеца, които НОИ плаща болнични, защото на последните ми болнични в таблицата излиза "Не подлежи на изплащане", а личната ми лекарка нещо друго беше изчислила и още движим документите за ТЕЛК.
Знаете ли какво се случва с тези неизплатени до този момент болнични (за 2 месеца) докато чакам за ТЕЛК? Както и оттук нататък с ТЕЛКа? Работодателят ли плаща? Или...?-Ако в заявлението до ТЕЛК освен трайна неработоспособност сте изискали и оправдаване на отпуска по болест, то ТЕЛК ще впишат в експертното решение, че ЛКК следва да издаде болничен лист до датата на явяване вкл. пред тях. Вземате екземпляра, който Ви връчват и го представяте на ЛКК, за да Ви издадат болничен лист въз основа на това решение. Това решение следва да се впише в самата бланка на болничният лист. Имала съм случаи, когато с автоимунно заболяване лицето си беше с право на работа и след година и нещо пострада нещо друго и си му издаваха нови болнични листове, после пък получи усложнения от лупуса и беше в нови дълги болнични. Важно е да си следите за три календарни години сбора от всички болнични листове да не надхвърля 360 кал.дни, след това само по решение отново на ТЕЛК се издават.
Мнооооого благодаря за подробната информация!!  Peace Адски сложно ми е всичко това, но ще се уча...! Wink
Виж целия пост
# 204
Пратих три имейла и ни вест ни кост. Най-добре иди  в НОИ и разбери какво се случва. Моите най-сетне ще ги изплатят. Провери в сайта дали не са го обработили вече. Моя както си седеше и за няколко дни изписа, че е платен.
Виж целия пост
# 205
А в картата преведени ли са ти?
Виж целия пост
# 206
Гледам има доста забавени болнични. Моят е представен в НОИ на 12.05. Минаха почти 20 дни- ни вест, ни кост. Стои си "в момента се обработва". Звънях 2 пъти по телефона- няма проблеми с документите- да стоя и да чакам... Пуснах и запитване през сайта- цяла седмица няма никакъв отговор. Та така.. точно като дойде време да раждам и разчитаме на тия пари.. Дано се задействат скоро!
Виж целия пост
# 207
Момичета, моят болничен от 23.03.2015 г. (да, 23-ти март) "в момента се обработва", а е подаден на 15.04.2015 г. Няма проблем с документите, чакам.  ooooh!
Виж целия пост
# 208
Да се надяваме след няколко часа да е преведен. Във сайта пише, че е изплатен ама... newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 209
И аз утре ще ходя до НОИ, пък да видим...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия