Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 863
  • 766
# 210
Момичета, ходих до НОИ днес. По телефона уж няма проблем с документите и няма писма за грешка, но се оказа, че е точно обратното- сгрешено ми е едно число от работодателя и има проблем. Така че съветът ми към всички е да си питат лично в Нои за справка. По телефона за нищо не стават..... Успех!  Peace
Виж целия пост
# 211
Здравейте искам да попитам тези които са си взели ПИК от НОИ. Вчера (08.06.2015) си взех ПИК за да си следя болничните но на 09.06.2015 ми изписва "не е установена валидността на комбинацията ЕГН-ПИК".Има ли други които имат проблем с ПИК и веднага ли им е актуализиран.
Виж целия пост
# 212
Здравейте искам да попитам тези които са си взели ПИК от НОИ. Вчера (08.06.2015) си взех ПИК за да си следя болничните но на 09.06.2015 ми изписва "не е установена валидността на комбинацията ЕГН-ПИК".Има ли други които имат проблем с ПИК и веднага ли им е актуализиран.

Има срок,в който ПИК става валиден.Утре би трябвало да може да работиш с него.От НОИ трябва да са ти казали кога точно ще може да го ползваш
Виж целия пост
# 213
Благодаря за бързия отговор ....ами от НОИ само ми го дадоха но не ми казаха че има срок за актуализация
Виж целия пост
# 214
Благодаря за бързия отговор ....ами от НОИ само ми го дадоха но не ми казаха че има срок за актуализация-А на самата бланка с ПИК кода нещо да пише...че ще се активира на следващия ден?
Виж целия пост
# 215
Да и следващият ден беше днес а все още не е активен
Виж целия пост
# 216
Проверете дали въвеждате правилно главни и малки букви!
Виж целия пост
# 217
Да и следващият ден беше днес а все още не е активен

Какво точно ви изписва при въвеждането на кода?
Кодът само цифри ли е или цифри,и букви?
Виж целия пост
# 218
Здравейте, и аз да помоля за малко разяснение. Бременна съм и ще ползвам болнични, по належащи причини. Интересува ме-ако болничния е издаден за 30 дни, но обхваща части от два различни месеци-23.05-23.06 ще има ли разделение на плащането? Дали ще ги изплатят на куп, или майската част през юни, а юнската през юлит? Работодателят го е внесъл в НОИ на 08.06.

И още нещо-ако работодателят не ми е внесъл пълната осигуровка за юни ще има ли проблем с отпускането на парите? Още повече ако болничния продължи да се преиздава, по време на бременността, за напред.
Благодаря. Simple Smile
Виж целия пост
# 219
Здравейте, и аз да помоля за малко разяснение. Бременна съм и ще ползвам болнични, по належащи причини. Интересува ме-ако болничния е издаден за 30 дни, но обхваща части от два различни месеци-23.05-23.06 ще има ли разделение на плащането? Дали ще ги изплатят на куп, или майската част през юни, а юнската през юлит? Работодателят го е внесъл в НОИ на 08.06.

И още нещо-ако работодателят не ми е внесъл пълната осигуровка за юни ще има ли проблем с отпускането на парите? Още повече ако болничния продължи да се преиздава, по време на бременността, за напред.
Благодаря. Simple Smile

Има разделяне на плащането, майската част през юни, другата през юли.
Какво е внесъл работодателят не те касае.Негово задължение е.
Виж целия пост
# 220
Пантера, благодаря ти за отговора.
Виж целия пост
# 221
Здравейте, и аз да помоля за малко разяснение. Бременна съм и ще ползвам болнични, по належащи причини. Интересува ме-ако болничния е издаден за 30 дни, но обхваща части от два различни месеци-23.05-23.06 ще има ли разделение на плащането? Дали ще ги изплатят на куп, или майската част през юни, а юнската през юлит? Работодателят го е внесъл в НОИ на 08.06.
Лично аз изкарах цялата бременност в болнични и винаги са ми превеждали наведнъж парите за два месеца. Обикновено болничните са ми от 19 число на единия месец до 19 на другия. Плащат се до 15 работни дни след представяне в НОИ от работодателя. Този от 8ми го чакай до края на месеца. Simple Smile
Виж целия пост
# 222
Благодаря Dotmot, дано и при мен няма разделение.
Виж целия пост
# 223
Абсурдна ни е държавата и това е.... Честно, идва ми да запаля цялата тази държавна администрация. Колкото и крайно да звучи, защото абсолютно никаква работа не вършат. Тъй като от началото на годината не са ми изплатили болничните (5 бр.), се оказа, че проблемният е бил този от януари - липсващ код за заболяване. ПОради тази причина, НОИ ми стопира плащанията по всички издадени досега и занапред през годината, тъй като този бил "първичен" за 2015г. и кажи-речи - най-важния. Обадих се до работа и оттам ми казаха, че изобщо не са го върнали за корекция и анулиране. Значи.... идеята на тази глупава машина е пациентите едва ли не всяка седмица да се редят на гишетата за информация, дали всичко е наред с болничните им, защото видите ли държавата, в случая НОИ, са прекалено заети да върнат един грешен болничен, за да бъде поправен. И така 5 месеца.
Виж целия пост
# 224
Точно така, после ние не сме разбирали. #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия