Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 864
  • 766
# 225
Именно. След 10 дни ми е термина за раждане. Мога ли да се редя на опашки и в тези жеги да се разкарвам до там, при положение, че могат поне още едно поле да сложат в сайта си, в което да се обяснява защо все още се обработват и не са изплатени болничните. Скапана система. Абсолютно съм сигурна, че със забавянето и неизплащането на болнични и майчинство си покриват някакви дупки - било то за служебни коли, букети цветя, бонбони, кафенце и т.н. Все с този номер излизат в крайна сметка.
Виж целия пост
# 226
И аз 2 месеца чакам вече и в 8-ия месец с корема, ходя да видя какво става и от НОИ ни казват, че въпросните болнични не са постъпили при тях. Звъня на счетоводителката и тя ми казва, че всичко е внесено, дори има входящ номер и т.н. и сега седя само и чакам някой да благоволи да ми изплати билничните, незнам къде има грешка и какво става!
Виж целия пост
# 227
И аз 2 месеца чакам вече и в 8-ия месец с корема, ходя да видя какво става и от НОИ ни казват, че въпросните болнични не са постъпили при тях. Звъня на счетоводителката и тя ми казва, че всичко е внесено, дори има входящ номер и т.н. и сега седя само и чакам някой да благоволи да ми изплати билничните, незнам къде има грешка и какво става!

Напишете мейл до съответното ТП на НОИ, където са подадени болничните листове. А също си извадете ПИК, за да се следи статуса им.
Виж целия пост
# 228
Писах имейл, имам ПИК и ходих на място за най-точна информация и пак нищо....
Виж целия пост
# 229
Писах имейл, имам ПИК и ходих на място за най-точна информация и пак нищо....

А кога точно са представени в НОИ тези б. листове?
Виж целия пост
# 230
края на април и края на май, утре ще си взема следващия, който предполагам до края на месеца ще се занесе...
Виж целия пост
# 231
Днес отново проверих в сайта на НОИ и познайте..... 45-дневният ми болничен преди термина е отново без код. Нямам думи просто. Почвам да се чудя вече какъв е шанса от 5 издадени болнични от началото на годината, три да са сгрешени?!?! Очевидно е, че някой по веригата греши яко и аз патя от цялата тази история. Говорих със счетито ни вчера, обясних й и чакам отговор от нея (все още). Единият вариант е тя да е "неграмотна" в това отношение и постоянно да предава грешна информация на флашката, когато ходи в НОИ. Вторият - "неграмотните" да са в болницата. Третият е служителката/ят в НОИ да качва грешно инфо. Очевидно съм изтеглила късата клечка. И вече не знам с кой да се разправям.
Виж целия пост
# 232
края на април и края на май, утре ще си взема следващия, който предполагам до края на месеца ще се занесе...

А какво отговориха на мейла и на място?

Мадрето, разбрах по-горе, че един първичен болничен лист е бил грешен. Като се коригира и върне в НОИ ще започне плащането на всички - и този, и другите след него. Не се плаща продължение, преди да приключи плащането по първичния.

А този, който е 45 дни преди термин кога е представен в НОИ?
Виж целия пост
# 233
Мадрето, разбрах по-горе, че един първичен болничен лист е бил грешен. Като се коригира и върне в НОИ ще започне плащането на всички - и този, и другите след него. Не се плаща продължение, преди да приключи плащането по първичния.

А този, който е 45 дни преди термин кога е представен в НОИ?
[/quote]

И в НОИ ми казаха, че първо трябва да се коригира първичния. Вчера точно за него говорих със счетоводителката от фирмата ни, обясних й ситуацията. Тя ме увери, че ще ходи до там,ще го вземе и ще ми го изпрати. И още не ми е отговорила дали го е взела. А 45-дневния - от болницата е изпратен електронно на 15.05 до НОИ, а от фирмата - на 12.06.
Виж целия пост
# 234
Аз имам болничен от 22,04-06,05 и все още нямам превод. При други има ли забавяне?
Виж целия пост
# 235
Мадрето , ако има грешка в болничния лист, то НОИ е трябвало да го върнат на работодателя, а не счетоводителката да ходи да го взема  newsm78

Този, който е предаден на 12.06. - в срок от 12 работни дни ще се плати.

Аз имам болничен от 22,04-06,05 и все още нямам превод. При други има ли забавяне?

А кога е внесен в НОИ?
Виж целия пост
# 236
Да, разбирам го. Счетоводителката ми каза, че единствения, който са върнали от НОИ за корекция, е този от март месец. Януарският (първичният) изобщо не е връщан. Аз и затова я помолих като ходи, да разпита и да го вземе. Няма как аз да се замъкна до там и да си го поискам.
Виж целия пост
# 237
Мадрето , ако има грешка в болничния лист, то НОИ е трябвало да го върнат на работодателя, а не счетоводителката да ходи да го взема  newsm78

Този, който е предаден на 12.06. - в срок от 12 работни дни ще се плати.

Аз имам болничен от 22,04-06,05 и все още нямам превод. При други има ли забавяне?

А кога е внесен в НОИ?

Грешка в банката, че не са ме уведомили. Изплатен е. Смотаната ми банка има задължение да ми праща смс за всяко движение по парите в сметките ми.
Виж целия пост
# 238
Да, разбирам го. Счетоводителката ми каза, че единствения, който са върнали от НОИ за корекция, е този от март месец. Януарският (първичният) изобщо не е връщан. Аз и затова я помолих като ходи, да разпита и да го вземе. Няма как аз да се замъкна до там и да си го поискам.

Едва ли ще й го дадат, просто така  Thinking

diana87
, значи грешката е вярна  Mr. Green
Виж целия пост
# 239
Мадрето, честно, много ми е чудна тази ситуация - изясни я, не се навивай излишно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия