Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 862
  • 766
# 120
Здравейте, искам и аз да попитам относно болничен лист които е от 07.01.2015 до 05.03.2015 и документите са внесени на 06.02.2015 в НОИ пише като статус че все още се обраротва.15 дневния срок е минал отдавна. На телефоните не отговарят а вчера бях в НОИ и неим работела програмата.Как да разбера какво става.

Пиши на мейл.
Виж целия пост
# 121
Писах мейл дано да има кой да ми отговори.Защото на телефоните не става дори и на място не им работи програмата.Или само с чакането ще си останем.
Виж целия пост
# 122
Здравейте!
Имам издаден болничен лист на 10.03 за 14 дни. Възможно ли е да е подаден в НОИ, а аз да не го виждам като проверя с ПИК?
Благодаря!
Виж целия пост
# 123
Здравейте!
Имам издаден болничен лист на 10.03 за 14 дни. Възможно ли е да е подаден в НОИ, а аз да не го виждам като проверя с ПИК?
Благодаря!

Ще го видиш, след като работодателят подаде Приложение 15 за него.

Писах мейл дано да има кой да ми отговори.Защото на телефоните не става дори и на място не им работи програмата.Или само с чакането ще си останем.

Ще ти отговорят задължително. Чрез мейл е най-надеждна комуникацията с НОИ.
Виж целия пост
# 124
Благодаря!
Виж целия пост
# 125

Което ще стане до 15 ти април.Има време
Виж целия пост
# 126

Ще ти отговорят задължително. Чрез мейл е най-надеждна комуникацията с НОИ.
[/quote] 
Дано да си права.Вече минаха 5 дни и нищо.
Виж целия пост
# 127
Здравеите да попитам имам 5 дневен болничен от 23.02 - 26.02 до днес нямам преведени пари кога да ги очаквам ?
Виж целия пост
# 128
Здравеите да попитам имам 5 дневен болничен от 23.02 - 26.02 до днес нямам преведени пари кога да ги очаквам ?

Това са 4 дни, от които 3-те се плащат от работодателя. Този болничен лист / ако е представен на работодателя през м.02 / се представя в НОИ до 16.03. вкл. От тогава срокът за плащане е 15 работни дни.
Виж целия пост
# 129
Здравейте,
Имам едно питане за изплащане на болничен.
Бях болнични от 19.02.2015 до 24.02.2015 г., когато отидох на контролен преглед лекарката ми го удължи с още 3 дни. Въпросът ми е как се изплащат болничните, когато са удължени и имам 2 листа? Работодателят ми е изплатил само първите 3 дни от първия лист. А от НОИ все още нямам пари.
Виж целия пост
# 130
Здравейте,
Имам едно питане за изплащане на болничен.
Бях болнични от 19.02.2015 до 24.02.2015 г., когато отидох на контролен преглед лекарката ми го удължи с още 3 дни. Въпросът ми е как се изплащат болничните, когато са удължени и имам 2 листа? Работодателят ми е изплатил само първите 3 дни от първия лист. А от НОИ все още нямам пари.

ОТ НОИ чакаш 4 ри дни общо по двата болнични.Ще ти ги изплатят до 15 работни дни от представянето на документите в НОИ.Работодателят го прави до 15 ти март.Ако имаш ПИК код,виж дали виждаш болничните.Може да пишеш и мейл до НОИ,което ти обработва документите
Не е ненормално,че до момента не са ти платени дните от НОИ
Виж целия пост
# 131
Благодаря ти за отговора! Точно това ме интересуваше, дали да чакам 4 дни от НОИ. Hug
Виж целия пост
# 132
Момичета,имам и аз едно въпросче  Hug в сайта на НОИ видях,че имам проблем с болничния- пише- липсва/грешна дата на рег. на лечебното заведение.  Ходих до лекаря,той казва,че всичко е както трябва, ходих до НОИ , от там ми казват,че на 12 март са ми изпратили писмо и докато не го получа няма как да оправят проблема, в същото време казват,че досега е трябвало 5 пъти да получа уведомителното писмо от тях. та въпроса ми е - ако изобщо не получа това писмо, има ли начин да се оправи болничния и  докато не се оправи този, следващите ще ми се изплащат ли или ще са на изчакване ( аз съм бременна, болничните са продължения ) много ви благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 133
Момичета,имам и аз едно въпросче  Hug в сайта на НОИ видях,че имам проблем с болничния- пише- липсва/грешна дата на рег. на лечебното заведение.  Ходих до лекаря,той казва,че всичко е както трябва, ходих до НОИ , от там ми казват,че на 12 март са ми изпратили писмо и докато не го получа няма как да оправят проблема, в същото време казват,че досега е трябвало 5 пъти да получа уведомителното писмо от тях. та въпроса ми е - ако изобщо не получа това писмо, има ли начин да се оправи болничния и  докато не се оправи този, следващите ще ми се изплащат ли или ще са на изчакване ( аз съм бременна, болничните са продължения ) много ви благодаря предварително  Hug

Писмо трябва да получиш и ти, и работодателя ти. Преди да се коригира този болничен лист другите ще чакат.
Виж целия пост
# 134
Благодаря ти Lady Brinne  Simple Smile ще чакаме, пък ако не дойде писмо ще го мислим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия