Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 862
  • 766
# 135
пак питанка,че ме побъркаха вече ,имам подадени болнични преди раждане 45 дни,след раждане 42 дни(като родих 7 дни преди термин) и 55 дни от педиатъра.Сега ми звънят от фирмата искат изравнителен болничен до 135 дни.така като ги смятам идват повече от 135 дни,къде бъркам?
Виж целия пост
# 136
Или са в грешка, или търсят Приложение 2 от 135-410 ден....Да не са пропуснали приложение 1?
Виж целия пост
# 137
Или са в грешка, или търсят Приложение 2 от 135-410 ден....Да не са пропуснали приложение 1?

нямам представа ,мисля че от фирмата бъркат нещо, и исках да си сверя часовника с вас Simple Smile , благодаря за което Simple Smile
Виж целия пост
# 138
 Откакто станаха електронни бъркотията мина всякакви граници. Подаваме болнични листове и уж няма  проблем, но след два месеца ни връщат болнични заради грешка на доктора. Хората звънят и ни питат защо не им са изплатени, а ние като работодатели се чудим какво да кажем.  Sad Sad
Виж целия пост
# 139
Откакто станаха електронни бъркотията мина всякакви граници. Подаваме болнични листове и уж няма  проблем, но след два месеца ни връщат болнични заради грешка на доктора. Хората звънят и ни питат защо не им са изплатени, а ние като работодатели се чудим какво да кажем.  Sad Sad-Вземете си код ИКО за работодател за да достъпвате данните на НОИ в това си качество. Много е полезен, ние си следим майките и ако пропуснат някоя се обаждаме.
Виж целия пост
# 140
Здравейте!
Истината е, че колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Болничния ми е за период 23,03 - 25,04. Издаден е на 26,03. В сайта на НОИ пише, че е предаден на 09,04. В момента е със статус "Обработва се". Кога трябва да очаквам превод? От това, което разбрах явно до 2 дни трябва да получа частта за март, я към края на април остатъка? Така ли е?
Виж целия пост
# 141
От НОИ имат 15 работни дни да ти платят болничния като започнеш да бройш от 09.04.15 (датата на представяне в НОИ)
Виж целия пост
# 142
Здравейте момичета да си кажа и аз мъката за която естествено само аз съм си виновна де:( Sad Та от 04.02.2015 съм в болничен на 26.03 ми пратиха смс,че имам превод обаче се оказа че съм дала невалидна(закрита)сметка и парите са върнати в нои,на 01.04 занесох новата сметка на счетоводителката и по нейните думи я е занесла още на 02.04,обаче от тогава нямам никаква идея какво се случва днес ходих за пик код обаче се оказва че още не е активен поне така ми казаха и не мога да проверя нищо.
Моля ви ако някоя е имала подобен проблем или може да ми помогне с някакво инфо да пише,че ще се гръмна вече ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 143
Здравейте момичета да си кажа и аз мъката за която естествено само аз съм си виновна де:( Sad Та от 04.02.2015 съм в болничен на 26.03 ми пратиха смс,че имам превод обаче се оказа че съм дала невалидна(закрита)сметка и парите са върнати в нои,на 01.04 занесох новата сметка на счетоводителката и по нейните думи я е занесла още на 02.04,обаче от тогава нямам никаква идея какво се случва днес ходих за пик код обаче се оказва че още не е активен поне така ми казаха и не мога да проверя нищо.
Моля ви ако някоя е имала подобен проблем или може да ми помогне с някакво инфо да пише,че ще се гръмна вече ooooh! ooooh! ooooh!
ПИК-а ще е активен утре. За новата банкова сметка ще минат няколко дена.
Виж целия пост
# 144
Здравейте. В момента съм бременна с рискова бременност. В болничен съм от 05.03 до 18.03 от личната и после от 19.03 до 17.04 от гинеколога. До момента не ми е изплатено нищо.От работата ми се обадиха да ми кажат,че от лечебното заведение някакъв документ не е пратен в НОИ и докато не се прати няма да ми преведат. Говорих с мед.заведение казаха,че всичко са пратили уж. Аз съм на легло и няма кога да ходя до НОИ да видя какво става и да си взема потребит. и парола да си следя нещата. Напр нз какво да правя вече. Всеки си прехвърля топката.... Според вас какъв може да е проблема?
Виж целия пост
# 145
Здравейте. В момента съм бременна с рискова бременност. В болничен съм от 05.03 до 18.03 от личната и после от 19.03 до 17.04 от гинеколога. До момента не ми е изплатено нищо.От работата ми се обадиха да ми кажат,че от лечебното заведение някакъв документ не е пратен в НОИ и докато не се прати няма да ми преведат. Говорих с мед.заведение казаха,че всичко са пратили уж. Аз съм на легло и няма кога да ходя до НОИ да видя какво става и да си взема потребит. и парола да си следя нещата. Напр нз какво да правя вече. Всеки си прехвърля топката.... Според вас какъв може да е проблема?

Според мен е добре да пишеш мейл до НОИ.

Може и да няма проблем, тъй като срокът за подаване на информация от работодателя в НОИ беше до 15.04.2015 г.
Виж целия пост
# 146
Здравейте, получихте ли вече болничните си за март? В непрекъснат болничен съм от началото на бременността. Току що видях, че на 21.04 имам преведена сума, но ми изглежда като това да е само половината... Дали имат такава практика да изплащат на половини? newsm78
Виж целия пост
# 147
Колко дни след статус изплатен постъпва реално преводът по болничния? А този след раждането педиатърът на бебето ли издава или личният ми лекар? Нещо от болницата представям ли като документ?  
Виж целия пост
# 148
Здравейте,искам да Ви попитам след като ММ беше болничен от 1 Март до 5 Март кога трябва да му го изплатят от НОИ.
Виж целия пост
# 149
Здравейте,искам да Ви попитам след като ММ беше болничен от 1 Март до 5 Март кога трябва да му го изплатят от НОИ.

От Нои няма да му платят по този болничен.2 дни ще получи от работата.1,2, и 3 ти са почивни дни

Колко дни след статус изплатен постъпва реално преводът по болничния? няколко дни.виж на линка получени обезщетения А този след раждането педиатърът на бебето ли издава или личният ми лекар? след болничния от болницата ти издава последния болничен педиатърът Нещо от болницата представям ли като документ?  не,освен болничният от болницата

Здравейте, получихте ли вече болничните си за март? В непрекъснат болничен съм от началото на бременността. Току що видях, че на 21.04 имам преведена сума, но ми изглежда като това да е само половината... Дали имат такава практика да изплащат на половини? newsm78

Ти целия март ли си в болничен?Той представен ли е в НОИ.Извади си ПИК код и си рагледай нещата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия