Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 128 862
  • 766
# 675
 Simple Smile Simple SmileБлагодаря и за това разяснение, но да Ви кажа тази материя за мен е далечна и така или иначе нямам как да разбера всичко. Просто искам да съм сигурна, че няма пак да се окаже че съм ощетена. Simple Smile
Месечните ми възнаграждения са различни всеки месец, работех и на 2 договора, работех извънредно всеки месец различни часове( много над нормата) и предполагам, че и това оказва влияние.
Виж целия пост
# 676
Simple Smile Simple SmileБлагодаря и за това разяснение, но да Ви кажа тази материя за мен е далечна и така или иначе нямам как да разбера всичко. Просто искам да съм сигурна, че няма пак да се окаже че съм ощетена. Simple Smile
Месечните ми възнаграждения са различни всеки месец, работех и на 2 договора, работех извънредно всеки месец различни часове( много над нормата) и предполагам, че и това оказва влияние.


Да всички изброени неща оказват влияние върху обезщетението, което ще се изчисли. Можеш да си извадиш ПИК от НОИ, за да си видиш брутния / нетния осиг. доход по месеци и да изчислиш приблизително обезщетението, което следва да вземаш. Има и онлайн калкулатори, вкл. в сайта на НОИ.
Виж целия пост
# 677
единствения начин е да си вземете пик код от НОИ и да си отваряте декларация 1 там най-накрая е нетното възнаграждение на записа, или пък в кик инфо има калкулатор вземете осигурителният доход и ръчно си изчислявайте нетното възнаграждение. можете да обединявате сумата от двата договора защото данъкът е плосък и няма никакво значение. дори може да не чеквате че сте родена след 1960 година, няма никакво значение. изчислявате нетното вземате 24 месеца делите на работните дни за тези 24 месеца. пак от кик инфо ги има всички работни дни и ще получите долу горе, а може би и съвсем вярно дневното възнаграждение умножавате по процента и това е.
всичко зависи дали са ви осигурявали на този доход, разгледайте си нещата, дори може и с пик кода от нап така както съм го описала да го направите. мисля че с кода от нап все още не може да се вижда декларация 1, но има други услуги които се виждат. но осигурителният доход и от сайта на НАП изчислявате в кик инфо и така. има и други калкулатори просто за този се сетих
Виж целия пост
# 678
Pepa60, благодаря!
Виж целия пост
# 679
Привет!
1. Имам следното питане: в болничен съм от 26 май до 8 юни, още на 26 май оставих болничния лист при работодателя. Кога мога да очаквам изплащането му? И по-генерално - какви като цяло са сроковете за изплащане на болнични, тъй като от 8 юни излизам в още един 30-дневен и искам да си направя горе-долу сметка.
2. Как да получа този ПИК от НОИ, за да си следя нещата? Май това е най-сигурният начин...
Благодаря! bouquet
Виж целия пост
# 680
ПИК от НОИ се получава, когато отидеш на място в НОИ. Издават го за минути, но трябва да се отиде лично, на място.
Виж целия пост
# 681
Привет!
1. Имам следното питане: в болничен съм от 26 май до 8 юни, още на 26 май оставих болничния лист при работодателя. Кога мога да очаквам изплащането му? И по-генерално - какви като цяло са сроковете за изплащане на болнични, тъй като от 8 юни излизам в още един 30-дневен и искам да си направя горе-долу сметка.
2. Как да получа този ПИК от НОИ, за да си следя нещата? Май това е най-сигурният начин...
Благодаря! bouquet

Работодателят ви има срок до 10 юни да представи болничния в НОИ, а следващият ви болничен трябва да се предаде до 10 юли. За момента да 15 работни дни от датата на входиране в НОИ се извършва изплащането, а от 01.07. - до 10 работни дни. Чрез ПИК код е най-добре да следите внесените болнични, обработката им и изплащането им.
Виж целия пост
# 682
Привет!
1. Имам следното питане: в болничен съм от 26 май до 8 юни, още на 26 май оставих болничния лист при работодателя. Кога мога да очаквам изплащането му? И по-генерално - какви като цяло са сроковете за изплащане на болнични, тъй като от 8 юни излизам в още един 30-дневен и искам да си направя горе-долу сметка. - Срокът за представяне на данни от работодателя в НОИ е 10.06.2016 г. Според това, кога са представени данните следва и изплащането - в срок от 15 работни дни.
2. Как да получа този ПИК от НОИ, за да си следя нещата? Май това е най-сигурният начин...
Благодаря! bouquet - В ТП на НОИ по адрес
Виж целия пост
# 683
Ясно. Ще си направя една разходка за ПИК. Благодаря ви много Hug
Виж целия пост
# 684
Здравейте,имам и аз едно питане относно болничен заради бременност.Кога горе-долу трябва да очаквам превод за болничен от 06.05.2016 до 04.06.2016г.Болничния ми е даден на работодателя на 09.05.2016г.Благодаря предварително!!! bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 685
Здравейте,имам и аз едно питане относно болничен заради бременност.Кога горе-долу трябва да очаквам превод за болничен от 06.05.2016 до 04.06.2016г.Болничния ми е даден на работодателя на 09.05.2016г.Благодаря предварително!!! bouquet bouquet bouquet

Има разлика между предаден болничен на работодател и болничен, входиран в НОИ. Работодателят ви трябва вече да го е входирал - до 10 юни е срокът за това, и до 15 работни дни ще имате изплащане. Вземете си ПИК код за сайта на НОИ, за да следите всичко по болничните и след това с майчинството.
Виж целия пост
# 686
Здравейте,имам и аз едно питане относно болничен заради бременност.Кога горе-долу трябва да очаквам превод за болничен от 06.05.2016 до 04.06.2016г.Болничния ми е даден на работодателя на 09.05.2016г.Благодаря предварително!!! bouquet bouquet bouquet

Има разлика между предаден болничен на работодател и болничен, входиран в НОИ. Работодателят ви трябва вече да го е входирал - до 10 юни е срокът за това, и до 15 работни дни ще имате изплащане. Вземете си ПИК код за сайта на НОИ, за да следите всичко по болничните и след това с майчинството.

Благодаря зя бързия отговор!!! bouquet
Виж целия пост
# 687
Когато болничният обхваща два непълни месеца май и юни, примерно е до 20 юни, внесен е от работодателя в НОИ до 10 юни, частта за май е изплатена до 15 работни дни след внасянето, кога чакаме частта за юни?
Виж целия пост
# 688
Когато болничният обхваща два непълни месеца май и юни, примерно е до 20 юни, внесен е от работодателя в НОИ до 10 юни, частта за май е изплатена до 15 работни дни след внасянето, кога чакаме частта за юни?

за юни много бързо ще си получите парите почти в началото на месеца, такива са моите наблюдения
болничен, който съм подала на 17.06. вече е изплатен на 27.06.
Виж целия пост
# 689
Когато болничният обхваща два непълни месеца май и юни, примерно е до 20 юни, внесен е от работодателя в НОИ до 10 юни, частта за май е изплатена до 15 работни дни след внасянето, кога чакаме частта за юни?

До 5 работни дни след изтичане на последния месец от болничния ви, т.е. до 5 работни дни след 20 юни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия