И напук на есенната скука, малко ЮЛЧЕ вкъщи гука! - Тема 2

  • 34 225
  • 721
# 120
Пайче, преди време всеобщото мнение за бутащите Стоки беше, че са кифли. Вече доста и различни мами бутат такава, така че вече не е много актуално. Много съм се смяла на въпрос на съфорумка "кой по дяволите бута тази количка" като се имаше предвид, че е неудобна и друга съфорумка й отговаря "някоя с черен анцунг Адидас със златни ленти"  Mr. Green
Виж целия пост
# 121
Mar_bella, радвам се за подобрението и дано зъбките не я мъчат много. Hug

Ох, Пайче, все се надявах да е някаква грешка. Sad Hug Хубаво е, че наистина навреме сте го забелязали и взимате мерки. И лоша работа с тая катастрофа, ама важното е, че сте добре всички. Hug За кошчето за кола си много права. Аз тъкмо да го впиша в графа "излишни покупки" (понеже сме го ползвали само два пъти досега и надали ще го ползваме повече, аз не съм шофьор, а ММ е постоянно с колата, че му трябва за работа), но ми дойде акъла, че тя белята може да стане и само от едно-единствено качване в кола. Та си е напълно необходима покупка. Peace
Виж целия пост
# 122
Ох, чак сега осмислих поста на бебе2 явно катастрофата си оказа влияние. Бебе2 този лаф "Я па я"  Joy Иначе за Амели се радвам, че сте открили какво го мъчи буболечето, изобщо не си мисли, че си лоша майка, лошата майка нямаше да се сети изобщо да попита доктора, аджеба това дете защо така плаче толкова време, виждаш ли ти си се усетила, че има нещо. Според мен, не че съм голям експерт де, но щом бебето плаче винаги има нещо, дали ще се е наакало, дали му се спи, студено/топло или го боли нещо или просто му е криво и иска гушкане, никога не е без причина. Вече ще се ослушвам и оглеждам постоянно за сигнали.
Ако някоя мама има същите проблеми с кожата на бебето си, докторката ми исписа козмети на А-Derma, серията Exomega,  даде ми мостри на крема, много е хубав, от същата серия ми изписа и олио за баня и шампоан за главичката, за да се справим с крустите. Значи педиатърката за трите консултации дето направи хич не обърна внимание на това, че е с много суха кожа.
Леле ама много се радваме на активната гимнастика.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 123
Пайче мерси за инфото за козметиката, другата седмица сме при педи и дотогава ще видя има ли подобрение при кожата на Павел, ако не и ние ще минем през дерматолог. И аз имам една тяхна мостричка, с която го мазах в началото когато му се белеше още кожата,много са хубави  Peace 
Моето съкровище е с ужасни колики от 2 дни, рев, писъци, проплаква даже и на сън, много жал ми става за него, измъчи се миличкото, а си мислех, че вече ще минават  ooooh!
И на мен ми прави впечатление, че разни майки само се гледат едни други и се обсъждат.....тази каква количка взела, онази пък и прическа си направила......ами ще прави като може и има време, лошо няма  Simple Smile Аз ще си ходя бухал още малко и веднъж да се кротне бебо и айде на фризъор. Незнам как е при вас момичета, но откакто родих косата ми порасна с поне 5-6см, нацъфтя, а сега и обилно капе  #Crazy  Тук всички майки като сме в морската е много смешно, има такива групички, които като се разминават с някой спират разговорите и гледат критично, но повечето се усмихват мило Simple Smile
Да се включа и аз по темата с покупките....излишни ми бяха чадърчето за количка, което се вее навсякъде, стига да не пази сянка, 2та вида шезлонги за вана........при положение че сме взели мъничка вана и въпросните шезлонги и бебето нямат никакъв шанс да се съберат заедно   Thinking, защо ли продължавам да ги купувам незнам  Blush Иначе да живеят електрическите помпи (че имам и ръчна и няма такъв зор, добре че са приятелките с ел помпи и пораснали деца  Hug), стирилизатора е супер удобен, повивалника върху кошарата, че иначе да съм без кръст. Най полезно според мен се оказват панталонките, такива памучни като клинчета, защото най -късно умаляват и просто целите бодита и ританките ми се струват много неудобни за крачетата.
Monik@  аз чета много книги на английски, свалям от epubbud, kickass, chomikuj, 4shared.com, а най-често си избирам някоя книжка  от goodreads и пиша името и автора и epub или pdf в google и ми излиза все някой от гореизброените сайтове  Peace  Хубавото kickass и chomikuj (незнам на какув език е и в началото е малко объркващо) е че има почти всичко на дадени автори или направо цели поредици, а не да ги търсиш едно по едно    Hug
Виж целия пост
# 124
Ако някоя мама има същите проблеми с кожата на бебето си, докторката ми исписа козмети на А-Derma, серията Exomega,  даде ми мостри на крема, много е хубав, от същата серия ми изписа и олио за баня и шампоан за главичката, за да се справим с крустите. Значи педиатърката за трите консултации дето направи хич не обърна внимание на това, че е с много суха кожа.
Леле ама много се радваме на активната гимнастика.  Heart Eyes
Ние също сме с А-дерма, но ползваме и Др.Таис Нахткерцен /отново олио за къпане и крем за мазане/.
Виж целия пост
# 125
Мен пък най ме дразни като се размина с някоя мама и я виждам с периферното си зрение как се обръща за да види какво бутам в количката, и това се случва доста често. Добре че с моята приятелка родихме почти на едно и си имам винаги компания и не ми се налага да се сприятелявам с други майки. Пайче просто не си от мнозинството майки седнали да пият кафе и да пушат цигарки и да обсъждат, много точно го е казала бебе2
За покупките мога да кажа, че ми дойдоха и на мен в повече бодитата с дълъг ръкав и клинчетата за новородено. Най съм си доволна от количката, стерилизатора и ел. помпа. Малката се кефи на ел. въртележка за кошара, шезлонга-люлка и на гимнастиката, ама те и трите са ни подарени.
бебе2 аз също не смятам, че си лоша майка, стига се вкарва във филми  Hug
Пайче добре, че малката не се е стреснала от случката с колата и браво, че сте открили навреме проблема  Peace
Офф аз трета поредна вечер ще си спя сама с бебка, ММ нали се изнене при баща си и още се бори с температурата. Лаленце и другите мами на които им се налага да остават сами, докато половинките ви са в командировки направо ви съчуствам  Sad Тва да няма с кой да си кажеш една дума вечерта е много гадно. Моля се малката да не е такова кекаво лайно като баща си  Praynig
Виж целия пост
# 126
Добро утрооо.Времето пак е гадно.Вчера ни валя на разходката,май днес пак ще е така.Хвърлих едни пълнени чушки да се пекат.С моя мъж сме се захванали и зимнина да правим,но с двете деца на главата вървим с мравешки стъпки.Все пак ще си я направим,макар и по-бавно.

1905vV,сдобрихте ли се с половинката?Или продължаваш да си виновна за баталното ни политическо положение  Laughing

Изключително ценни покупки са ми-шезлонга и люлката.Без тях просто няма оцеляване.Имам само две ръце,за две деца,мъж и апартамент все пак.Слингът също ми е удобен и ми спестява свалянето на количката от колата,когато трябва да вляза някъде за малко.
Виж целия пост
# 127
аз да ви кажа освен дрехи, друго май не съм купувала и съм доволна Mr. Green
Помпа за кърма така и не се научих да ползвам и си се доя ръчно, шезлонг- люлка взехме под наем да видим дали на съкровището ще му хареса, еми, не му... Имаме си един шезлонг-ветеран от Лео и и е много добре в него. ( казвам Ветеран, защото много пътувахме тогава и шезлонгът е избил поне 15000 км път, изкъмпингувал е много къмпинги и е плажувал на десетки плажове. Лео спеше вътре, ядеше вътре, после играеше като порасна, абе доста е видял Crazy) Имам активна от една приятелка, не и се кефи за сега. От единствената ми покупка- количка Чиполино Лумина съм адски недоволна и само чакам януари да се сдобия със хубава лятна ( мисля за Макларън или Козато) и общо взето това е. И една механична въртележка за легло купих и много и се радва, но за кратко. Макс 5-10 минутки
А, супер доволна съм от ваничката, сгъваема е. 6о кинта за корито, ама не ми се пречка навсякъде.
Дрехите си ги носи(х)ме, имам 2-3 роклета дето не сме ги много обличали, но набързо ще ги трансформирам в туники Laughing
Слингът ми е супер удобен, но ми е подарен
Виж целия пост
# 128
Аз да помрънкам малко. От вчера Борис е много кисел, то не е рев и мрънкотене... Подозирам, че коремчето го мъчи, пръцка с боен вик и се гърчи. Дали не е от едни мюсли с кисело мляко които ядох  newsm78 Отдавна го подозирам, че е чувствителен към мечните продукти и съм ги ограничила, но не ги спрях съвсем... Добре, че не го ваксинирахме онзи ден, че щях да се изям.

Днес се надявам да поизгрее слънце и да се разходим.

За покупките, аз почти нищо не съм купувала, големите неща си ги имаме от каката, дрехи също мислех да ползваме от нея. Обаче майка ми... Искаше да купи комплектче за изписването и ми донесе 5 (!), отделно бодита и пр. Та бодитата дойдоха в повече, вече съм прибрала най-бебешките и има необличани. От комплектите не сме позвали шапките, ръкавичките също, напълно изишни се оказаха. Активна гимнастика не съм купувала този път и нямам намерение. Като го обградя с играчки, за мен е същото. а ако знаете онзи ден, когато беше бебе-мечта, как се радваше на една розова пижама на зайчета на кака си. Бях го оставила на дивана, а пижамата сгъната в ъгъла. Като я фиксира и като прикова поглед - край! Метнах я на облегалката до него и много си игра. Гука, посяга с ръчички, опитва се да хваща. Simple Smile
Виж целия пост
# 129
А, супер доволна съм от ваничката, сгъваема е. 6о кинта за корито, ама не ми се пречка навсякъде
bebe2 това е вана мечта  Hug, от къде я взехте, че само се спъвам в моята, хем е от малките  Tired
Момичета, не мога да си спомня коя от вас даде съвета за справяне с крустите, като му мажа главата със зехтин 1 час преди баня, искам да ви благодаря, защото след 3 процедури вече се изчистиха на 50% и още си падат стабилно   bouquet Така не се налага да го мъча детето с четки и гребени  Peace
Виж целия пост
# 130
А, супер доволна съм от ваничката, сгъваема е. 6о кинта за корито, ама не ми се пречка навсякъде
bebe2 това е вана мечта  Hug, от къде я взехте, че само се спъвам в моята, хем е от малките  Tired

От Вис Виталис, в София този който е на Стамболийски. Като се сгъне става с дебелина около 5 см и аз съм я мушнала между душ кабината и стената. Идеята ми беше че можем да пътуваме с нея, догодина ще служи за басейн, а след още една-две за леген за прането Mr. Green Laughing


Вчера с ММ имахме годишнина от връзката... за седма година беше забравил. Добре че детето го боляха ушите и бях скапана, иначе 100 % щях да го каза на черешата говедото с говедо
Виж целия пост
# 131
Добро утро, сладурки!

Дребсън заспа, дано откара 15 мин., че да ви прочета подробно.

Елфи, с ММ си говорим още от следващата вечер, ама чакай, сега в неделя ще има втори дубъл на сърденето. Нещо не успя този път да се сърди дълго, иначе мълчи с дни. Ама и аз се фръцнах и го изказах на майка му, нека му се смеят роднините  Mr. Green Направо се е побъркал с тази политика, не мога да го позная...

Пайче, слава богу, че катастрофата не е фатална! Онзи ден мъжът ми минал минути след зверски разбилата се кола с четирите момчета и направо е в потрес! Едното починало момче е дете на негов колега. Редовно минаваме по този маршрут, на път за свекърва ми и не ми се мисли ако бяха тръгнали пет минути по-рано - ММ с Никито отзад  ooooh!  На тази отсечка, а и в целия квартал Тракия, се правят гонки с коли, с много високи скорости и въртене на място...Цяла нощ ги слушам и косата ми се изправя! Бог да ги прости децата и дано влезе в тъпите картуни на "състезателите", че това не е геройство. Толкова народ могат да пометат, докато се състезават!

Бебе2, ние имахме годишнина на 24,09. Приготвям аз празнична вечеря   chef, четиристепенно меню 
bowuu, с пълното съзнание, че ММ изобщо не знае коя дата сме. Сядаме на вечеря и както винаги вечер вдигаме наздравица. Аз казвам "Честит празник", а на ММ му пада краставицата от устата. Изгледа ме с тънката мисъл, че май пак не съм спала снощи и бълнувам, после погледна календара, погледна към децата, да не би те да са рожденици и накрая с опулени очи попита за какво говоря.. Joy Съответно Никито пита кой е рожденик  ooooh!  Оф, мъже, кво да ги прайш  Joy  Но понеже никак не си падам по романтиката, не се сърдя. Ние сме гаджета от преди 18 г., от 8 г. сме семейство, мразя сватбите и просто подписахме тайно от всички, само с кумовете, та за мен тази дата не значи нищо. Първата година и двамата изобщо забравихме, докато майка ми не звънна да поднесе подарък, а свекърите се появиха с огромен букет на вратата! Ми оставихме родителските тела у нас да си празнуват нашата годишнина, а ние излязохме с приятели, че имахме уговорен купон  Joy

Абе на вашите бебоци опадаха ли косичките? Ивайло яко оплешивява и е много смешен.

За покупките - нищо излишно нямам, защото купувам на момента каквото ми е необходимо. МноУ мразим да ми казват кво да правя - списъци-мисъци из нета са пълна глупост!!!
Виж целия пост
# 132
Нашата ваничка я закачаме на стената в банята.Така не взима място никакво.Стойката я сгъваме и пак я опираме на стената под коритото
Не бях видяла сгъваеми ваничка.Ще са удобни

за седма година беше забравил. Добре че детето го боляха ушите и бях скапана, иначе 100 % щях да го каза на черешата говедото с говедо

 Laughing

Нормално е.Не само той забравя.На при толкова модерни устройства,да си сложи едно тикче в календара на мобилния,да му напомня.Ти каза ли му,че имате годишнина?Как е малката с ушите?Какво ви изписаха за лечение

Миналата година моят също беше забравил за седмата годишнина от сватбата ни.Аз му бях планирала изненада обаче.След работа на вратата го посрещна сноп балони с хелий и надпис честита годишнина.Като ги видя ахна и никога няма да забравя сладкия му поглед.Беше забравил милия.Бях викнала татко да гледа детето,а ние отидохме на вечеря и кино.Много беше добре

1905,оооо,и ти си го изненадала твоичкият с годишнината

Виж целия пост
# 133
http://cleverbook.net/blog/roditeli/neshtata-koito-pravyat-dobrite-mayki
За вас момичета   bouquet
Виж целия пост
# 134
Елфита, нищо особено. Отипакс за ушетата и нурофен/панадол за обезболяване. Аз отделно ръгам памуци с топло олио. Май е по-добре, ама нали си е ревличка, много не мога да я разбера. Но поне не пищи така сърцераздирателно. Вчера направо ми се доплака с нея, пък уж съм стрелян заек и се не се подавам лесно, ама на
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия