За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 331 474
  • 2 126
# 510
Имала съм случай с 3 положителни пикливи теста и отрицателен кръвен. Отрицателен си беше, не бях бременна.
Виж целия пост
# 511
Благодаря ти за отговора! Най- вероятно и при мен е така...времето ще покаже. Много е неприятно така. Човек незнае да се радва ли. .....калво ли. Уж положителен фалшив нямало....глупости.
Виж целия пост
# 512
Здравейте, искам да ви попитам-имах отрицателни един кръвен и всички уринарни (всеки ден правих), но цикъла ми дойде на 42 ден и това беше първия месец, когато почнахме опити (4 м. след втория аборт). Последния цикъл преди това беше 29 дни и никога не съм имала толкова продължителен. Гърдите ми се увеличиха много, не само дните преди да ми дойде, като преди цикъл не ми се случва такова увеличение. Вече са в нормален размер  Embarassed Случвало ли се е на някоя от вас нещо подобно?

Месецът преди втория аборт пак цикълът ми стана 35 дни (това беше първият месец, в който опитвахме), следващия месец вече го докарах до кухо яйце.

Имам два фактора за тромбофилия и високи утеринни НК клетки. Може ли да е имало само оплождане без имплантация?

Мерси Simple Smile
Виж целия пост
# 513
Засичаш ли си О. ? Важно е да знаеш кога е била, за да можеш да прецениш имало ли е закъснение или по-късна о. Иначе това са и пмс симптпми. При бременност и при предстояща менстроация те са почти еднакви. Някои дори не ги различават.
Виж целия пост
# 514
Не засичах, бяха по-големи от при ПМС и от по-рано започнаха. Второто е, че започнахме с опити и стана 42 дни до следващия МЦ.
Виж целия пост
# 515
Бременноста започва с имплантирането на оплодената яйцеклетка. Обикновено го дават от 6 до 10 дни след оплождането. След имплантирането трябва да минат най -малко 4 5 дни за да може хормона ЧХГ да бъде достигнал до ново, за да бъде засечено от тест. Няма ли имплантиране, няма и бременност. За да закъснее цикъл, поне дпоред мен.....трябва да има имплантиране за да се покачи хормона и да даде сигнал на организма, че ще има бебче и цикала да не дойде. Но всяко нещо си има исключения.....
Виж целия пост
# 516
Здравейте момичета, от скоро следя темата и много съжалявам за всички нас които сме в тази тема, дано съдбата ни дари с най-ценото скоро и се преместим в по-хубавите темички  Praynig Praynig Praynig.При мен нещата се стекоха по следния начин: направихме инвитро в началото на юли, върнахме две ембриончена на 5 ден, след 14 дни тест, който беше положителен и последва голяма радост.Всичко вървеше нормално до момента в който отидох на ЖК да се запиша- в края на 9-та г.с., при което ми казаха, че бебчо няма сърдечна дейност, но доктора не беше много сигурен и ни прати в друга клиника за потвърждение за мисед, което и стана.След това много сълзи CryНа  следващия ден направихме абразио и спрях всички лекарсва които приемах през бременноста.Още след излизането от упойката имах силни пронизващи болки в левия яйчник близо 30 мин., и силно кръвотечение което на следващия ден намаля.Вече минаха 5 дни от К все още имам прицапване, но това което ме притеснява повече, че ми се появи почти постоянна болка ниско в дясно и тежест, когато сядам и ставам я усещам повече, както и болка между плешките на гърба и затруднено дишане.Някоя от вас имала ли е подобни усещания след К и дали са нормални, доста се притеснявам, че не са ме изчистили както трябва   Sad, мерих Т 36.9 е.
Извинявам се за дългия пост  Embarassed
Виж целия пост
# 517
Здравейте момичета, от скоро следя темата и много съжалявам за всички нас които сме в тази тема, дано съдбата ни дари с най-ценото скоро и се преместим в по-хубавите темички  Praynig Praynig Praynig.При мен нещата се стекоха по следния начин: направихме инвитро в началото на юли, върнахме две ембриончена на 5 ден, след 14 дни тест, който беше положителен и последва голяма радост.Всичко вървеше нормално до момента в който отидох на ЖК да се запиша- в края на 9-та г.с., при което ми казаха, че бебчо няма сърдечна дейност, но доктора не беше много сигурен и ни прати в друга клиника за потвърждение за мисед, което и стана.След това много сълзи CryНа  следващия ден направихме абразио и спрях всички лекарсва които приемах през бременноста.Още след излизането от упойката имах силни пронизващи болки в левия яйчник близо 30 мин., и силно кръвотечение което на следващия ден намаля.Вече минаха 5 дни от К все още имам прицапване, но това което ме притеснява повече, че ми се появи почти постоянна болка ниско в дясно и тежест, когато сядам и ставам я усещам повече, както и болка между плешките на гърба и затруднено дишане.Някоя от вас имала ли е подобни усещания след К и дали са нормални, доста се притеснявам, че не са ме изчистили както трябва   Sad, мерих Т 36.9 е.
Извинявам се за дългия пост  Embarassed

Здравей, аз съм нямала никаква болка и кървене след абразиото в 12 г.с. Втория път се изчистих сама към 8-9 започна кървенето, пак нямах болки. Според мен не е редно да те боли.
Виж целия пост
# 518
При мен се появи подобна болка, но или жълтото тяло не се разнесе или задържах фоликул в яйчника.
Добре е да те види лекар добър на ехографа и да проследят какво става там.
Но 5 дни след аборт е малко рано.
Виж целия пост
# 519
Gerda1, Baltazara благодаря за бързите отговори.
Ходих при личната, за болките в гърба, направиха ми ренген и кардиограма и каза че нищо ми няма.Вече не ме болят яйчниците и спира да ми цапа, но  съм хванала гъбички и сега продължавам сагата.Знаете ли какви промивки мога да си правя с билки за облекчаване на сърбежа? newsm78
Виж целия пост
# 520
Гъбичките задължително се третират с антибиотик след микробиологично изследване с антибиограма.
 Преварена тетра е единственото нещо което може да използваш, но добре е да попиташ лекаря си.
Виж целия пост
# 521
Здравейте! Искам и аз да споделя моята история. На 24 съм, от тази година се опитвам да имам детенце, но за съжаление направих 2 спонтанни аборта. Първия път отидох за установяване в 6 г.с., но даже не се виждаше и плоден сак Sad , втория път миналия месец в 7 г.с. установиха сърдечна дейност , всичко беше както трябва, но онзи ден на поредния преглед сърчицето беше спряло и плода е останал в 8 г.с. Sad ... Сега тепърва ни предстоят изследвания ... ще се побъркам, много се притеснявам от това което ще излезе от изследванията Sad Sad Sad
Виж целия пост
# 522
Не се притеснявай, много млада си. Направете всички възможни изследвания за да не се повтаря.
Виж целия пост
# 523
Имам опасения за хормонален дисбаланс, понеже до преди година съм приемала препарати на хормонална основа, дано да е от това и да е лечимо ... Sad
Виж целия пост
# 524
Здравейте, искам отново един въпрос за SDI теста да поставя. В страницата на МЦ Крим Плевен пише, че някой са търговски трикове, описана е методологията при тях. Ние живеем в София-в Щерев е 340 лв., в Малинов е 140 лв., а в Плевен е 180лв. за първи и 90 лв. за втори (контрола). Знаете ли в Малинов какво точно изследват? Може ли да ми кажете друга клиника в София с качествен SDI тест и на каква цена е? Мерси Smile


..... Доказано е обаче, че инфертилните мъже са с по-високи нива на ДНК-увреди и това се свързва с възникване на увреждания и в здравето на децата. Високият процент на ДНК-фрагментация предполага ранна загуба на плода след ембриотрансфер и намален процент преживяемост на ембрионите до 25 г.с.

В кои случаи препоръчваме SDI –тест?

Съществуват много тестове за ДНК-фрагментация, някои от които са чисто търговски трикове и нямат клинично значение.
Най-точен се оказва теста с оцветявяане на ДНК с акридин-оранж и флоуцитометрично отчитане на кондензиран и незрял хроматин (SDI). Този тест е използван в повечето проучвания на водещи специалисти, представени по време на курса.
SDI тестът е инструмент за измерване на клинично важните характеристики на спермалния хроматин. Резултатите от теста оценяват потенциала на сперматозоидите на даден мъж да „произведе” ембриони, които да са достатъчно „компетентни” да доведат до живо раждане. Степента на нарушения в генетичния материал на сперматозоидите се изразява числено като ДНК фрагментационен индекс (DFI).  С този метод може да се идентифицират пациенти от мъжки пол с нормални спермограми, за които възможността за постигане на жизнеспособна бременност по естествен път, е далеч по-малко вероятна без използване на IVF или ICSI процедури.

МЦ „КИРМ” – Плевен притежава лиценз за извършване на SDI тест.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия