В момента чета ... 33

  • 51 498
  • 747
# 285
Миж, важното е, че виждаш моя аватар  hahaha

Това със скриването на банерите и мигащите досади е хитро, ще трябва да издиря как става.

Да съм по темата - почнах "Между дните" на Андрю Портър. Ей така го взех без да знам нищичко нито за автора, нито за книгата. Дори корицата ми е скучна и не играе добре ролята да грабне вниманието на потенциалния читател. Но, изненада - за сега ми харесва, приятна, леко се чете. Ще споделя окончателно мнение по-натам, че съм прочела само 50-тина страници, а напоследък нямам много време за четене.
Виж целия пост
# 286
Да съм по темата - почнах "Между дните" на Андрю Портър. Ей така го взех без да знам нищичко нито за автора, нито за книгата. Дори корицата ми е скучна и не играе добре ролята да грабне вниманието на потенциалния читател. Но, изненада - за сега ми харесва, приятна, леко се чете. Ще споделя окончателно мнение по-натам, че съм прочела само 50-тина страници, а напоследък нямам много време за четене.
Ще се озъртам за мнението ти - четох книгата преди месец и лекичко се депресирах. След това се поядосах и реших да не си правя експерименти с нови американски романи, поне в близката една година Simple Smile. Нещо хем не я схващам културата и проблематиката им, хем и не искам да я схвана....
Виж целия пост
# 287
Призрачни светлини - Дейвид Морел

Виж целия пост
# 288
proletno cvete, а какво е мнението ти за предишната книга "Високи залози"?
Виж целия пост
# 289
И аз му се чудя на Цукуру.  Mr. Green Дано някой ,който я е прочел даде мнението си!
Аз чета "Навън към себе си" на Филип Джиан. Това е първа среща с автора за мен,допада ми ,а и ми е много интерсна мъжката гледна точка за нещата от живота.  Peace
Виж целия пост
# 290
Като гледам, че говорите за Цукуру, ето един бърз поглед към това как звучи книгата:

Цитати от "Безцветният Цукуру Тадзаки и неговите години на странстване"
Виж целия пост
# 291
Чета Мидълсекс http://chitanka.info/book/6349-midylseks и съм почти накрая.
Интересно ми е лутането и търсенето на отговора на въпроса "кой/какво съм?".
Виж целия пост
# 292
Хм, аз пък хич не се чудя на книга писана от Харуки, само се чудя защо от Колибри ме излъгаха и не издадоха разказите му, ама вс. не се знае де- те казаха в края на тая година ?
Виж целия пост
# 293
Чета Мидълсекс http://chitanka.info/book/6349-midylseks и съм почти накрая.
Интересно ми е лутането и търсенето на отговора на въпроса "кой/какво съм?".


А като цяло струва ли си? Толкова хвалебствия прочетох за тази книга, но анотацията й изобщо не ме грабва.
Виж целия пост
# 294
На мен ми харесва.
Тя е връщане назад в миналото (историята на бабата и дядото), после на бащата и майката и накрая  главния герой разказва за себе си.
Започва с гръцки остров, после действието е в Америка - от двайсетте години на 20 век до седемдесетте.
Има малко от безвремието на Бога на дребните неща (тази книга не я разбрах/харесах).
Виж целия пост
# 295
Аз и от двете останах разочарована. Явно книги, в които действията се разтяга, разтягат, не са за мен. А в "Мидълсекс" определено очаквах повече за лутането на героя, който търси себе си, а не на цялата му рода.
Виж целия пост
# 296
"Мидълсекс" не ми хареса изобщо.

Хейтила съм я и преди, прекално прехвалена е.
Виж целия пост
# 297
И на мен "Мидълсекс" никак не ми хареса! Рядко давам така категоричен отрицателен отзив, но в случая е така... Толкова размита книга, почти безкрайна... и много скучна...

А "Богът на дребните неща" няма нищо общо с нея, ама съвсем нищо според мен! И е прекрасна книга.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 298
И на мен "Мидълсекс" никак не ми хареса! Рядко давам така категоричен отрицателен отзив, но в случая е така... Толкова размита книга, почти безкрайна... и много скучна...

А "Богът на дребните неща" няма нищо общо с нея, ама съвсем нищо според мен! И е прекрасна книга.  Heart Eyes
Ето това е и моето мнение за двете книги!  Peace
Виж целия пост
# 299
Така, първо искам да благодаря на една изключително специална дама, за възможността да споделя с вас мнението си за "Свят без край" на Фолет.   ♥.Петя.♥. , имам да те черпя мнооого!   bouquet
Скрит текст:
С книжки, разбира се   Laughing Heart Eyes Hug


Очарована съм, удивена и същевременно ужасно натъжена, че свърши.  Sad
Прочетох и двете части на "Свят без край" и искам да ви кажа, че тази поредица е задължителна. Толкова не ми се искаше да приключва, а страниците летят, летят ... и противно на твърдението в заглавието - този свят има край!  Crossing Arms 
Ето малко повече - https://www.goodreads.com/review/show/1092108605 , но много искам повече хора да прочетат 4те книги и да коментираме заедно.  Peace

Сега ще подхващам Томас Ман - "Смърт във Венеция", малко по задължение, но се надявам да ми хареса. Кажете вие ако сте я чели как ви се е сторила  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия