Искам да кажа ... (5)

  • 36 831
  • 765
# 300
Момичета, пускали ли сте назални секрети? И да лекувате по антибиограма.

Да, преди година. Беше чисто. Мислиш, че трябва пак ли  Thinking



Възможно е да пипне нещо по всяко време. Просто толкова продължително време сополи, не знам. Но нашият педиатър ни пускаше при по-продължителните хреми. След това ако има находка и лекуваме по аб. Иначе според него хронифицират.
Не пречи да пуснете по една посявка, може да изскочи злосторник.
Виж целия пост
# 301
Момичета, пускали ли сте назални секрети? И да лекувате по антибиограма.

От днес вече сериозно започвам диета. Последните месеци се тъпча с банички, кифли и шоколад. Онзи ден, докато подреждах гардероба установих, че имам към 20-тина чифта дънки. От тях ми стават само 3-4, срамота. А само преди 4 години бях 50 кила, ебаси  Rolling Eyes

То и аз. Уж. Но не точно диета, а по-скоро хранителен режим. Снощи бях за първи път на фитнес. Сутринта ММ ми направи закуска - овесени ядки с трици, кисело мляко и годжи бери. Не е най-приятната закуска на света. Изгълтах я като гларус. Да видим докога ще устискам на този режим, като се знам какво съм прасе.
Виж целия пост
# 302
Искам да кажа, че си търся брюкселско зеле- никъде не намирам. Ако някой знае къде има в софия, моля да сподели Praynig
Виж целия пост
# 303
Да, май е по-добре да пуснем пак. Според педиатъра и УНГ-то тя е с постоянно набъбнала трета сливица и заради това са сополите. Тоест, има задна хрема и навън нищо не излиза, а в същото време си хърка, кашля в легнало положение и т.н. Засега не са казали да я вадим, а и аз не искам уж..но вече си мисля, че ваденето не е чак толкова страшна опция. Ема се измъчи две години, и ние покрай нея  Tired

Спирам с тази хрема, че осополихме темата  Wink

Мис Юли, под ''диета'' разбирам хран. режим, аз гладна никога не съм могла да стоя. Закуската ти звучи добре всъщност.
Виж целия пост
# 304
Ние непрекъснато пускахме антибиограми, все излиза нещо, все се дават антибиотици и все не се чисти, така че преди година казахме баста, никакви такива вече.
Намерихме си един читав УНГ в Студ.град, водим си я там и я лекуваме с инхалации с физ. разтвор, физ.разтвор в носа и витамин С.
Но си тече, все си тече. тая година на морето си викахме  с мъжа ми - Я да си я погледаме с чисто носле малко, че после цяло лято.
Виж целия пост
# 305
Ми то зависи от находка, абе, наистина, че лекарите преценяват, но аз така съм процедирала и с нашият пед. пресякохме тия хреми някак. От друга страна се израстват, ама до тогава.
Таис, консултирайте се пак за тая трета сливица, ако толкова пречи, знам, че има педиатри, дето препоръчват махане, то как се живее така. Особено тия мъници дето са толкова малки и да не могат да дишат.
Аз съм с извадени сливици, включително и трета.

Спираме със сополите!   Grinning

Виж целия пост
# 306
Преди години имах такъв проблем с големия - вечната задна хрема, уголемена трета сливица и т.н. Тогава ни пратиха на алерголог и тест за алергии. Излезе някаква слаба алергия към акарите в домашния прах. Лекувахме я. После трябваше да го закрепим здрав, за да махаме сливицата (клекнах накрая) и забременях с дребния. Така и не я махнахме. Личната тогава изписа курс с респивакс. Имаше ефект. Сега може би има по-модерни подобни лекарства.
От тогава и аз процедирам като Бърди.

Докато го напиша и сте спряли. Пускам поста и аз спирам с болестите Simple Smile
Виж целия пост
# 307
Спираме със сополите!   Grinning

Само да кажа, че и аз имам и спираме  Peace Тъкмо се оправиха от предния вирус и сега айде пак - отвратителни са тия деца, отвратителни!
Голямото ми дете ще го направя на нищо - решил, че много време ще чака рейса и за по-бързо тръгнал пеша. Ах, недна маймуна, то няма път за пеша, как не го е помела някоя кола не знам, само да ми падне!
Виж целия пост
# 308
Последно!

Аз исках тест за алергии, но двама лекари ни казаха, че при толкова малки деца няма смисъл. Твърде често давали фалшиво положителен резултат. Да сме изчакали докато стане на 6 за тестване.

Мерси за съветите, за респивакс не знаех, ще проверя   bouquet

Янечек, много е смел и нетърпелив твоя юнак, но понякога си е опасно, да.
Виж целия пост
# 309
Това не е смелост, а глупост и не знам как ще се стърпя да не го овикам и опердаша, макар да е по-висок от мен вече! Пишело, че рейс ще дойде сле 24 минути и затова. После до нас е 10 минути с автобус, но пеша ще върви повече от час. Който няма глава, има крака.
Виж целия пост
# 310
Янечек , кекеке, много си смешна като занареждаш.

Дръпни му едни конско!
Виж целия пост
# 311
Моето мнение е, че носът и устната кухина не са стерилна среда и там е нормално от време на време да има някакви бактерии. Ако тези бактерии не правят проблем, няма смисъл да се лекуват с антибиотик.
До този извод стигнах след като направо бях луднала като на малкото ми дете откриха Клебсиела в гърлен секрет съвсем случайно. Брат му беше болен от скарлатина и решихме да му пуснем и на него секрет, за да видим да не е носител на стрептокок. При абсолютно здраво дете се оказа наличие масово на тази бактерия /антибиограмата беше ужасна, нито един от тези антибиотици, които се дават на малко дете не влияеше, ако се дадеше друг, имаше възможност да оглушее и др. страшни неща/.  А за тази бактерия в интернет пише плашещи неща. Толкова много се бях притеснила, даже и на потребителки на бг мама писах, които са имали сходен проблем /мерси за отзивчивостта:lol:/, но УНГ в ИСУЛ ни обясни, че след като детето е здраво, това, което трябва да правим, е за известен период да не мислим за това носителство, а да засилваме имунитета, за да не се разболява. След месеци направихме контролен секрет и бактерията я нямаше. Без лечение.
Сигурно в онзи период е лапнал нещо мръсно по площадките....
Ако почнат да се дават антибиотици, неминуемо се появяват нови бактерии и се вкарваш в някакъв затворен кръг, поне така обясни този лекар.
Виж целия пост
# 312
има се за голям  Crazy
и Радо го е правил Simple Smile малкият още не е, но има време.
Виж целия пост
# 313

Дръпни му едни конско!

Моята като беше по-малка имаше файда от конско, но сега никаква. Все едно има тапи в ушите си и бръмбари между тях. В събота имаше среща с две приятелки. Заведох я до мястото, което е на 15-20 минути от нас и подробно ѝ показвах по какво да се ориентира по пътя наобратно. Казах ѝ никъде другаде да не ходи, а да обикаля с момичетата само в търговския център, в който я оставих. Все едно ѝ казах "Ходи където искаш, пък после ще видим." Отишла с момичетата в друг квартал, от който си няма понятие как да се върне и даже не знае кой е. По едно време звънна на баща си с много жален глас за да му каже, че не знае как да се прибере. Еми как да знае? Карахме я да пита хора от улицата кое е мястото, където се намира.  Crazy Мъжът ми естествено веднага хукна да я прибира.  Twisted Evil От мене ако зависеше щях да я оставя да се поизпоти малко повече.

Искам да кажа, че едната ми котка гризе струните на китарата. Такова чудо не бях виждала. Напоследък и двете откачат нещо. Другата я видях вчера като залови гущер и май искаше да го яде.  Sick
Виж целия пост
# 314
Да, няма полза от конско вече, и аз го установих. Сега се сетих какъв мил разговор дочух между майка и син преди няколко дни. Бях на гости на майка ми и от съседния двор чувам как синът, който е колкото моя - на 11-12 години, се провиква на майка си:
- Еееййй, глупачкоо, защо не си ми сложила стотинки, ма?
А тя нежно му отвръща:
- Еййй, лайненце такова, кат' те фана, ш'те разчекна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия