Ето есента дойде, а Февруарчето расте, расте!!!

  • 42 835
  • 733
# 150
ivelinka:
На мен ми се втвърдява корема, макра и много по-рядко. Доки ми е казал да увеличавам дозата на магнерота в такъв случай. Аз пия 3х1, а ми препоръча 3х2 ако има такива оплаквания.
Болничен-не. Но аз по принцип не ползвам болнични.
Виж целия пост
# 151
Мина и при мен ФМ, всичко е наред с бебока Simple Smile Потвърдиха, че е момиченце, т.е. нямаше изненади тук. Върви с една седмица назад, но това и в началото ми бяха казали, аз по принцип съм с късна овулация, така че съвпадат нещата. Казаха, че е повод за притеснение, мисля и да не се притеснявам   Grinning Не спря да мърда обаче, много местене и въртене падна Simple Smile

Шийката ми мериха с коремния обаче, явно различните лекари процедират различно. Много ми олекна  Hug
Виж целия пост
# 152
Ее, браво, мила Simple Smile
Честито
Виж целия пост
# 153
Честито за хубавите новини от прегледите!  Hug На мен също ще ми е интересна накрая статистиката със stork-boy и  stork-girl
Виж целия пост
# 154
Момичета, имам питанка за тази, които пият магнезий
:
Втърдява ли ви се все още корема и ползвате ли болничен заради това?
На мен ми се втвърдява от време на време, но не е болезнено, не ползвам болнични.
Почнах магнезия 3х2, после трябваше да намаля на 4х1 и от утре да се пробвам на 3х1, но ако зачестят стяганията док ми каза да се върна пак на 4х1.

Браво на миналите ФМ за добрите новини! Аз утре съм на ЖК, ще нося и изследванията да видим какво ще правим с хемоглобина. Видях, че този път не са ми пуснали кръвна захар, а като ви чета взех да се притеснявам, май ще питам утре  Confused
Виж целия пост
# 155
Здравейте и от мен! Simple Smile Най-сетне разбрахме пола на бебето Simple Smile малко изненадани с мъжа ми ще си имаме момиченце Simple Smile, може да ми добавите  stork-girl .....така ни се искаше момченце, но уви , вече се настроихме и за момиче Simple Smile живо и здраво да е и всичко нормално, термина ми остава на 28.02.15г. Останахме много доволни от д-р Павлова в Марковс, много внимателна, интелигентна всичко толкова подробно ни обясни , че така се успокоихме с ММ следващият преглед се разбрахме да ми е средата на декември, теглото на малката принцеса е 333гр. Simple Smile, а до декември трябва да е станала килограм Simple Smile

Кръста много ме боли, малко по-тромава съм станала, коластра нямам за момента, рамото ми се е схванало, мислех си че е от промяната на времето, все още работя , но мисля да поработя до края на месеца и от ноември да си взема болничен живот и здраве, дано шефовете ми да намерят бързо моя заместничка и всичко да мине с лекота и без проблеми Simple Smile
За болничните съм си направила дебитна карта на ДСК, взех си и IBAN с печат, който се дава на работодателя, трябва само да си завера Амбулаторната карта при личния и мисля че е това са документите, ако съм пропуснала нещо моля подсетете ме....с доктора ми решихме, че е по-добре да постоя 2-3 дни в 2 градска и там направо всяка сутрин ще ми направят всички изследвания наведнъж Simple Smile

Аз в началото се мажех с един крем за стрии на Дева, обаче нямам много време и не се мажа редовно, надявам се като изляза болничен да започна редовно с мазането и мисля да си купа на Икаров лосиона, то е като олио.

Апетита много ми се усили и доста ми се уголеми корема Simple Smile за сега сам 59 кг, но с този апетит ще кача бързичко още някой килограм Simple Smile.....Аз пия единствено витамините на Jamieson Prenatal  и се чувствам доста добре от тях Simple Smile

Лека вечер на всички мами, дано да се наспим дълбоко и пълноценно  Grinning аз много обичах да спа по-гръб, но откакто съм бременна  спя настрани или почти не спя  Grinning
Виж целия пост
# 156
Здравейте момичета,

мен ме болят много ставите на ръцете сутрин и опашната кост, като седя седнала дълго време, явно бебешорът си взима калций, някой има ли с такъв проблем  newsm78
Виж целия пост
# 157
Момичета, да се отчета и тук Simple Smile минахме ФМ, мериха ни, теглиха ни и доки каза, че всичко е ОК. Ще си имаме мъж   Two Hearts /ако може един  stork-boy/
Между другото, как сте с движението? Аз практикувам йога, видях, че и други май ходят..
Виж целия пост
# 158
Аз пък правя комплекс упражнения вкъщи. Купих си ей такава топка:



Гледам да ползвам стълбите по-често (в метрото, в блока) и да правя всякакви разходки по всяко възможно време. Например, в обедната почивка. Simple Smile
Виж целия пост
# 159
Може ли и мен да ме сложитев списъка, терминът ми е 22 февр. и ще имаме момиче поне за сега, това ни е трето момиченце, от София съм
Виж целия пост
# 160
Здравейте мами  bouquet
Мен май ме няма на първата страничка ,аз в началото не исках да ме слагате и после съм забравила да подсетя.Ако може и във фейсбук някой да ме добави ,dianastml@abv.bg.Иначе и мен ме боли много опашната кост и понякога краката и въпреки че пия магнерот ,понякога имам много крампи в десния крак.Утре и аз съм на консултация ,но съм спокойна че е наред малкия мъж след фм ,която минахме онзи ден.И моят корем доста порасна този месец ,утре ще видим дали съм качила кг ,до миналия месец не бях качила нито грам.
Виж целия пост
# 161
Момичета, дайте някакви трикове, лекове за запушен нос! Вече ме мъчи 3 седмици, първо си беше настинка с хрема, синузит, яко секрети и т.н. Вече съм добре, но носът ми продължава да се запушва. И през деня, а нощно време към 3ч. е ужас направо, събуждам се с пресъхнала уста, не мога да дишам, ставам да слагам капки и пия вода и естествено не се наспивам (което мен много ме мъчи, недоспиването). Вече 2ро шишенце капки изразходвам, знам, че не е хубаво, гледам само 1-2 пъти през деня да слагам и вечер преди лягане.

Утре съм на ЖК, ще питам доктора, но ако някоя се бори с такъв запушен нос, да сподели съвет. Пръсках клей (разреден), но той не помага за отпушването, коризалията не ми помага... цинабскин смуча, помага при синузит, но не отпушва носа и той.

Харесала съм си тази количка втора ръка - мислите ли че са хубави? Моделът е Quinny Speedi.


Имала съм такава, за триколка е доста лека и компактна при сгъване. Може да се ползва с адаптори с кошница Макси кози (много е удобно). Единственият минус за мен е, че седалката (основната) няма как да се обърне по посока към теб, но не всички мами държат на това. Маневрена е, лесна за бутане, основната седалка е достатъчно широка и за по-голямо дете. В началото с коша за новородено, а лятото примерно може да изкараш с кошницата (ако искаш бебо да гледа към теб).

Мамите, които пиете магнезий, предполагам докторът ви е казал, но нали знаете, че не трябва да се приема с млечни продукти, защото пречат на усвояването му. При мен това са големи графици, защото пия и желязо, трябва да има поне час време м/у двата приема, отделно, ако съм яла/пила мляко пак час. А ако ми е зле на стомаха, сиропът, който пия, след него 2ч. не трябва да се приемат никакви лекарства, защото няма да се усвоят пълноценно. Та, често като седна да се храня и се почва едно чудене какво да ям, пия и с кое хапче. Crazy
Виж целия пост
# 162
Аня, правилно ли разбирам - правиш пауза между желязото и магнезия 1 час и после още час до хранене?
Виж целия пост
# 163
Не, м/у магнезия и желязото. От хранене правя пауза, ако съм пила прясно мляко. Т.е. м/у двете добавки се прави пауза, а млякото пречи на усвояването и на двете.
Виж целия пост
# 164
Всъщност това за магнезия и млякото не го знаех, може да обяснява защо понякога си пия дозата магнезий, но пак ми е твърд корема. А мляко си пия доста често - 2-3 пъти в седмицата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия