Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 67 700
  • 737
# 270
 Mr. GreenИ образно казано и в
Края му. CrazyЩот Анадолу Каваъ си е в Бейкоз.
Военни много,да,и морски,и други,ама никой не рачи да спре
когат изпъвах баиря,да каже-Еми абла,гель бурда джанъм,ний ща метнИм догоре Mr. Green.
Виж целия пост
# 271

Разходката по Босфора ми напомни защо обичам този град - огромен, красив, модерен, античен, многолик, европейски, ориенталски, всъщност има всичко.


Кали, много ми хареса разказа ти за вашето пребиваване там. Но по-горното изречения си е направо в десятката  smile3501  bouquet
Виж целия пост
# 272
Кали, Hug днес започнах деня пак с твоя разказ. Ставам досадна, но ще настоявам за продължение.

Тук напоследък само въпроси се задават и често с императивен тон, а после никой не разказва. Жалко.


.....Пепелчето ще ме кастри строго. Mr. Green
....
Ааа, Редемчикtxtloves няма да се измъкнеш само с извинение.  Naughty
Виж целия пост
# 273
Благодаря, момичета за топлите думи. Преди бях много чест гост в темата, но спрях да влизам, защото все ми се ходи в Истанбул  Grinning А от това ми страдат другите дестинации.
Пътят по азиатския бряг на Босфора е интересен -  минава по високото и от там се вижда азиатската част на Истанбул - огромна, огромна, едни малки постройки край пътя, приличаха ми на градински къщи и разсадници, а от към морето военни зони. Явно добре охраняват протока, защото видяхме и дрон да кръжи.
Бейкьоз, приемам поправката, е един типичен истанбулски квартал - не се различава от много от Ченгелкьой, от Бейлербей, от Юскудар. Само Кадъкой с бика и красивита си търговска улица е по-светски. По стръмното нагоре къщи за живеене, а покрай брега - магазини, ама такива, дето вече май няма много във Варна - малки, нагъсто - за техника, домашни потреби, дрехи... МОЛ-овете ги закриха тези магазинчета, пък им мина и времето...
Метнахме се отново на автобус 15 и отново на път. Кварталите ставаха с все по-хубави къщи и по-уредени. На Кючук Су слязохме, за да се поразходим в парка. Красиво и спокойно. Удивляваме как успяват на направят такова умалено копие на Долмабахче. Пихме кафе и отново на път. Все пак целта ни беше да се повозим на Мармарай. Искахме да се поразходим и към кафенето с пъстрите килими и възглавнички, но времето ни притискаше и бързо намерихме входа на метрото. Юскудар е голям транспортен възел и винаги ми е изглеждал доста мизерно. сега като се прибавят и недовършените строежи - не е най-доброто място за разходка. Там харесвам пазара, който започва след централния булевард. Много автентичен, много по-живописен от Египетския. Със страхотни зеленчуци, риби, подправки, но нямахме време този път.
Метрото ме впечатли. Вече съм минавала през Босфора по вода, над вода и под вода Simple Smile
Слязохме на Йеникапъ, метрото и бързо към Сапфир, за да хванем залеза.
Чак ме хвана яд, че толкова много го хвалим в темата този Сапфир. Имаше огромна опашка, доста българи и изпуснахме залеза. Аз съм се качвала за първи път началото на септември преди две години. Почти нямаше хора. Хванахме залеза, запалването на светлините, изгряването  на нощен Истабул.
Виж целия пост
# 274
Та на Сапфир този път имаше много хора, лимита за 4-Д киното беше изчерпан и удоволствието не беше такова, като първия път.
Може би тук е мястото да поспамя относно цените в този любим град. Първата вечер бяхме в ресторант на Рибния пазар до Чичек пасажа. Вярно е много търговско място, но такава сметка ни сервираха  Shocked Платихме 625 лири за шестима възрастни и четири деца, без десертите, защото бяхме решили да ходим специално на сладкарница. Цените по меню бяха едни, а явно реалността беше друга  Laughing Това не можа да ни помрачи настроението, но все пак е неприятно...
Последният ден ходихме в новия MALL of Istanbul. Огромен, красив, размазващ, въпреки, че аз не си падам по МОЛ-овете. Магазини на страшно много световни марки, имаше и явно популярни турски марки. Нямаше много туристи, но се напълни с местни. Може да са много големите търговски комплекси, но и хората са много. Та така - за всеки МОЛ в Истанбул има повече от достатъчно купувачи, явно...
Виж целия пост
# 275
 Hughttp://media.snimka.bg/s1/4057/034358570.jpg?r=0

Kали,тази ли е къщата? Благодаря ти за разказа.Обаче сметката на Чичекпасажъ...... #Crazy
Сега очаквай въпроси-Как се стига до Мол Истанбул! Mr. Green ooooh! ooooh!

http://ladorada68.snimka.bg/travel/otnovo-na-bosfora.841430 Тук има снимки от
деветото ми посещение на любимия град.Не снимам вече толкова,седя и се наслаждавам
на момента.
Виж целия пост
# 276
Кали, знаеш ли цените на увеселителния парк, който е в този мол, какви са?
Виж целия пост
# 277
Кали, знаеш ли цените на увеселителния парк, който е в този мол, какви са?
От нашите приятели разбрах, че се плаща на атракция от 3 до 5 лири.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, момичета!
Планираме да посрещнем новата година в Истанбул. Четох по темите около декември 2013 -януари 2014, но не можах да срещна това, което ме интересува, затова реших да питам директно, ако може някой да ми помогне:
Искаме да нощуваме в хотел в хубав квартал, близо до забележителностите, до 350 лева/вечер, като на 31.12. да има празнична вечеря и то ресторантът на хотела да има изглед към Босфора и фойерверките.
Ще се радвам ако ме насочите, най-вече за изискването за ресторанта!   bouquet
Виж целия пост
# 279
Кали, знаеш ли цените на увеселителния парк, който е в този мол, какви са?
От нашите приятели разбрах, че се плаща на атракция от 3 до 5 лири.


Кали, благодаря ти   bouquet Не са публикували в сайта цени, какви атракциони има и тн.
Виж целия пост
# 280
Точно това е къщата  Grinning

В твоите снимки къщата та капитан Али ли виждам?
Виж целия пост
# 281
Здравейте! Надявам се, че някой ще може да ми отговори тук Simple Smile
Планирахме пътуване до Истанбул през януари. Търкиш имаха промоция за билети - 600 лв. бяха двупосочните за 2ма възрастни и дете. Да, ама докато се наканя да поръчам, и промоцията вече я няма.
По-редовно пътуващите от Вас, дали отново ще има такова намаление следващите седмици, за да знам дали да ги дебна?

Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 282
Да повдигна малко темата с един линк от Du Hug

http://travel.nationalgeographic.com/travel/city-guides/istanbul-walking-tour-3/
Виж целия пост
# 283
А от мен:
23 фрази на турски, на които бих искала някой да ме беше научил (статията е на английски)
Виж целия пост
# 284

Анджи, благодаря.  bouquet  Оказа се, че знам само 12 фрази, ще трябва да се потрудя да науча останалите Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия