ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 54 тема

  • 33 451
  • 734
# 225
Облаче аз не знаех че има шампоани за тъмни и светли кучета  newsm78 това влияе ли по някакъв начин на козината освен както каза , че става по мекичка . Аз не знам Лъки към кои спада , може би ще изчакам да я смени първо за да видим промяна ще има ли .
Виж целия пост
# 226
Облаче аз не знаех че има шампоани за тъмни и светли кучета  newsm78 това влияе ли по някакъв начин на козината освен както каза , че става по мекичка . Аз не знам Лъки към кои спада , може би ще изчакам да я смени първо за да видим промяна ще има ли .

И аз не знаех, че има но като му купувах последният път от един сайт видях, че има и реших да пробвам   Mr. Green  Другия мисля, че беше за кучета с доста по тъмна козина - към черно  Peace
Виж целия пост
# 227
Аз не казвам,че от един морков ще му стане нещо на кученцето.Давам полезни и верни съвети!Друг съвет за храненето на кучетата е стопаните да прочетат най-честите заболявания при отделните породи и да се съобразяват със съветите за диетата при тях,говорим за профилактика поне за храната,като цяло за различните възрасти също нуждите и правилата варират.Повечето от любимците ядат всичко и не винаги това какви са изпражненията им след дадена храна, е показател за това как им влияе в общ и бъдещ план  Peace
Виж целия пост
# 228
Аз не казвам,че от един морков ще му стане нещо на кученцето.Давам полезни и верни съвети!Друг съвет за храненето на кучетата е стопаните да прочетат най-честите заболявания при отделните породи и да се съобразяват със съветите за диетата при тях,говорим за профилактика поне за храната,като цяло за различните възрасти също нуждите и правилата варират.Повечето от любимците ядат всичко и не винаги това какви са изпражненията им след дадена храна, е показател за това как им влияе в общ и бъдещ план  Peace

Не искам да прозвучи като заяждане, но ти на каква база даваш тези съвети и твърдиш че са верни ???  Thinking   Изведнъж влизаш в темата и без много подробности казваш, че твоите съвети са правилни  Shocked
На първата страница в темата е написано какво може и не може да се яде от кучетата  Peace и то от хора, които имат доста опит в това  Flutter 
Ако искаш съветите ти да бъдат приемани, трябва да дадеш малко повече подробности и доводи с които ги подкрепяш  Whistling
Аз лично за себе си мога да кажа, че съм изчела необходимата информация какво мога и не мога да давам на кучето си, както и съм се съветвала с лекари и хора, които се занимават с развъждането на тази порода  Peace Знам, че Голдъна е една от най - лакомите породи, за това не даваме кокали, първо го извеждам, после го храня, в случаите когато много е играл даже го изчаквам 10-15 минути да си почине. Знам, че купата му не е хубаво да е на ниско и спазвам всичко това ! Преди това съм гледала немска овчарка и 2 непородисти кучета - тогава съм се чела и съм се съобразявала с тази порода - давала съм коренно различна храна: лук, кокали, хляб и какво ли още не - и трите кучета доживяха до старини  Blush
Виж целия пост
# 229
Облаче аз не знаех че има шампоани за тъмни и светли кучета  newsm78 това влияе ли по някакъв начин на козината освен както каза , че става по мекичка . Аз не знам Лъки към кои спада , може би ще изчакам да я смени първо за да видим промяна ще има ли .
Има всякакви шампоани, също както при хората, стига да можеш да си ги позволиш, защото хубавата козметика за кучета излиза соленко.В един добре зареден зоомагазин би трябвало да има богат избор и не само на козметика.Обикновено когато ходя в зоомагазина за нещо винаги се консултирам с продавача кое какво е колко е добро и след като ми обясни преценявам.Само трябва да попаднеш на човек който си разбира от работата, ще те посъветва и  ще ти помогне в избора, а не такъв който ще гледа да си пробута стоката без да ти дава инфо.
Виж целия пост
# 230
Мис Облаче,изобщо не мисля , че се заяждаш...на мен ми е доста трудно да се изразя,защото кучето ми почина внезапно и мъчително,въпреки възрастта си аз си мисля ,че можеше да е спасен,но се оказва , че е имал хронични проблеми,породени точно от храненето.Сега най-кратко ще обобща:всичко започна с  огромно подуване на стомаха,буквално за секунди стана като балон..изплашихме се много,помислихме ,че се е обърнал стомаха и тръгнахме бързо по клиниките през нощта(в повечето лекарите бяха меко казани неподготвени) след ренгеновите снимки уж не можеха да кажат на 3 места обърнат ли е или не....изпразниха въздуха чрез игла в стомаха,за да може момченцето ми да диша нормално,защото трахеята беше притисната и ...да не изпадам в подробности,защото е ужасно...към 8 сутринта вече отидохме при друг вече много по- компетентен лекар и там бяха категорични че не е обръщане на стомаха,а остър панкреатит придружен и с остра бъбречна недостатъчност.На ехографа панкреаса беше заобиколен от мазна тъкан,а той на ехографа не би трябвало да бъде толкова изразен,от кризата се е получил шок и бъбреците са спрели също толкова внезапно,както е настъпила и панкреатичната криза.Кучето ми също никога не е било хранено с мазно ,освен в първата 1,5 година,когато му давахме от невежество и кокали.Та по повод всичката тази трагедия изчетох всичко за стомах,черва , панкреас и бъбреци от ветеринарните учебници,които ни дадоха от клиниката.Затова се изказах така категорично за целия суров морков,не че от един ще стане нещо,но от повечето сурови зеленчуци,особено при по-възрастните кучета се натоварва работата на стомаха,ако поне позволените не са рендосани или пасирани.За да не пиша толкова много може и сами да проверите диета при хроничен панкреатит,проблемен стомах,черва,жлъчка и т.н...Гроздето например е дори токсично за кучетата,както и повечето цитруси,заради киселините..фосфорните нива трябва да се следят на няколко месеца ,защото могат да доведат бъбречни проблеми..хаотична съм и не твърдя , че всички трябва да се водят по едни правила,просто искам да съм ви от помощ с моя горчив опит и да ви предпазя вас и любимците,не искам да ме разбирате погрешно,а просто да сте внимателни ..от малко количества едва ли ще стане нещо на животните,то е ясно!Освен това е хубаво при стомашни проблеми да се дават и пробиотици,които ние също не сме давали,Ащотот изобщо не сме подозирали за проблемите...И аз малко бях рязка,а просто исках да споделя какви биха могли да бъдат най-лошите последици ..дано да съм само от помощ и вие не ми се сърдете,че давам мнение!
Виж целия пост
# 231
shokoladena_bg Съжалявам за всичко, което ти се е случило и си преживяла.
Дано душичката почива в мир, а ти някой ден ще отвориш сърцето си за друго животно, надявам се.

Относно морковите си права, че като храна е по - добре да се дават настъргани, даже сварени, за да са по - лесно смилаеми от организма.
Обаче така между храненията, като за гризкане и игра не е проблем да се даде цял морков или краставица или чушка например.
Не можем да храним кучетата само с наситнени и пасирани храни. Имат си зъби да дъвчат и от 1 морков и то не всеки ден нищо няма да им стане.

Съгласна съм с Облачето, че едно време се хранеха кучетата с хляб и какво ли не и нищо им нямаше, живееха до старини.
Същото е и с хората, а сега това било вредно, онова също.
Е, то какво остана? Само кълнове и треви да ядем ли?

Единствено за кокалите съм вече непреклонна, защото са много вредни в обработено състояние, а сурови не ми се рискува.
Иначе, че кучето изяло един морков или коричка хляб, не се вживявам до толкова..
Виж целия пост
# 232
 shokoladena_bg  съжалявам за загубата ти  Hug  

А с какво сте хранили кучето за да се развият тези проблеми  Thinking  Имат ли някакви симптоми тези хронични  стомашни проблеми   newsm78 И как да разберем има ли кучето ни стомашни проблеми  Tired  

Определено всяко мнение може да бъде полезно, но написано по правилният начин  Peace  И още веднъж съжалявам, че си изгубила кучето си  Cry  Ще ни бъдеш още по полезна ако кажеш с какво сте го хранили, видяла ли си някакви отличителни симптоми и друга полезна информация   bouquet


Виж целия пост
# 233
Точно така SiSi, от малкото не е драма Peace ! Благодаря ти за разбирането,аз така съм си отворила душата и сърцето за животните въобще ,че не знам как ще живея без такъв верен другар,за мен той беше повече от приятел,любимец,братче...до преди да го взема съм обичала животните,но нищо повече...заради него се породи някаква невероятно силна любов към всичко живо в природата,дори спрях и месото напълно ....дълго време учехме с мъжа ми извън Бг и навсякъде сме се грижили за всички бездомни кучета по кварталите , където сме живели(всяка вечер храна,когато се наложи лечение,превръзки,добавки...) това е необятен свят,пожелавам на всички ви такава любов,моята никога няма да изчезне
Виж целия пост
# 234
Напълно те разбирам и откривам себе си в твоите думи (само дето пак започнах месото..).
 Hug

Виж целия пост
# 235
От един суров морков нищо няма да му стане на животното.

Но както винаги съм казвала, ако се дават редовно, суровите зеленчуци и плодове трябва да се накълцват на ситно (най-бързо и ефективно в кухненски робот) или да се пасират (с пасатор или в блендер). Не защото се затруднява стомаха на животното обаче, а защото кучешкият стомашно-чревен тракт е много по-къс и не предоставя достатъчно време за обработка на сурови зеленчуци и плодове. Вследствие на това полезните хранителни вещества не могат да бъдат извлечени и усвоени.

Шоколадена, благодаря ти за загрижеността за нашите кучета!
Виж целия пост
# 236
Мис Облаче,сега ще ти разкажа в резюме.Значи първата 1,5  години,когато както казах не разбирахме нищо му давахме главно готвена "храна" - най-вече варени пилешки изрезки,шиийки,кайма,дробчета и хляб,варени яйца от време на време ,ноооо още тогава се породиха и първите проблеми общо взето започна повръщане на жълта пяна,на храната също та се по спряхме и минахме на гранули среден клас и от време на време същите боламачи..обаче на 2 год. го хвана за капак и Корона вирус,който се оказа доста тежък и нетипичен за вече голямо куче(много често се бърка с парвовироза,почти идентични са,но тестовете бяха категорични за короната),липса на апетит , кървава диария и пак повръщане на жълта пяна,лечението беше малко по-продължително,но за щастие успешно-серуми,антибиотици и спец,храна роял канин интестин,още тогава коренно променихме храненето и минахме на Роял и варен ориз, от време на време.Така към 2 години ,после си минахме основно на варен ориз,варен картоф(3-4) пъти в месеца,вътре варено морковче(пак от време на време) и по-рядко гранули,но не роял а пак среден клас...кажи речи последните години си го хранехме основно с ориз и 7-8пъти в месеца варено чисто пилешко месо в него...понеже от малък имаше тези проблеми,през годините се е случвало да повръща и такава жълта пяна ,но да речем на няколко месеца не постоянно ,разбира се и ние сме си мислили,че е нормално...абе нямам думи..но освен повръщането никакви други симптоми,дори нон стоп го проверявахме чрез палпация на бъбреци,стомах,не е имал превивания,болки,скимтене..обаче аз сега си обяснявам,че е имало много голям признак,който сме пропуснали-това че отслабна , но ние си го свързахме още тогава с промяната на диетата и с това,че мазнините и месото са намалени заради тогавашния проблем до минимум,той нито за миг от тогава не е губил апетит,не е бил тъжен или унил,не е вил,единствения проблем е бил със ставите , които го боляха и се ближеше,а за това давах и добавки,които не е сигурно дали допълнително не са натоварили бъбреците...признаците ...с две думи почти никакви,такава тежка криза и шок на според мен здраво и право куче ...ужасс,ние дори си играхме 1 час преди това,беше весел игрив,до последно не загуби апетит,всичко изтърпя милия без упойки,защото ги беше страх да сложат ,понеже явно кръвта беше тръгнала да се натравя вече от спрелите бъбреци.... Докторите обясниха ,че такива внезапни случаи има ,но от тези симптоми са много редки,тази комбинация беше смъртоносна в случая,какво ли не опитахме да задвижим бъбреците,защото ако те бяха тръгнали сега щеше да е жив,понеже от остър панкреатит не се умира толкова лесно....мисълта ми е ,че с храната може да се предотвратят много проблеми , които при големите породи са доста често срещани , особено с напредване на възрастта,за установяването на бъбречни и панкреатит ни проблеми , ако кучето няма симптоми-кръвни ,ехограф,урина....,които ние за съжаление не бяхме правили от няколко години,защото според нас си беше здрав....колкооооо нелепоо никога няма да си го простя,НИКОГА
Виж целия пост
# 237
 shokoladena_bg  , недей така! Нямаш вина за случилото се, не се обвинявай!
От описаното хранене не виждам с нещо чак толкова драстично да сте навредили на животното. Според мен по начало си е имало някакви проблеми /по-скоро по рождение отколкото придобити/, които са се разгърнали впоследствие.
Болшинството кучета в света се хранят по далеч по-неприемлив начин и преживяват твърде добре.

Освен това 10 години са доста дълъг живот за куче от такава едра порода.
Внезапно е било наистина и много болезнено преживяване, но не се упреквай....
Виж целия пост
# 238
 newsm78 Обикновено моя звяр яде зеленчуците на парчета Wink Докато режа й давам едно парче. Повечето зеленчуци ги получава в сготвената манджа Wink Тя най-много яде банан Wink

Айде да покажа малко снимки на Лиса  Heart Eyes

Скрит текст:








Виж целия пост
# 239
Хубава Лисандра!  Kissing Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия