Искам да кажа ... (8)_27.10-02.11

  • 48 551
  • 1 354
# 735
Тонка, в началото и аз се стараех с подаръците, но не ми се получи. Тази година открих подарени от нас иенски тави, или както там им се казва, неразопаковани. подарили сме ги преди 10 години. В същия момент се готви в някакви съдове от 1000 и балканската, захабени и ужасни.
Не се ядосвам, защото поне не са изхвърлени, а и някак разбирам привързаността към собствените вещи.
Ама пак ми е странно де, защо ги "пазиш", за кого?
Виж целия пост
# 736
Прочетох Янтра и Down Under и се засрамих от себе си Embarassed Вчера така го сядох моя син, че за пореден път е забравил да ми каже нещо, в случая че ще празнуват хелоуин днес. Голяма съм нервачка  Tired
Виж целия пост
# 737
Ама пак ми е странно де, защо ги "пазиш", за кого?
Аз нищо не пазя. Не виждам абсолютно никакъв смисъл, да не говорим, че много от нещата стават демоде.
Баба ми сто години пазеше някакви сервизи и не даваше да се пипат, че когато порасна и имам свой дом да ми ги даде. Е, дойде и това време, но като видях онези ми ти големи розови цветя и златните кантове щях да падна. Всичко дадохме на едно циганско семейство, което с радост си ползва посудата.

Виж целия пост
# 738
Тонка има разбира се Wink Laughing Твое право си е...просто ми стана любопитно Blush Аз това не мога да го приема,че ще имам пари отделно от ММ Rolling Eyes При нас всичко е общо.

Извинете!
Виж целия пост
# 739
Тонка има разбира се Wink Laughing Твое право си е...просто ми стана любопитно Blush Аз това не мога да го приема,че ще имам пари отделно от ММ Rolling Eyes При нас всичко е общо.
Е, чакай де. В кутия вкъщи ли да си държим парите и да си взимаме по 5 лв дневно?!  Rolling Eyes Разбира се, че всеки от нас разполага с определен бюджет месечно. И какво значи да имам пари отделно от мъжа ми - общ портфейл ли да ползваме?  Mr. Green Парите са общи, но има съответно разпределение.
Виж целия пост
# 740
Тонка,как така подаръка от джобните на ММ newsm78 Не казвай,че финансите ви са отделно?

Нали знаеш, че финансите на мъжа са общи, а на жената - нейни  Laughing  Wink
Виж целия пост
# 741
Джули,не при мен не е така...Wink

И да,ние така правим-всеки си взима за деня някакви пари...аз повече,щото пазарувам  Mr. Green Но финансите си ни стоят заедно.

Да не задълбаваме,че...всеки си разрира по-различен н-н тия семейни подробности  Peace Hug
Виж целия пост
# 742
Ама пак ми е странно де, защо ги "пазиш", за кого?
Е, как за кого - ами за хората. Така съм наследила кристални сервизи и разни други неща, събиращи прах по секциите. Изключително рядко са се ползвали, а някои - и никога. Вярно, че и аз имам сервизи, определени за случаите, когато ще имаме гости. Ама това тенджери, тави... ползват се. Старото като се захаби - вади се новото; или ако имам нужда от още съдове.  А откакто пък сме тук, определено съм ограничена откъм посуда  Joy - само необходимото.
 mystic woman, и ние сме с общи финанси, а от известно време - изцяло на парите на мъжа ми. Ама и аз съм включена като титуляр към сметката и обикновено той мен ме пита с какво разполагаме  Grinning. С една дума - играя го финансов директор у дома  Mr. Green  (рядко имаме пари в брой; все с карти се разправяме)
Виж целия пост
# 743
Искам да кажа,че не съм наказвала досега.Но пък много мърморя,рядко викам.........май трябва да започна да наказвам.
Виж целия пост
# 744
Аз със удоволствие си ползвам наследените неща. Свекърва ми не пази някакви антики, а просто не използва подаръците и ги зарязва. не е като да ги пази за поколенията.

Аз пия вода в ръчно изработени и рисувани чаши, които са на над 150 години. Не ги пазя, защото достатъчно са пазени и им е дощло отново времето някой да ги ползва.
Ежедневните ни чинии са на около 100 години от страхотен порцелан. Ползвам си ги с кеф.
Единствените чаши, наследени, които не ползвам редовно, защото са ни малки са едни японски, които прозират.
Виж целия пост
# 745
Благодаря Нино и Джули!
Аз наказвам детето с мълчание и игнор. Може и да не е правилно, но върши работа. Даже веднъж ми вика "Мамо стига се сърди и мълча по-добре ми се скарай".
Виж целия пост
# 746
Down Under, имах предвид, че много такива неща се пазеха "за хората", макар и не всеки път да разбирах за какво точно иде реч. Даже мъжът ми по едно време се шегуваше - "е, да то ние не сме хора". Не го приемам в ежедневието - спукани чинии, а за гостите - луксозните комплекти. Вярвам, че всеки си има някакви прибори и сервизи, които ползва, когато идват гости. За всеки ден съм се запасила със  съвсем обикновени - чупим много и не се притеснявам, когато поредната чиния е на парчета. Просто допълвам нужната бройка.
Като си познавам домочадието - по време на отпуската заредих с доволно количество чинии - за сина ни. Събират се редовно с приятели у нас и винаги има изчезнали я вилица, я чиния, я чаша... Миналата вечер като говорихме, ме уведоми, че запасите са намалели наполовина  Grinning.
Виж целия пост
# 747
Пфу, наготвих. Супа от патешки шийки с ориз и ориз арборио на фурна с месо от шийките, розмарин, горгонзола и сметана. Супата май ще е най вече за мен и тате ми, а ориза за мъжа ми, че не обича супа, а този вид ориз му е любим(то и на мен, де, става мн вкусен, ама той да ми го сготви на тиган, прекрасно ястие става, особено гарнирано с хубаво телешко). ПП Имаме една опаковка животинска сметана и една опаковка горгонзола и понеже са нетрайни се чудя де да ги вложа, че да ги изядем, а не да ги хвърлим, че ще ме заболи сърдечния муслкул. Simple Smile

Ето, казах си. Мързи ме да готвя, а се налага, няма как, трябва да се яде, пусто ядене.
Виж целия пост
# 748
tonkabonka, да разкажеш като се върнете.
Ая, как мина лазерната корекция?


Още не виждам  много добре с едното око, но ми казаха, че до 1 месец всичко ще си дойде на място. Сега капя капки през 1 час  ooooh!
Виж целия пост
# 749
Down Under, имах предвид, че много такива неща се пазеха "за хората", макар и не всеки път да разбирах за какво точно иде реч. Даже мъжът ми по едно време се шегуваше - "е, да то ние не сме хора". Не го приемам в ежедневието - спукани чинии, а за гостите - луксозните комплекти. Вярвам, че всеки си има някакви прибори и сервизи, които ползва, когато идват гости. За всеки ден съм се запасила със  съвсем обикновени - чупим много и не се притеснявам, когато поредната чиния е на парчета. Просто допълвам нужната бройка.
Като си познавам домочадието - по време на отпуската заредих с доволно количество чинии - за сина ни. Събират се редовно с приятели у нас и винаги има изчезнали я вилица, я чиния, я чаша... Миналата вечер като говорихме, ме уведоми, че запасите са намалели наполовина  Grinning.

Разбирам за какво говориш.
Моите наследени сервизи са запазени така. Аз, обаче ги ползвам за ежедневни, защото майка ми не им се нарадва. Все ги пазеше.
Е, аз не искам да ги пазя, а да ги ползвам. И да, благодарение на нейното пазене в следващото десетилетие няма да ми се налага да купувам.
преди време не ги харесвах, сега оценявам истинския рисуван порцелан. Сравнен с дуралекс...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия