Сполучливи имитации на маркови парфюми - 6

  • 138 535
  • 725
# 60
Разнежена, благодаря. Носи ми се жасмин, ще пробвам Жасмин Ноар
Виж целия пост
# 61
Сега ме накарахте да се замисля дали и моята макс мара не е 90мл. Ще проверя после и ще пиша.
Виж целия пост
# 62
Анч, 90 мл е, но от къде да го поръчам? Май няма вероятност да го открия някъде. Или от парфен, когато го намалят малко, гледам, че доста парфюми са 24лв вместо 32.

Харесвам рефанския Жасмин Ноар и си го нося понякога. Бая силничък и траен е.
Виж целия пост
# 63
Нещо ми се носи ванилия, ама много ванилия и само ванилия  Simple Smile Ох, забранила съм си да купувам парфюми скоро  #Cussing out и все пак препоръчайте нещо характерно ванилено, да се оглеждам за по-нататък.
SEXY  CAROLINA HERRERA
Cuir Velours Naomi Campbel
Рефан 186 NAOMI CAMPBELL/ NAOMI CAMPBELL
Escada Magnetism - плодов, ванилия и карамел. Свеж, но се усеща добре ванилията.
Armani Code
В Лили се пръснах с Reb'l Fleur на Rihanna - мноого ми хареса. И той е ванилен.

От Заг Зодиак си бях купила по малко от:
Be delicious Donna Caren - Днес съм с него. Много е траен и много ясно и силно го усещам, Маx Mara, Bright cristal Versache, LK – Leau Par Kenzo, Funny Moschino, Omnia Crystalline Bvgari,  Boss orange, Eclat D'arege Lanvin,  I Love Love Moschino и Noa Cacharel (направо се олях...).
При мен са трайни тоест се пръскам рано сутрин и вечерта още ги усещам, но не се поливам с тях де .
Единствено I Love Love Moschino не го усещам изобщо. Още като се пръсна едва го усещам. Много е слаб и нетраен.

Относно Omnia Crystalline Bvgari (лек парфюм, подходящ за всички сезони, особено за лятото) - бях с хрема, затова се забавих с теста.
За имитацията на Заг Зодиак - трайна е. От сутринта издържа до вечерта. Но не ми се струва съвсем идентичен с този, който имам. Не се развива по същия начин и е малко по-остър, даже имам чувството, че няма никакво развитие. Не казвам, че не е хубав, но ми прилича повече на първата версия на парфюма от 2005г. - ябълка, круша, лотус, бамбук.
Докато втората версия от 2013 е много по-богата и по-хубава. (Връхни нотки на лотос и италианска мандарина и круша, Сърдечни нотки на корен от перуника и ванилов хелиотроп, Базови нотки на сандалово дърво, Сиамски тамян и бял мускус. Нежен, свеж, кадифен, прахов и опияняващ.)
Няма друг парфюм, който толкова много да ме обича и на моята кожа да ми се разкрива в цялото си великолепие и богатство от аромати, обожавам гоо  Heart Eyes. Свеж като хладен повей или зимно утро, а след това топъл и уютен и сладък. Първо усещаш свежите плодове, после хладен бризът те посипва с нежни лотусови цветчета, а след това ванилени перца те галят. Това е моят Зен, много релаксиращо ми действа, разтапям се.... Студен и топъл, чувствен и невинно секси, много елегантен и класов. Не ме бива да описвам парфюми и аромати, но това усещам и чувствам, когато го нося. Много обичам аромата на ванилия, мед, шоколад, но тежките парфюми не са особено желани в офиса, а този хем е лек и елегантен, хем си усещам ванилийката Simple Smile
Виж целия пост
# 64
Да се запиша,да не ви изтърва.
Направих списък от 20 парфюма,как ще ги пoдуша всичките не знам.  Laughing Преди време отидох в Заг Зодиак и почнах да чета кой искам да пробвам,ноо не надписахме листчетата,забравих на коя ръка какво пръснахме,стана мазало.  Crazy Mr. Green Сега като ходя ще си записвам на хартийките.
И да не е само спам,да питам за един парфюм,с който една колежка се беше пръснала,но не ми каза кой е,само каза,че е на Ланком.  Rolling Eyes Мен не ме бива в описанията,но ми миришеше на ... нещо сладко,на захарен памук.  Blush Някой има ли идея кой е ,да го пробвам?
Виж целия пост
# 65
По това описание ми прилича на La vie est belle  http://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/La-Vie-Est-Belle-14982.html
Виж целия пост
# 66

Даа,възможно е,гледам ,че има любимата ми ванилия  Heart Eyes,ще пробвам и ще пиша.А ако не е този,ще искам всички наред  Mr. Green ,ще го позная веднага ,защото е много специфичен аромат. Благодаря ти !   bouquet
Виж целия пост
# 67
Vesika, страхотни описания. Благодарим за информацията.
Виж целия пост
# 68
И да не е само спам,да питам за един парфюм,с който една колежка се беше пръснала,но не ми каза кой е,само каза,че е на Ланком.  Rolling Eyes Мен не ме бива в описанията,но ми миришеше на ... нещо сладко,на захарен памук.  Blush Някой има ли идея кой е ,да го пробвам?

На мен по описание ми прилича на този http://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Hypnose-170.html
Виж целия пост
# 69

Ще проверя кой е и ще пиша.  Hug
Иначе днес се сдобих с W20-ANGEL -THIERRY MUGLER ,че другите ги нямаше в този магазин.  Grinning
Виж целия пост
# 70

Даа,възможно е,гледам ,че има любимата ми ванилия  Heart Eyes,ще пробвам и ще пиша.А ако не е този,ще искам всички наред  Mr. Green ,ще го позная веднага ,защото е много специфичен аромат. Благодаря ти !   bouquet

Скоро пробвах имитация на  La vie est belle   на Рефан, номер 034 е и щях да питам в темата за него, а то ето, че се дискутира, мисля да си го купя, интересува ме по-скоро като трайност, защото като аромат много ми допадна, един такъв топъл ми се стори, подходящ за зимата (според мен  Peace)
Тествах и оригинала в една парфюмерия, мисля, че аромата е същия.

Vesika моля това така хубаво описание за кой парфюм се отнася  Blush аз май не разбрах, извини ме, не съм спец  Peace ако може да го напишеш, точно кой парфюм си описала Heart Eyes
Виж целия пост
# 71
Искам и аз да споделя мнение за някои марки Simple Smile

Вчера бях до магазин на Loris - ама как нито един парфюм не си прилича с оригинала  Rolling Eyes
Само при мен ли ароматите се разминаваха на 100%?!
Имам любим парфюм, на който оригинала винаги е в шкафчето ми, та реших да пробвам имитацията... е то нямаше нищо общо!
Момичето реши да ми предложи някакви други аромати и не стига, че не си приличаха ами не бяха и хубави!
Та... относно Loris, едва ли бих си купила от тях.

В същото време искам да похваля Parfen!
Парфюмите им са повече от страхотни и на 100% едно към едно с оригинала /поне това, което съм ползвала/.
Поръчах си два парфюма и 6 мостри, от които съответно или съм имала оригинала или знам как мирише оригинала, наистиан всички бяха на 100% едно към едно.
Засега съм най-доволна от Just Cavalli, имам го на мостра, но ще си поръам и парфюма!

От Bargello също имам много добри впечатление, но като че ли не всички аромати са им трайни.
Ползвала съм 3-4 техни парфюми, от които само един беше траен, а те повече не заредиха от него!
Иначе като аромат, също се доближават почти на 100% с оригинала.

На Рефан съм ползвала имитацията на Версаче и наистина аромата е страхотен, но не много траен /въпреки хилядите капки за повече трайност, които слагам/!

Но като цяло за всекидневен парфюм от сега нататък се доверявам само и единствено на Парфен.
Виж целия пост
# 72
Искам и аз да споделя мнение за някои марки Simple Smile

Вчера бях до магазин на Loris - ама как нито един парфюм не си прилича с оригинала  Rolling Eyes
Само при мен ли ароматите се разминаваха на 100%?!
Имам любим парфюм, на който оригинала винаги е в шкафчето ми, та реших да пробвам имитацията... е то нямаше нищо общо!
Момичето реши да ми предложи някакви други аромати и не стига, че не си приличаха ами не бяха и хубави!
Та... относно Loris, едва ли бих си купила от тях.

В същото време искам да похваля Parfen!
Парфюмите им са повече от страхотни и на 100% едно към едно с оригинала /поне това, което съм ползвала/.
Поръчах си два парфюма и 6 мостри, от които съответно или съм имала оригинала или знам как мирише оригинала, наистиан всички бяха на 100% едно към едно.
Засега съм най-доволна от Just Cavalli, имам го на мостра, но ще си поръам и парфюма!

От Bargello също имам много добри впечатление, но като че ли не всички аромати са им трайни.
Ползвала съм 3-4 техни парфюми, от които само един беше траен, а те повече не заредиха от него!
Иначе като аромат, също се доближават почти на 100% с оригинала.

На Рефан съм ползвала имитацията на Версаче и наистина аромата е страхотен, но не много траен /въпреки хилядите капки за повече трайност, които слагам/!

Но като цяло за всекидневен парфюм от сега нататък се доверявам само и единствено на Парфен.

Били ни споделила кой е любимият ти аромат, който Лорис не са изимитирали добре, както и кой  е трайният парфюм на Баргело, от който си доволна? Можеш да напишеш имената и на тези на Баргело, от които не си доволна...
Виж целия пост
# 73

аромата на Лорис дори не се доближаваше до истинския.
Пробвах много парфюми, които знам как миришат, но не намерих прилика с оригинала!

За Баргело съм пуснала тема с парфюмите, от които съм доволна като миризна и трайност
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=797305.msg28964543#msg28964543. За съжаление вече не мога да намеря този, от който бях най-доволна като трайност.
За техните миризми също мога да кажа, че са максимално бизки до оригинала. Просто някои трябва малко да изветреят, за да се усети аромата.
Спомням си се бях пръснала с The One и моята колежка веднага ме попита да не съм се The One  Laughing
Но той не е траен!

А за Парфен в момента съм с номер 585, който е страхотен като аромат и трайност. Преди това имах 510, който също е страхотен, а сега ще си поръчвам 531 - Just Cavalli. Сутринта се пръснах с мострата и не мога да повярвам, че още си го усещам. Едно към едно с оригинала е.
Виж целия пост
# 74
видях в парфюмната тема, че ще има нов парфюм на Лилд - според чуждите блогове е имитация на Бос Оридж, 50 мл. за 9.90 лв.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия