Прекалено ящно дете-ПРОБЛЕМ!

  • 17 156
  • 194
Сигурно темата ще ви се стори странна на фона на всички злояди деца,обаче ние едвам се справяме и въобще не ни е забавно.Малката е на 2 год и е пълната противоположност на злоядо дете.Мрънка и реве за храна почти постоянно,а като види храна изпада в истерия.Не се задоволява само да опита,а иска още и още и още.Няма абсолютно никакъв шанс ние с баща и да се нахраним спокойно в нейно присъствие-рев,истерии,тръшкане.Тя си изяжда всичко точно за две минути,облизва си купичката и започва да посяга към нашите чинии,но не за да си опита,просто няма насищане.
Има си режим на хранене-закуска,обяд,следобедна закуска,вечеря и мляко преди лягане.На кухня е.Между храненията предлагам плодове и сурови зеленчуци.Яде абсолютно всичко.С нормални килограми е.Отдавна се храни абсолютно сама и яде храна във всякакви консистенции.Този психологически тормоз,който ни налага,обаче е просто непоносим.Също така се притеснявам и да не я травмирам на тема храна и това да не стане причина за някакви хранителни разсройства в бъдеще.Чудя се дали да не я заведа и на психолог  newsm78 Моля помагайте  Praynig
Виж целия пост
# 1
Колко килограма е?
На държавната кухня порциите са малки(190 гр\. На мойта дъщеря я виждам, че също не и стига. Давам и допълнително още нещо. Но пък е супер кльоща. На година и девет месеца е 11 кг.
Виж целия пост
# 2
Ако е с нормално тегло, къде е проблема? Може да е в период на ускорен расеж и затова да иска повече. А може да иска вниманието ви ...
Виж целия пост
# 3
Сигурно все още е гладна и храната от кухнята не е достатъчно питателна. И на мен ще ми е до истерия да съм гладна, но да гледам как ядат другите. Предложи и още една порция и филия хляб. Колко ще изяде, ако я оставиш да яде на воля?
Виж целия пост
# 4
Колко килограма е детето? Ако яде само от кухнята мисля, че е нормално да не и стига, порциите са малки. На дъщеря ми още на 1,6г. не и стигаше храната от кухнята. Иначе и при нас е така, постоянно иска да яде, често яде извън режима, решава, че е гладна и отива пред хладилника и реве докато не и го отворя. А естествено си имаме З, О, СЗ, В и между всяко хранене плодове. На 2г. и 2м. е, 11,800кг. Няма проблем с килограмите, така че не се притеснявам.
Виж целия пост
# 5
На 2 няма нужда от кухня. Дете над 12 месеца си е за обща храна.
Сипвайте му на детето нормална храна.
Може да не е количеството, а вкуса. Simple Smile
Така описано тя иска различна храна Simple Smile
Сипвайте почти колкото изяжда.
Или даже повече ако има проблем. Но вероятно няма.
Виж целия пост
# 6
С това последното не мога да се съглася. Кухнята е до три години и щом така са го измислили, значи има защо.
Вкъщи по никакъв начин не може да се предложи разнообразие от три различни храни всеки ден.
Ако ходи на ясла да, но  за вкъщи гледано дете по добре кухня.
Виж целия пост
# 7
Разнообразието може да е трудно или непостижимо, но удобството, и най-вече вкуса, са трудни с кухня.
В конкретния случай, детето вероятно не харесва вкуса. Или поне е по-изкушено от домашната.
Виж целия пост
# 8
Аз се учудвам, че на тази възраст детето яде от кухня. В смисъл, не иска ли да опитва от вашата храна? Ние спряхме кухнята на 1,6г., защото не я искаше, искаше да яде от нашата храна. Дори сега като и сложа отделна чиния, яде от нея, но иска и от нашите чинии да опитва, да не би случайно да е нещо различно  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Според мен не и стига храната. Това което дават от кухнята, трябва да се даде на обед само ( около 50-60гр. супа, цялото второ и десерт колкото иска), говорила съм с жените от кухнята. Малката ми  е на 4ри кратно хранене от малка още. Закуска около 9, обед около 13, още едно около 18 и мляко към 21. Между тези хранения предлагам плод или зеленчук. Отделно яде солети и  взима от нашето ядене. В супата и слагам по 2 филии хляб или 3-4 сухара, в основното слагам по 1 или 2 сухара +  2-3 лъжици от сухото и мляко или сирене или яйце. Порцията и е над 190 гр. и си я изяжда. Млякото и вечер е между 220 и 250. Синът ми беше и е друга работа, но почна да яде повече от както му спрях кухнята и почна да яде от нашата храна. Не пишеш по колко пъти яде и какви количества. Ако не си почнала готви с по малко сол и с масло, задушавай. Увеличи и порцията и виж какво ще стане.
Виж целия пост
# 10
Разбира се, че е за обяд. И винаги е било за дете на тази възраст.
Виж целия пост
# 11
Че трябва да е така, трябва, но много майки, включително и аз не даваме така яденето от кухнята. Мисълта ми беше, че е предвидено детето да изяде на едно ядене поне 240гр., ако не яде от десерта.
Виж целия пост
# 12
Според мен също не ѝ стига храната. Давайте ѝ допълнително след храната от кухнята.
Виж целия пост
# 13
А според мен просто си има такъв тип деца. Втората ми е такава - метнала се е на татко си (и по характер и по лакомия, мисля че са свързани). Много е важно да не я фиксираш върху храната, тоест да не я ограничаваш видимо, а без да се усети (давай повечко сурови плодове и зеленчуци), не й отнемай храната агресивно, защото ще има цял живот проблем с това и ще преяжда винаги щом може. Виждам го по мъжа ми.
Виж целия пост
# 14
Порциите от кухнята са по 210 гр,но аз добавям салата към яденето,а понякога и хляб.
Иначе за килограмите скоро не сме я теглили,но е висока 83 см и може би е около 11 кг.Визуално не е нито клощава,нито пълна.
Кухнята и харесва,домашно готвено също,а и готови пюрета също.Всъщност тя харесва абсолютно всичко и яде с огромен апетит и се вижда,че изпитва истинско удоволствие от храненето.Понякога ме издебва,когато изляза от стаята за секунди,отваря вратата на хладилника и сграбчва първото неопаковано нещо,което види и го тъпче в устата си като невидяла.Това нормално ли е според вас?
Когато беше по-малка реших да пробвам веднъж да и давам да яде,докато спре.Ами,изяде огромно количество,около два пъти повече от това,което до този момент и давах и спрях,а тя искаше още.Тогава гледах количества храна според възрастта и ги спазвах.
Всъщност тя си е така лакома още от раждането.Аз мислех,че не ми стига кърмата и карахме на смесено хранене 1 година-дохранвах я.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия