За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 132
  • 751
# 195
Така Dev,мойте уважения,ама чети ти малко-никъде не съм казвала кой какво яде или пие-не съм казала за айряна нещо с цел да се заяждам и т.н.Той ако иска и мусака да става да яде-пак е нощно хранене,на което детето е свикнало.Нито се имам за специалист,нито нищо-а тук изобщо някой има ли се?!Мисля,че това е страница за даване на непрофесионални съвети-кой,каквото знае,каквото е чул от лекар,или каквото е преминал със собственото си дете-от опит.Все си решава кой да слуша и кой не.От 5 различни доктора 5 мнения ще чуеш ,сигурно всичките правилни-това ,че споделям каквото знам от педиатър,а ти знаеш друго ,не означава ,че моето е погрешно или че се имам за специалист!
Виж целия пост
# 196
Той ако иска и мусака да става да яде-пак е нощно хранене,на което детето е свикнало.
Племенницата ми пиеше АМ през нощта до 2 г. Сега е на 7 и не става да яде нощем. Това със свикването да се яде през нощта са врели некипели, според мен. И аз също не виждам лошо детето да си пие мляко (АМ или друго) вечер и до 3 г., както има 3-4 годишни кърмачета.
ravvenr , ЗАДЪЛЖИТЕЛНО спазвай указанията за приготвяне на АМ от кутията. На нашата формула пише 90 мл. вода + 3 м.л. АМ = на 100 мл. готово мляко. Следващото ниво е 120 мл. вода + 4 м.л. АМ. Повече мляко се получава, но каквото остане, изхвърляш.
Виж целия пост
# 197
Мнения за нощните хранения да искаш, истината е че си зависи от дете и организъм а не от майката да го налага/отменя. Както и за паузите между храненията, когато ЛЛ на децата ми каза "Време е вече да се хранят на 3,5-4 ч. въведи го, от теб си зависи" аз предпочетох да си следвам децата и да ги храня тогава когато те пожелаят а не на колкото време е указано по схема.
Виж целия пост
# 198
Аз сменях режима на хранене т.е. неудобни за мен хранения.Махнах и всякакви млека
и шишета около 1.4-1.6г. Детето ми е рано захранено и млякото му идваше безвкусно.
В случая бебето е месечно и яде на 3-4 часа.
Виж целия пост
# 199
Моля за съвет, бебо има обрив в горната част на гърба в дясно...
На какво може да се дължи? Едни ситни червени пъпчици, които излизат на бебетата по принцип на лицето...,но тези са на гърба и са разположени по на гъсто-като изприщено е... Намазах го със Судокрем, но не знам дали това е удачното мазило...?
Виж целия пост
# 200
Моля за съвет, бебо има обрив в горната част на гърба в дясно...
На какво може да се дължи? Едни ситни червени пъпчици, които излизат на бебетата по принцип на лицето...,но тези са на гърба и са разположени по на гъсто-като изприщено е... Намазах го със Судокрем, но не знам дали това е удачното мазило...?
Възможно ли е да са от претопляне? Ако лежи на тази страна и е много облечен и завит. Най-добре е да погледне лекар. Ако са от претопляне няма нужда да мажеш с нищо.
Виж целия пост
# 201
Моля за съвет, бебо има обрив в горната част на гърба в дясно...
На какво може да се дължи? Едни ситни червени пъпчици, които излизат на бебетата по принцип на лицето...,но тези са на гърба и са разположени по на гъсто-като изприщено е... Намазах го със Судокрем, но не знам дали това е удачното мазило...?
Възможно ли е да са от претопляне? Ако лежи на тази страна и е много облечен и завит. Най-добре е да погледне лекар. Ако са от претопляне няма нужда да мажеш с нищо.
Възможно е, вкъщи е много топло - поддържаме 24 градуса,а все още се чудим колко да го завиваме....На мен все ми е студено е го завивам доста...,но пък ако е от това щеше, може би да е равномерен обрива ,а не само от едната страна.. ooooh!
Виж целия пост
# 202
Анн, много са 24 градуса. Моето е октомври, повече от 17-18 градуса не сме държали.
За мен обривът е от запарване. Имало ли е на това място нещо? Закопчалка, ръб на дрешка?
Виж целия пост
# 203
Анн, много са 24 градуса. Моето е октомври, повече от 17-18 градуса не сме държали.
За мен обривът е от запарване. Имало ли е на това място нещо? Закопчалка, ръб на дрешка?
Да, метална закопчалка,чудя се пък дали не е алергия от метал - защото аз имам,ама пък щеше и на други места където има копчета да е обринато...
Деси, с какво го завивате вашия бебо, като е на 17-18 градуса, аз въобще не мога да преценя....купила съм му спален комплект с олекотна завивка- дебела е и понякога едно одеяло слагам върху нея.... Иначе е облечен с камизолка с дълъг ръкав и пижама с дълъг ръкав върху камизолката...
Виж целия пост
# 204
аз завивам с олекотено урганче,на 2 ката го прививам и отгоре едно одялце също на 2 ката,но мнооого тъничко.Боди с къс или дълъг ръкав също тъничко и пижама-едната е хавлиена,другата тънка памучена.Досега рядко сме отоплявали,защото сме на псоледен етаж ужно изложение и е топло-след баня,или по някое време вечерта вклъчвам климатика.Но не съм мерила градусите-сега ще взема термометъра от вънка  Peace
Виж целия пост
# 205
Анн, много са 24 градуса. Моето е октомври, повече от 17-18 градуса не сме държали.
За мен обривът е от запарване. Имало ли е на това място нещо? Закопчалка, ръб на дрешка?
Да, метална закопчалка,чудя се пък дали не е алергия от метал - защото аз имам,ама пък щеше и на други места където има копчета да е обринато...
Деси, с какво го завивате вашия бебо, като е на 17-18 градуса, аз въобще не мога да преценя....купила съм му спален комплект с олекотна завивка- дебела е и понякога едно одеяло слагам върху нея.... Иначе е облечен с камизолка с дълъг ръкав и пижама с дълъг ръкав върху камизолката...

И аз я имам тази алергия, затова ми заприлича на нея. Аз се изривам като се изпотя там, където е металът, доста пъти изолирано, не плъзва на друго място.
Аз го държах с плътно зимно боди + олекотено одеало. Винаги се ориентирах (и сега също) по бузките - трябва да са приятно хладни. Другите места за проверка са: на ръката между китката и лакътя и на отзад на крака между глезена и коляното. Ако са хладни - всичко е ОК, ако са горещи - детето ври.
Ако е от леките камизолки + пижама - добре е. Но второто одеало е излишно според мен. Може и една шапчица, но от най-леките.
Виж целия пост
# 206
Някой от Вас лежал ли е с бебе на 5 месеца в болница? За белодробно заболяване, в коя болница е най-добре, (по принцип педиатъра ще ни даде талон), как се случва лечението - със системи ли, с инжекции ли, ако трябва и инхалации да се правят от вкъщи ли си носите инхалатора и лекарствата, ако бебето е само на АМ, аз си нося водата и АМ и шишетата, а там има ли ел.кана или да си взема за преваряване на водата?
Ще съм благодарна на всякакви отговори  Praynig
Виж целия пост
# 207
С 6 месечно бебе съм била в Токуда, след месец в Александровска. Ако е бронхиолит, както  предполагам, бебето е на венозен урбазон, вентолин на 4 часа и пулмикорт. В Токуда слагат абокат за урбазона, в Александровска бодат всеки път. Вода има и на двете места. Носиш си АМ и шишета. В Токуда стерилизират когато оставиш, в Александровска не са ми стерилизирали, но някой ми каза, че вечер можеш да си оставяш нещата. Инхалатори си има там. Аз останах по-доволна от държавната болница. Иначе в Токуда като условия е по-добре, ако си платиш в самостоятелна стая. В обща не ми се струва подходящо за бебе. В Александровска за всяко бебе има отделен бокс. Прилично е, хората се стараят да поддържат. За мен само банята и тоалетната бяха сериозен проблем. Ако имаш още въпроси пиши.
Виж целия пост
# 208
АМи по-скоро се касае за бронхиална астма, малка ми се струва за това, но явно не е  Confused В момента вкъщи е на вентолин и на пулмикорт, от месец се влачи, пие и аугментин, преди това инхалации с вентолин и с физ.р-р, но просто си хърка, има хрипове и не минава, затова педиатърът ни каза, че ще ни изпрати в крайна сметка в болница, но щом там е на вентолин и пулмикорт, тя е на това и вкъщи, защо тогава трябва да е в болница  newsm78
Била съм с голямата ми дъщеря в александровска в отделението, имам представа как изглежда, но при положение че съм лежала с нея в изгарянията в Пирогов, детското в Александровска си е направо хотел 5*. Не търся лукс, а добри лекари. В александровска самостоятелни стаи ли са? Бебето е в бокс, а майката на стол ли или има легло? Да разбирам, че банята е на етажа?
Т.е. водата за АМ не я носа аз.
Виж целия пост
# 209
meggle, миналата седмица бяхме в детската клиника на Александровска болница с пневмония. Бяхме в Кърмаческо отделение. Имаше и малки бебета. Лечението ще преценят на място, имаше само едно бебе на кислород. Повечето бяха с абокати и венозно им се слагаше АБ и др. лекарства и на инхалации. Там имат инхалатори, но много майки си носеха лични от вкъщи. Ние ползвахме техен. Лекарства от вкъщи  не съм носила, само пробиотик. Има ел. кана за вода, носиш си АМ и шишетата. Много жени си бяха донесли термоси, за да не ходят всеки път до каната. Има микровълнова, можеш да си стерилизираш в нея, ако си с такъв стерилизатор. Сравнително е чисто. Екипа е внимателен, с изключение на 2-3 сестри. Стаите са самостоятелни, но с огромни стъкла, та се вижда от край до край. За бебетата има място да се къпят и мият. Има и душове за майките, но общи във WC-то.
Да допълня за стаите. Те са с детско легло с решетка за бебето и с нормално за майката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия