За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 131
  • 751
# 330
Везничка, в Първа детска консултативна клиника (до Зоопарка) има добри детски лекари, доколкото знам. Разтърси се из форума, със сигурност има мнения.
Виж целия пост
# 331
Здравейте!!! Бебето ми е на 11 дни и е предимно на кърма. Не съм му давала АМ от близо 3 дни. Когато успявам да го залъжа му давам чай против колики. Проблемът е, че не е акало от повече от 24 часа и вечер е някакъв ад. Плаче, свива си крачетата към коремчето и размахва ръчички. Иначе пишка доста добре. Сега се чудя как да се справим с проблема с изхождането. Да пробваме ли с термометъра? Според майка ми трябва да му даваме вода, за да ака по-лесно, но нали уж кърмата съдържала достатъчно вода? Какво да правя?
Виж целия пост
# 332
Неакащо бебе на 11 дни, не е запечено, а гладно. Спри всякакви води и чайове, спри да му бъркаш в дупето. Колко често го кърмиш, активно ли суче, чуваш ли го да преглъща?
Виж целия пост
# 333
мами, имам нужда от помощ - сина ми е на 8 м. и... но иска да спи само при мен... успиваме се на ръце, оставям го в креватчето и след 30мин. е буден. през нощта се принудих да го взимам при нас, но през деня.... скоро ще съм за психиатър... рев и мрънкане... беше дете мечта... има ли пак скок в растежа, не е гладен, просто иска да е гушнат или да му е студено?! какво щекажете да му взема от плюшките, които се затоплят в микровълновата? период ли е или да се примиря , че от тук насетне е  така, докато пак не му прещрака?
Виж целия пост
# 334
И малката имаше такъв период. През деня спеше само на ръце. Оставя ли я, отваря очите.  Може би около същата възраст. Не мога да кажа колко време продължи, не съм се замисляла.
Виж целия пост
# 335
Здравейте!!! Бебето ми е на 11 дни и е предимно на кърма. Не съм му давала АМ от близо 3 дни. Когато успявам да го залъжа му давам чай против колики. Проблемът е, че не е акало от повече от 24 часа и вечер е някакъв ад. Плаче, свива си крачетата към коремчето и размахва ръчички. Иначе пишка доста добре. Сега се чудя как да се справим с проблема с изхождането. Да пробваме ли с термометъра? Според майка ми трябва да му даваме вода, за да ака по-лесно, но нали уж кърмата съдържала достатъчно вода? Какво да правя?
И аз мисля, че е гладно. Вода, чай и т.н на тази възраст са за сметка на храната. Коремчето е толкова малко, че като го напълниш с чай, то не суче. Мини само на кърма и то на поискване. Ако ще даваш вода (да угодиш на някой) само 1 лъжичка. Ако му дадеш шишето и се нагълта с вода, пак ще е за сметка на храната. Надявам се кърмиш и нощем. Не оставяй детето без кърма, "за да му почивало коремчето"! Кърми всеки път като заплаче и всичко ще се нормализира.
Виж целия пост
# 336
Аз го кърмя на поискване. Чакам го сам да се дръпне от гърдата, а не го отделям насила. Не съм му давала по много вода или чай. Давам му най-много по 10-15 милилитра на ден, когато не тръгне да го плюе. Той сам си определя по колко да спи и като се събуди го кърмя. Явно ще трябва да го храня с изцедена кърма, за да следя по колко изяжда. Поне кърма явно имам, защото буквално тека отвсякъде. И не мисля, че заслужавам чак такива обвинения.
Виж целия пост
# 337
Аз го кърмя на поискване. Чакам го сам да се дръпне от гърдата, а не го отделям насила. Не съм му давала по много вода или чай. Давам му най-много по 10-15 милилитра на ден, когато не тръгне да го плюе. Той сам си определя по колко да спи и като се събуди го кърмя. Явно ще трябва да го храня с изцедена кърма, за да следя по колко изяжда. Поне кърма явно имам, защото буквално тека отвсякъде. И не мисля, че заслужавам чак такива обвинения.
Никой не те обвинява в нищо, извинявай ако е прозвучало така  Hug Обади се и на лекаря на детето, да си каже мнението. При племенника ми беше същата ситуация. Мислеха, че е със запек, а той просто е усвоявал кърмата много бързо и не му е достигало. Може да не се цедиш, просто го слагай по-често. На 2 часа спи не спи, го събуждай и кърми. Само за ден ще се види има ли ефект. Това е форум и е трудно да се прецени кой какво казва. Определено не съм имала за цел да те обвинявам или обиждам, а да дам съвет.  Peace
Виж целия пост
# 338
Аз го кърмя на поискване. Чакам го сам да се дръпне от гърдата, а не го отделям насила. Не съм му давала по много вода или чай. Давам му най-много по 10-15 милилитра на ден, когато не тръгне да го плюе. Той сам си определя по колко да спи и като се събуди го кърмя. Явно ще трябва да го храня с изцедена кърма, за да следя по колко изяжда. Поне кърма явно имам, защото буквално тека отвсякъде. И не мисля, че заслужавам чак такива обвинения.

За мен - остави чая и водата. Не цеди храна, давай му да суче, предлагай и втората гърда на всяко хранене.
Хубаво сам определя, но не става  ясно  всъщност колко често  яде, по колко пъти... нощем яде ли?
Памперсите с пишото пълни ли са хубаво - колко са за деня?
Ти какво ядеш? Хубаво ли суче детето, с ясни преглъщания ако не  го поставяш  хубаво, може само да виси и да се мъчи и да не  яде всъщност много... като време по колко суче....

Ако искаш да засичаш по колко суче, по-добре си намери кантарче за вкъщи, и го мери  преди и след кърмене няколко дни засичай, за да видиш на ден колко яде, защото и всяко кърмене  е различно.

Ако смяташ, че все пак проблема е, че не приема достатъчно кърма, може да  го слагаш по-често на гърда, дори и в сънено състояние, не е нужно много да го разбуждаш.

Жълтеницата минала ли е напълно?

И в никакъв случай не му бъркай с нищо в д-то.
Виж целия пост
# 339
Снощи си направи пауза от цели 5-6 часа между 22.00 и 03.30 след като му дадох около 30 милилитра изцедена кърма след като беше сукал около половин час от гърдите. Притесних се, а след като не се изака и днес реших да пиша тук за съвет. Иначе напиканите памперси ги има на всяко хранене, защото постоянно го проверявам дали се е изакал. Сукал е и по около час като съм го местила от едната гърда на другата.
Жълтеница май изобщо не е карал. Като ни изписваха от болницата не ми казаха да е болен.

Мисля тази нощ да му давам да суче и след това да го дохранвам с изцедена кърма, за да проверя дали има ефект. Иначе през деня със сигурност ще го слагам на гърдите възможно най-често и при най-малките признаци за събуждане.

Извинявам се, че реагирах малко остро на коментарите ви. Просто всички ми казваха бъди спокойна, той сам си показва по колко иска и кога иска да суче. Това ми дойде малко като гръм от ясно небе. Сега разбирам, че май трябваше да прочета доста повече за кърменето преди да родя. Но честно казано си мислех, че изобщо няма да имам кърма и не прочетох почти никаква допълнителна информация. Ако нещата не се оправят ще си купим кантар от продавалника. Днес гледах 2 и ще взема някой от тях ако се наложи.
Виж целия пост
# 340
Dimitria Ivanova, моя съвет е да се обадиш на Ла Лече Лига. Те могатъ да дойдат и във вса, да поговорите повече, да зададат точните въпроси.
Виж целия пост
# 341
Много е малко детето за мен за паузи от по 5-6 часа, аз бих станала по средата за кърмене, ако стане без да го събуждам.

Иначе и аз мисля, че консултант по кърменето ще е добре  да потърсиш.
Кантара е малко параноично по принцип, но по-добре мерене няколко дни, вместо дохранвания, тревоги, лекарии хора обвиняващи те, че оставяшдетето да гладува и безкрай притеснения.
 Консултанта също би  ти дал съвети, ако наистина не стига кърма, какво да правиш...

Ако искаш на лични или по телефон да се свържеш с някоя консултантка от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0
А може просто да копираш въпроса си  в тази тема...там проблемите ще са по-близки до пишещите и може да получиш и по-добри съвети - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=787888.0

А даваш ли капки за колики, те също могат да запичат?  Може да пробваш и ти да я деш нещо разхлабващо, ако мислиш, че може да се запича, но е малко спорно колко това помага.
Виж целия пост
# 342
Детето наистина е много малко за такава пауза. Да, някои бебета я правят, но те нямат проблеми с акането и явно през останалото време си наваксват. Колко пъти суче на ден, не разбрах.
Виж целия пост
# 343
Момичета, да ви се похваля с 2 наакани памперса от тази нощ!  Laughing

Давах му да суче за около половин час и когато заспиваше така че никакво щипане на бузките, компресия на гърдите и каквото още се сетите не помагаше му давах шишето. Оттам изпиваше по около 50 милилитра от изцедени 70.
Иначе, обикновено суче между 8 и 10 пъти на ден. Паузата от 5-6 часа беше единичен случай. А и като никога дотогава не беше правил такава не можех да предположа, че ще стане нещо такова и че трябва да го събудя. Давала съм му да яде и на по-малко от 2 часа.
По принцип ако не съм му дала да суче преди това мога да събера около 100 милилитра кърма от двете гърди. Не знам това малко ли е, но нали до края на първия месец той трябва да яде по толкова горе-долу?
Чая, който бях писала, че му давам е храносмилателен и сега го пия аз, за да може част от него да преминава в кърмата. Капки за колики все още не давам.
Засега ми е по-спокойно като му давам и изцедена кърма, но ще продължавам да го слагам първо на гърдите, за да се стимулира лактацията. Ако кърмата ми намалее ще се свържа и с консултант по кърменето. Благодаря за съветите.
Виж целия пост
# 344
Момичета, да ви се похваля с 2 наакани памперса от тази нощ!  Laughing

Давах му да суче за около половин час и когато заспиваше така че никакво щипане на бузките, компресия на гърдите и каквото още се сетите не помагаше му давах шишето. Оттам изпиваше по около 50 милилитра от изцедени 70.
Иначе, обикновено суче между 8 и 10 пъти на ден. Паузата от 5-6 часа беше единичен случай. А и като никога дотогава не беше правил такава не можех да предположа, че ще стане нещо такова и че трябва да го събудя. Давала съм му да яде и на по-малко от 2 часа.
По принцип ако не съм му дала да суче преди това мога да събера около 100 милилитра кърма от двете гърди. Не знам това малко ли е, но нали до края на първия месец той трябва да яде по толкова горе-долу?
Чая, който бях писала, че му давам е храносмилателен и сега го пия аз, за да може част от него да преминава в кърмата. Капки за колики все още не давам.
Засега ми е по-спокойно като му давам и изцедена кърма, но ще продължавам да го слагам първо на гърдите, за да се стимулира лактацията. Ако кърмата ми намалее ще се свържа и с консултант по кърменето. Благодаря за съветите.
Браво, много се радвам Simple Smile Кърмата ти е супер количество, хич недей се тревожи Simple Smile Правилно според мен си решила, първо да стимулира и после шишето ако има нужда. Мисля си, че понеже е още мъничък се изморява и не е наясно какво прави още. Само още седмица-две порасне и хич няма да има нужда да цедиш. Ще си суче много по-добре. В кърмаческия подфорум има тема за бързи въпроси и отговори. Заповядай и там, много инфо има за кърменето и е полезно.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия