Искам да кажа ... (10)_10.11-16.11

  • 49 564
  • 1 227
# 375
И аз съм по темата значи.... Mr. Green Тъкмо днес реших да "сготвя" на децата за вечеря пържени картофи. Laughing Синчето все ме обвинява, че не ги правя хрупкави и се изтрепвах да обяснявам, че това не зависи от мен, а от картофите.Наскоро обаче му намерих цаката-купих един "чувал" бланширани замразени-като се изпържат стават като тези от Мак Доналдс.
И да се оплача от математиката за 5-ти клас /  Wink Лилянке/ започнаха задачите за път, скорост и време, делене на дроби и други екстри....."любимите" ми....... Sick Sick ooooh!
Виж целия пост
# 376
tzvety26, Куркума, мерси  Hug Днес като изкараме цифрите, АКО ги изкараме по дяволите, ще ви кажа дали съм припаднала от ужас или съм припаднала от кеф. Па после и като видя колко пари ще ни отрежат или ще се метна от терасата или ще ви събера на.... баклава  Mr. Green

И съм много уморена.

А за баклавата - свекърва ми прави най-добрата баклава, която съм яла. Не съм я питала как я прави, защото ми е тежка, а и нали има кой да я прави по Коледа  Whistling

Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 377
 Мъ℘♥Мяɣ, дано да дерзаеш! Ще стиснем по един палец.
Виж целия пост
# 378
Добро утро!  Grinning
Не мога да ви следя вечер, че лаптопът ми е на профилактика...

Рано-рано си получих новия телефон, барабар с аксесоарите към него. Шефът ми обаче е покрай мен и нямам възможност да се порадвам на новата си придобивка и да направя сефтето с едно селфи.  Mr. Green

Стига с тия баклави, че ще ме хване диабет само докато ви чета. В Турция само като опитах десертите от типа на баклавите, и се отказах да ги ям. Отвратително сладки.

Рано, за отскок хапнах две холандски бисквити и ми се догади от сладко. (Но бисквитите са много вкусни - който не е ял такива, да кажа, че нямат нищо общо с класическите такива.)

Виж целия пост
# 379
Добро ви утро и от испанско  Grinning! Тук е слънчево, обаче ветровито. Сега е ред на кафето, ама докато стане, хвърлям по един поглед в темата.
Приятен и успешен ден!
А, и да се похвалите кой е правил баклава  Joy
Виж целия пост
# 380
Тия холндски бисквити ги нямаше у нас, появиха се едва преди няколко години. Но нали по стечение на обстоятелствата си общувам с холандци отдавна, а и при тях работя, та ги бях опитвала и бяха някакъв извънреден деликатес.
Като ходих на един семинар в Холандия с колеги и се отядохме на такива. И от тогава ми втръснаха. но по една /две  Blush / за закуска мога да си хапна. Слагам я върху чашата с горещо кафе, да поомекне от парата. А после вкусът на кафето ми е божествен, щото убива голямата сладост. Е-лек-сир.
Та на тоя семинар бяхме 5 човека колеги. Като се прибирахме, си бяхме напълнили раниците с тези "щруфенфафелс". Летиме си ние, кацаме на транзитната във Виена и вместо да слезем, си стоим в самолета. След няколко минути ни подканиха да си вземем ръчния багаж и да напуснем бързо борда на самолета, защото имало сигнал за бомба. Леле, мале, умрех си от ужас.
Извозиха ни в някакъв изолатор и там прекарахме няколко часа докато претърсят самолета. Съответно ни проверяваха и разпитваха всички пътници. Българите попаднахме под особено подозрение, защото на всички ръчният ни багаж беше пълен с въпросните карамелени вафли. Подаръци за колеги и роднини. Мен от нашата група ме разпитаха последна и като си отворих ръчния багажи и онези ми ти австрийци ме погледнаха вече с недоумение, но и отвращение. Мисля, че ни заподозряха в контрабанда на вафли. По една цигара марихуана да си бяхме взели да пренесем, нямаше да ни гледат толкова странно.
От него ден и до сега имам много страстно отношение към това чудо на холандското сладкарско изкуство.
Виж целия пост
# 381
Нино, ама може и вафли да са, понеже са меки и са с карамел. Обаче са кръгли и затова написах бисквити.  Laughing Айде, взех си още една.  Crazy
Виж целия пост
# 382
А, да, да, приличат. Може и бисквити да им се вика, даже по-скоро приличат повече на такива. Нашите вафли са съвсем други. Но понеже се казват така stroopwafel, и аз затова. Ние има викахме "щтруфенвафел"  Laughing и всякакви други имена.
Виж целия пост
# 383
Nino  Hug Дадохте ми кураж момичета, отворих си файла, още малко подкрепа и ще го погледна с едно око  Mr. Green

Обаче, ако знаете каква отпуска си пуснах по Коледа, лелееее... 2 седмици! И още от другата започвам с отпуски от по 1-2 дена седмично, че то се не издържа  Crossing Arms Ама да не говоря много, че аз колко отпуски пуснах, па си дойдох като поп на бюрцето... то щях да си ги ползвам, но не остана такова време.

И който е измисли кафето, много му благодаря! И сега се запалих по едни супер обикновени бисквити от Лидл, коледни, с канела и тем подобни подправки, суперски са.
Виж целия пост
# 384
Та на тоя семинар бяхме 5 човека колеги. Като се прибирахме, си бяхме напълнили раниците с тези "щруфенфафелс". Летиме си ние, кацаме на транзитната във Виена и вместо да слезем, си стоим в самолета. След няколко минути ни подканиха да си вземем ръчния багаж и да напуснем бързо борда на самолета, защото имало сигнал за бомба. Леле, мале, умрех си от ужас.
Извозиха ни в някакъв изолатор и там прекарахме няколко часа докато претърсят самолета. Съответно ни проверяваха и разпитваха всички пътници. Българите попаднахме под особено подозрение, защото на всички ръчният ни багаж беше пълен с въпросните карамелени вафли. Подаръци за колеги и роднини. Мен от нашата група ме разпитаха последна и като си отворих ръчния багажи и онези ми ти австрийци ме погледнаха вече с недоумение, но и отвращение. Мисля, че ни заподозряха в контрабанда на вафли. По една цигара марихуана да си бяхме взели да пренесем, нямаше да ни гледат толкова странно.
Мен така ме гледаха на бг митница заради бонбоните с лакриц. Кацвам, и тръгвам през "нищо за обявяване". Да, ама нали съм подозрителна ме викат за проверка (изобщо мен често ме проверяват, не знам защо, дали е от смахнато-разсеяния ми вид?!). И една възпитана дама митничарка ме пита какво имам в ръчния багаж и аз викам "Ами нищо особено, малко бонбонки". И тя "Отворете". Изсипвам аз на масата 15тина пакета лакрицови бонбони. По два вид. Солен лакриц, сладък лакриц, лакриц с шареничко, лудост някаква Simple Smile И една купчина митничари ме гледат и аз викам "Ама в България лакриц няма!"



За останалите, които точите лиги - stroopwafel има в Лидъл (и в Билла).
Виж целия пост
# 385
...
И да се оплача от математиката за 5-ти клас /  Wink Лилянке/ започнаха задачите за път, скорост и време, делене на дроби и други екстри....."любимите" ми....... Sick Sick ooooh!
О, пети и шести клас са песен в сравнение със седми и осми. Най-много обичам да преподавам математика в девети и десети клас. Красота, такива хубави задачи и толкова е приятно да обясняваш, като например сега в десети клас - Метод на интервалите за решаване на неравенства.
Почти като баклава Wink
Виж целия пост
# 386
Но понеже се казват така stroopwafel, и аз затова.
Станах да проверя, точно това пише на пакета.  Grinning

Янтре, мерси за инфото. В Лидл няма да отида да ги търся, но за Билла ще имам предвид.

Виж целия пост
# 387
Благодаря, тъкмо щях да питам  bouquet
Виж целия пост
# 388
И аз съм по темата значи.... Mr. Green Тъкмо днес реших да "сготвя" на децата за вечеря пържени картофи. Laughing Синчето все ме обвинява, че не ги правя хрупкави и се изтрепвах да обяснявам, че това не зависи от мен, а от картофите.Наскоро обаче му намерих цаката-купих един "чувал" бланширани замразени-като се изпържат стават като тези от Мак Доналдс.
И да се оплача от математиката за 5-ти клас /  Wink Лилянке/ започнаха задачите за път, скорост и време, делене на дроби и други екстри....."любимите" ми....... Sick Sick ooooh!

Аз не правя вече пържени картофи, откакто ми казаха рецептата за такива на фурна.
Белят се и се режат като за пържене, слагат се в купа и се посипват с брашно и малко сол. С ръце се разбъркват и се изсипват в най-голямата тава, която имаш върху хартия за печене, да стоят на един ред. Поливат се с малко олио исе пекат на най-високата температура. Вадят се и още горещи се объркват със сирене в купа. Стават като истински пържени картофи с коричка.
Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Докато сте на кулинарна тема да похваля племенницата ми (на 10г)
Тези творения са изцяло нейно дело от-до

Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия