Великобритания - тема 55 Есенно - Коледна

  • 65 517
  • 731
# 360
Ами той работи от месец, какво е UTR? Ако сега не стане са му казали че може да кандидатства пак. Мисля че е self employed. Ами ако каже че не работи а всъщност работи не е ли укриване на информация и ако направят проверка, няма ли да се види че е подал невярна информация, в бг за това се носи наказателна отговорност.
Виж целия пост
# 361
Golden цените са малко на око така като гледам. Мъжът ми ходи преди месец, за бърза поръчка т.е. веднага са му искали £130, ако отиде след пет дни £65, после му казали, че за £65 бърза ще му направят. Другите момичета различни цени споделят, явно е на късмет Mr. Green
Нана- честита нова работа, дано в тази се почувстваш на място.
МГМ-я не им се хващай толкова на глупостите, аз съм работила на каса и мениджъра ми е споделял ,че до 10 паунда липси са ОК. Поне при нас такива беше политиката, но отдавна беше признавам си:)
На касите обикновено плащат повече от колкото на shop floor, не знам дали при вас е така. За референция в най -лошия случай, съм сигурна че ще вземеш без проблем, ако от теб са доволни като цяло и това е единственият пропуск с парите. Моят съвет към теб е поработи още малко, и се ориентирай към друг магазин. Next, Zara и други от този ранг имат много по добра политика спрямо работниците си. Сигурна съм ,че дори и с този опит, който имаш само досега много бързо ще си намериш работа. Next в момента набират хора, погледни им сайта.
Виж целия пост
# 362
Страхувам се, че никой няма да иска да ме вземе, ако ме уволнят. Чужденка без опит е достатъчно зле, но чужденка, уволнена от единствената си работа тук... Не знам дали някой изобщо ще ме извика на интервю даже. При нас пет паунда е границата. Имам чувството, че само аз правя грешки. Знам, че не е така, онзи ден една жена се оплакваше, че е 20 паунда надолу на касата си, обаче толова много грешки не знам някой да има... Чудя се да не би да има нещо, което не правя както трябва, което не е свързано с връщането на парите, знаете ги англичаните, те ще се оплачат ако им сложиш дрехите в измачкана торбичка, какво остава за десет паунда по малко ресто... Обаче не знам какво може да е, никой не знае. Не мога да се съглася, че съм такъв идиот, да върна цели десет паунда по малко на някого, ами то е очевидно, че връщаш по малко, аз винаги започвам от най голямата банкнота, ако връщам 15 паунда винаги взимам 10 първо и после 5, как да сбъркам? Ще видим днес какво ще се случи, благодаря за стиснатите палци, в 11 ми е срещата... Дано ме изслуша, дано има значение какво кажа.
Виж целия пост
# 363
МГМ, стискам палци и аз  Hug
 На мен пък ми предложиха работа  Whistling На първо четене е точно това, което искам, повече пари, пътуване и разнообразие и т.н. Пратих си СВ-то, та да видим. Доста неща ми се иска да уточня, правя си списък с въпроси да питам като ида на интервюто
Голден един съвет от мен, отиди възможно най-рано. Мисля, че отварят в 9:30, аз винаги съм там м/у 8:45 и 9:00. Така влизам първа и подавам веднага. До 30-45 мин стават пълномощни, декларации и т.н, иначе чакането се увеличава пропорционално с това кой поред подаващ си. Така чакам отвън към половин час, но пък си съкращавам 1-2ч чакане вътре. Тази галимация ми се е налагала 4-5 пъти вече за 6 год. в Англия, така че имам трейнинг  Crazy
 И последно, да се похваля, че подадох документи за ИЛР и дойде за 2 седмици. Приятно изненадана съм от хоум офиса, като се има предвид, че са в преколедно настроение  Joy
Виж целия пост
# 364
Бравос, svidni4ka. Аз ще ги ухажвам в началото на новата година. Успех на твоето интервю.

Преди ми харесваше да сменям често работата, но вече ми се иска да си залепна някъде и изкарам там едни хубави десет години. Плановете ми, разбира се, винаги излизат криви.


И аз я мисля Мърмораната, надявам се да й се наредят нещата.
Виж целия пост
# 365
Страхувам се, че никой няма да иска да ме вземе, ако ме уволнят. Чужденка без опит е достатъчно зле, но чужденка, уволнена от единствената си работа тук... Не знам дали някой изобщо ще ме извика на интервю даже. При нас пет паунда е границата. Имам чувството, че само аз правя грешки. Знам, че не е така, онзи ден една жена се оплакваше, че е 20 паунда надолу на касата си, обаче толова много грешки не знам някой да има... Чудя се да не би да има нещо, което не правя както трябва, което не е свързано с връщането на парите, знаете ги англичаните, те ще се оплачат ако им сложиш дрехите в измачкана торбичка, какво остава за десет паунда по малко ресто... Обаче не знам какво може да е, никой не знае. Не мога да се съглася, че съм такъв идиот, да върна цели десет паунда по малко на някого, ами то е очевидно, че връщаш по малко, аз винаги започвам от най голямата банкнота, ако връщам 15 паунда винаги взимам 10 първо и после 5, как да сбъркам? Ще видим днес какво ще се случи, благодаря за стиснатите палци, в 11 ми е срещата... Дано ме изслуша, дано има значение какво кажа.

За уволнение няма да те уволнят, просто няма да ти предложат постоянен договор ако са решили да те разкарат. Дори не са длъжни и нотис да ти дадат.
Факта,че те вика голямата мениджърка ме навежда на мисълта, че вероятно ще ти удължат изпитателния срок.

По въпроса за връщането на ресто, аз почвах от най-малкото и така ги смятах.
Ако нещо струва напр.3,75 и ми дават 10 лири :

0,25 = 4
+ 1 лира = 5
+5 лири = 10

Виж целия пост
# 366

Преди ми харесваше да сменям често работата, но вече ми се иска да си залепна някъде и изкарам там едни хубави десет години. Плановете ми, разбира се, винаги излизат криви.


И аз я мисля Мърмораната, надявам се да й се наредят нещата.


Ох и аз така искам да си намеря работа на някое хубаво място и да работя дълго време. Писнало ми е от промени Simple Smile, но кой знае. Човек едно предполага, то друго става.


На МГМ, стискам палци и аз. И аз като връщам пари смятам като Аве. Грешки на каса винаги мога да станат. Има хора, които не си смятат рестото и си вземат парите и ако е грешка до 1-2 паунда, едва ли някой дори е забелязъл. Аз в повеето случаи плащам с карта, но като плащам с банкноти, просто си прибирам парите. Тук не знам защо го придобих този навик. В България винаги си проверявах рестото. Тук не смятам, че някой лъже и просто си прибирам парите Simple Smile.
Виж целия пост
# 367
Аз затова питам вече рестото добре ли е. Разговора мина добре, какво са решили ще разбера до 1-2 дни, тоест вероятно до края на седмицата. Баш шефката беше много мила, накрая каза, че според нея правя всичко както трябва. Тя ще прегледа пак всичко което сме говорили и ще реши каква препоръка да направи към HR на цялата компания, и те ще решат какво да правят с мен. Засега нищо не знам, но тъй като няма какво повече да направя, си купих една опаковка бонбони и няколко чифта гащи, че ми трябваха, и няма да го мисля, докато не ми се наложи... Получих невероятна подкрепа от вас тук и от един куп хора в магазина, включително хора, които за пръв път виждам дойдоха да ми кажат, че ми стискат палци... Каквото стане - стане. Sad
Виж целия пост
# 368
Всичко ще бъде наред, МГМ Simple Smile Дишай. Или ще го бъде, или не, няма трети вариант. Важното е, че си тръгнала нагоре.
Виж целия пост
# 369
МГМ, имаш стиснати палци и от мен, дано всичко се оправи.
Виж целия пост
# 370
Мърморанке, стискаме палци! Синът е получил първо предупреждение вчера, приел е плащане с фалшива 20 паунда банкнота. Той сам я бил разпознал по-късно, в края на смяната, като тръгнал да си брои парите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 371
Благодаря момичета... Ще видим какво ще стане.

Току що една колежка от магазина ме покани утре в тях на събиране на българи студенти тук, нямам търпение да изляза малко от работа-вкъщи режима.
Виж целия пост
# 372
МГМ, стискам ти палци! Работех с пари и знам колко лесно е да объркаш, макар че както го описваш са много на често грешките, та е съмнително. Аз имах черна серия след като се върнах от майчинство. При мен грешките ставаха, когато се заговоря с клиента повече /почти винаги е имало за обясняване малко или много/ и когато съм притеснена много, примерно от много други нетърпеливи и питащи един през друг клиенти. Бях свикнала да казвам " сумата ви е 12.43, давате ми е 15, рестотот ви е 2.57". Но при вас, при все големите опашки, хората си изкачват търпеливо да ги повикате. Ако съм чела внимателно, не ползвате опция, пресмятаща рестото. Намирам го за много странно за магазин с такъв поток от клиенти или пропускам нещо.

Момичета, имам въпрос. Утре ще се наложи да закъснея малко с вземането на детето от училище. Вместо в в 3.00 ще отида в 3.30 и учителката ще ме изчака. Тя ми предложи всъщност, след като е само за утре.  По мои наблюдения редовно /защото ние се мотаме Simple Smile/ има родители, които идват и към 3.15. Мисля да й занеса кутия бонбони, но просто не знам как се приемат тук подобни неща. Мнения?
Виж целия пост
# 373
Смята рестото компютъра. Просто не знам какво става след това... Днес за малко не върнах десет паунда по малко, обаче се усетих, като броих парите три пъти, не виждам как може да не съм се усетила четири пъти... Днес беше понеже тотално се бях побъркала, беше десет минути преди срещата и само това ми беше в главата.
Виж целия пост
# 374
Може би наистина си прекалено напрегната, а може и преуморена. Вярно, че залогът е голям, но трябва да се отпуснеш. Ето, сега - сипи си чаша вино, чети хубава книга или реди пъзел, помня, че харесваше. Пробва ли новите гащи? Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия