Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4

  • 35 735
  • 747
# 225
Здравейте и от мен !
Честито покупки на всички, с много мерак да си ги ползвате ! Simple Smile
Аз изкарах 2 дни в лежане, т.к. в петък се претоварих и не се чувствах добре уикенда.  Днес да чукам на дърво съм ок.
Скоро не съм се мерила на кантара, нямам и желание. Mr. Green Разходки правя само служебно, нямам желание сама да метлосвам улиците. Mr. Green
Лека вечер от мен Simple Smile
Виж целия пост
# 226
Доста сте изписали , а на мен не ми се чете. Честито за новите покупки !  Peace

  Аз съм в болница с бъдещата кака и ми е трудно с  толкова хора в една стая да чета форума.  Wink   Освен риска от пневмония ( всички в нашата стая са болни от нея, вкл. дъщеря ми)  се притеснявам да не лепна нещо прекрасно и от другите деца в болницата. Започнах да пия Биозин МАМА, пък дано успея да се предпазя от бацилите. 
  Днес имам отмяна като придружител ,майка ми ме смени за 24 часа и съм се отдала на мързелуване вкъщи.  Laughing  Утре на обяд пак застъпвам в болницата.  Качих се на кантара и стрелката показва 2 кг надолу,  newsm78  май си е нормално с  тези притеснения и обиколки на лекари..  Та за сега съм -4 , все още не мога да възстановя свалените килограми от първите 3 месеца.  Whistling

Така ми се искаше да се завъртя към Хиполенд в петък, но късмет - не ме огря. Сега ще чакам да мине нова година и и тогава ще се отдам на пазар в чуждестранните сайтове.

Бъдете здравички и щастливи!  Hug
Виж целия пост
# 227
ShySun, бързо оздравяване! Дано и времето в болницата мине бързо!
Виж целия пост
# 228
ShySun и вие ли  ooooh!
Стеф я изписаха, но никак не ми харесва дишането й, от събота не е на инхалации така или иначе и АБ е спрян  Tired
Бързо да се оправя детенце и да излизате от там
Виж целия пост
# 229
Бързо оздравяване на дечицата и да сте спокойни!

Момичета, вчера попаднах случайно на информация, че с новия бюджет за 2015 ще приемат и нови условия за майчинството... ще се изчислява на база 24 месеца, а не на 18  Shocked. Дано не е вярно.

Иначе за разходките, излизам за по около 30-40минути, иначе нещо много се шващам.
Виж целия пост
# 230
mini_79 на Даниела пък й се бавят бактериалните изследвания и имам съмнение, че е заради наличие на бактерия, надявам се да не удължат престоя й и да я изпишат утре...
  Много е коварна тази пневмония и в момента във Варна положението е зле, няма места по болниците, а има дечица, които чакат за хоспитализация.  Sad

Zoline нямам такова инфо, но и тези дни хич не съм в час със случващото се. Като се поосвободя ще звънна на счетоводителя ми да потвърди и ще пиша. Не се учудвам обаче, той ме беше предупредил , че ще има промени с  актуализацията на бюджета или ще върнат на 24 месеца изчисление, или ще намалят майчинството. Мен и 24 месеца не  ме устройват  Joy   нали се наложи от майчинство да изляза в болничен и после пак в майчинство.. само увеличение на минималната работна заплата ще ми повиши майчинските някак.   hahaha
Виж целия пост
# 231
Мен лично не би ме засегнало увеличението на срока на 24 месеца (от повече от 5 години съм осигурена на една и съща сума), но ако генерално намалят майчинските - няма да се зарадвам...
Според мен, има доста други пера, от които биха могли да спестят, или пък да увеличат приходите - майчинството ли им е най-големия разход???
М/у другото, дали още съществува понятието "Еднократна помощ при раждане на дете" и дали размерът й зависи от доходите на семейството или сумата е една и съща независимо от това?
Виж целия пост
# 232
Bengie, еднократната помощ за раждане на  дете съществува.Не зависи от доходите.За всички е еднаква-250 лв. за първо дете и 600 лв. за второ дете.
Виж целия пост
# 233
Ясно, благодаря Tiamera !
Виж целия пост
# 234
Малко късно, но все пак да се запиша и аз тук. Хубава темичка сте си заформили, дано приемате нови попълнения Simple Smile
Аз съм Криси, от Варна, мама на една госпожица на 5,  и живот и здраве, март месец на още една госпожица (което стана ясно днес, предния път се криеше срамежливката)
Днес си полежавам малко, че не съм съвсем в кондиция, и най-после се наканих да се включа във форума.
Виж целия пост
# 235
Здравейте на всички   Party Stop
добре дошла на kribero сред нас. Леко и приятно бременеене тук   bouquet
Tiamera , моята еднократна помощ за първо дете беше 200 лв. Дали няма значение и градът?  newsm78

Всички болни бързичко да се възстановяват  Hug Hug
Виж целия пост
# 236
Добре дошла на новата мама и бързо оздравяване на дечицата ! За едно кратната помощ ще кажа и аз,че за първо дете е 250лв а за второ 600лв БЕЗ значение от кой град,село и каквито и да било други условия  ги дават на родителите които ще си отглеждат бебето разбира се Peace ... лошото е че за трето дете пак са 250лв  ...знам от първо лице тази година на брат ми му се роди трето момиченце  Flutter
лек ден от мен !   bouquet
Виж целия пост
# 237
Мамчета да ви питам някоя от вас има ли болка в хълбока, таза ли е Незнам, намира се над тазобедрената става, преди ме болеше от време на време сутрин като се събудя, болеше отляво и отдясно. Днес се събудих с много силни болки само отдясно, като се раздвижих мина за малко и сега като легнах пак боли постоянно и при пипане. Това според вас болка в таза ли е? Много гадно боли не мога нито да лежа, седя и ходя.
Виж целия пост
# 238
Еднократната помощ зависи от града. В малки населени места, като Приморско , достига до 1500 лв. Във Варна е 250 за първо и 600 за второ дете. Явно някои общини могат да си позволят финансово да стимулират раждаемостта с някакъв бонус над държавно отделения...
Виж целия пост
# 239
Butterfly, може да се прищипва нерф, когато си в легнало положение. Или някакво схващане. Пиеш ли магнезий?
Аз например сутрин имам някакви shващания под ребрата, гадно боли; ставам и като се раздвижа минава.
Дано да отмине бързо при теб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия