Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4

  • 35 735
  • 747
# 300
Здравейте! Първо да се отчета - днес съм доволна, още сутринта в леглото се подритвахме хихи.
Да ви попитам нещо. Избрала съм си педиатър, но не ми е ясно - трябва ли предварително да говоря нещо с нея? Кога трябва да се свържа с нея и общо взето - как става ялата тази работа!? Може да питам голяма глупост, ама хич ме няма в тези неща с лекарите newsm78
Виж целия пост
# 301
Здравейте, и аз гласувах за пола на детето, с това момчетата вземат превес.
За ритането - сутрин пия чаша кофеиново кафе, което буди и него и така правя сутрешната проверка Simple Smile
Виж целия пост
# 302
Здравейте, и аз гласувах за пола на детето, с това момчетата вземат превес.

Сега е моментът да се запиша в темичката да изравним резултата  Simple Smile Чакам момиченце, термин 8 март.
Виж целия пост
# 303
Здравейте,мами! Много съм щастлива  newsm44 днес най-накрая си изкарах изпита на БЧК !!! От август съм взела листовки и кормуване,обаче все не можех да стигна до БЧК заради бебчо...е най - накрая успях и аз сега остава да си пусна док. за книжката УРААА !  newsm44 newsm68
А иначе бебчо го усещам горе долу през 1- 2 часа да подритва,но не е така силно като батко си ...може би заради предната плацента с тази бременност (с баткото беше задна) Много често си стои в единия "ъгъл" на корема  наказан и татко му се смее че от сега съм го наказвала ... Mr. Green то и се вижда много добре от коя страна е застанал ...снощи една приятелка ме пита защо ми е "крив" корема хахаха  Joy а за болничните .....въобще не ми се говори само да се ядосвам ...и с първата бременност бях в болнични и сега пак ...и си е същото ..когато решат си ги превеждат ...първия ми болничен беше от 27.08 до 2.10 и ми изплатиха сумата от 410лв на 2.10....вторият от 2.10 до 31.10 -420лв на 21.11 ...ха сега де ..как ги смятат какво правят си нямам и представа newsm78 ..осигоровката ми е на 540лв  newsm78
Виж целия пост
# 304
По повод кислорода - аз тази нощ се събудих и ми се стори супер задушно вкъщи (бях проветрила преди лягане и после затворих, че беше много студено). И половин час лежах и си мислех как сигурно няма достатъчно кислорот в къщата, как на бебето не му стига. И хоп - в 3.30 станах, отворих балкона и дишах усилено, за да му го набавя. То студ та знае ли се, аз - дишам  Laughing така де, днес съм с хрема  Whistling Откачена работа...

И при мен се случват такива неща, със събуждането и дишането на прозореца. Е и аз вече съм с хрема и вече 2 дни с болно гърло, сега пия чайове, хапвам топли супички, ама не минава.

И аз също като повечето момичета тук се чудя дали всичко е наред - един ден много мърда, друг ден изобщо ...
Виж целия пост
# 305
Здравейте да се отчетем и ние много будно бебе си имам големи ритници раздава за разлика от кака си .Няма вечер няма ден кога и кеф ме рита ,но това мене много ме радва. Аз съм на преглед чак на 19.12 и после чак догодина.
За болничния той се изчислява като 80% от работната заплата (ставката за 1 работен ден).По принцип болничните се изплащат в 14 дневен срок след като счетоводителката на фирмата ги внесе и ако с тях всичко е наред ,като се изплащат  месец за месец. Друг е въпроса , че счетоводителите ги внасят към 15 число на месеца защото чакат да се насъберат ,нищо че си занесъл в началото на месеца .
Виж целия пост
# 306
Шльоки_Пльоки трябва предварително да се видиш/посетиш желания педиатър. Някои си водят примерна бройка с желаещи нови попълнения за консултация и след определена бройка отказват ангажимент.  Така се случи при мен, отидох в края на 8-ми месец и беше късно, наложи се да разпитвам за друг специалист. Препоръчвам ти в началото на 8-ми месец да отидеш лично в кабинета на педиатъра. Тя ще ти обясни как да се свържете с нея от родилния дом, кога ще дойде на посещение у вас и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 307
И моите болнични ги получих днес накуп за периода 10.09 - 09.11, цялата сума са ми превели, иначе онлайн се вижда разбивка на 4 отделни периода Simple Smile

Emma d да те попитам тази разбивка как може да си я проверя онлайн за болничните?
Виж целия пост
# 308
Здравейте,мами! Много съм щастлива  newsm44 днес най-накрая си изкарах изпита на БЧК !!! От август съм взела листовки и кормуване,обаче все не можех да стигна до БЧК заради бебчо...е най - накрая успях и аз сега остава да си пусна док. за книжката УРААА !  newsm44 newsm68
А иначе бебчо го усещам горе долу през 1- 2 часа да подритва,но не е така силно като батко си ...може би заради предната плацента с тази бременност (с баткото беше задна) Много често си стои в единия "ъгъл" на корема  наказан и татко му се смее че от сега съм го наказвала ... Mr. Green то и се вижда много добре от коя страна е застанал ...снощи една приятелка ме пита защо ми е "крив" корема хахаха  Joy а за болничните .....въобще не ми се говори само да се ядосвам ...и с първата бременност бях в болнични и сега пак ...и си е същото ..когато решат си ги превеждат ...първия ми болничен беше от 27.08 до 2.10 и ми изплатиха сумата от 410лв на 2.10....вторият от 2.10 до 31.10 -420лв на 21.11 ...ха сега де ..как ги смятат какво правят си нямам и представа newsm78 ..осигоровката ми е на 540лв  newsm78


би трябвало да ги смятат  като 80% от 540 което е 432лв
разбиват ги по месеци в смисъл ако един болничен лист обхваща половината от един месец и др. половина от следващ месец ще го  превеждат на два пъти
всеки месец базата за изчисление на болн. пада,  тъй кото се взима дохода от предходния
странни са ми и на мен - аз си чакам болничния от  началото  на октомври
пък да не говорим и че целия ноември ще съм...... дано  са по експедитивни
Виж целия пост
# 309
Martenka, аз си взех ПИК код от НОИ, стана точно за 1 мин и сега ги следя, в сайта на НОИ се вижда кога ти е отнесен и съответно период и дата на изплащане Simple Smile
Виж целия пост
# 310
По темата НОИ - току що казаха по Новините, че от 2015 майчинството ще се изчислява на база 24 мес назад, а не 18, както е досега  Thinking Само не стана ясно от кога влиза в сила, някой знае ли? И 45 дневния болничен брои ли се за излизане по майчинство или чак след раждането?

http://novanews.bg/news/view/2014/11/27/93877/%D1%89%D0%B5-%D0%B … m_campaign=accent
Виж целия пост
# 311
и се питам аджеба как не предприемат мерки срещу източването на пари от гадните мангали, а все за трудещите се .... тюююю ядосах се
ми вземте пък обвържете помощите с образованието на родителя- като нямаш средно, никакви помощи- поне ще ги накарате наистина да учат
в моя случай конкретно е добре, няма да загубя, ама никак не е честно само спрямо осигуряващите да са тези мерки
Виж целия пост
# 312
Не разбрах това гласувано ли е или само е предложоно:

"Очаква се утре промяната да бъде обсъдена от експерти в тристранния съвет."

За мен специално това би било в полза, така ще се компенсира донякъде падането на доходите ми в последните месеци заради болничните (а уж майчинството се изчислявало върху осигурителната сума); предполагам, че може да е добре и за някои други жени, които са си сменили работата с по-ниско платена, но като цяло е в ущърб на младите майки, които може и да нямат 2 години стаж. Каквото и да си говорим, нечестно е в един момент някой, който не е внасял осигуровки, изведнъж да започне и да получава високо майчинство, но лошото е, че тия критерии за честност се прилагат с приоритет към не точния етнос и спестените пари няма да бъдат вложени в благоустройство, изграждане на ясли, детски градини и т.н., а основно ще намаже пак ... (въобще не обичам да бъда политкоректна, пък не мога да си изкривя пръстите да напиша роми, та... сещате се кой).

Виж целия пост
# 313
Здравейте момичета
Бремена съм за 2 път и очаквам момиченце термин на 31,03 2015г.Чета ви редово но досега не съм писала.Относно усещането на бебето каката беше доста по активна явно зависи как го носиш и къде стой.
Ето на това попадна днес може да ви  е от полза .
http://appreports.nssi.bg/CalculateMaternityBenefits/
Лека вечер
Виж целия пост
# 314
По принцип условието да получаваш майчински е 1 година стаж тоест си имаш право на 2 години в размер на минималната работна заплата -340лв. ,иначе  ако нямаш тази 1 година се получава само социално майчинство в размер на 100лв за 1 година.Просто правителството иска да измени базата за изчисление на майчинските да не 18 месеца назад а 24 месеца както беше преди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия