Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4

  • 35 735
  • 747
# 285
Бихте ли споделили интензивността на движенията на бебето? Еднакви ли са всеки ден. При мен всеки ден е различно. Вчера и онзи ден бебо беше мнооого активен. Почти не спираше да се движи. А днес, 1, 2 едва осезаеми движение, и то през няколко часа. Погалвам си корема, но нищо, ни вопъл ни стон. Пак след няколко часа 1 слаб ритник, и това е.
Нормално ли е, при положение че съм вече в 24 гс.
Аз се тревожех за напълно същото нещо.Само допреди няколко дни бебето не мирясваше по цял ден,а най-много вечер Grinning,но от два дни насам движенията станаха по редки.То потупвах корема,въртях се насам-натам и аха,тъкмо да се разтревожа и то ме ритне няколко пъти  WinkТа се чудя наведнъж ли му отесня,незнам.За протокола-24 г.с съм,на 20.11 беше около 640гр,а на 4.12 съм на преглед и ще видим колко е пораснала Simple Smile
Виж целия пост
# 286
ако сте с момченца е напълно нормално- те са по-мързеливички
моята мома се бунтува яката още, днес започвам 26 седмица аз
на преглед не зная кога съм, вероятно около 10 декември, а около 20ти ще ходя на последната ФМ
все по-рядки ще стават тези движения, бебетата порастват и нямат място да се движдат много
сгънете се вие в тази поза да ви видя как ще успеете да се движите  Laughing

а това НОИ- неизчерпаема тема, направо косата ми пбеля
с предишната си бременност работих до 8 месец, после си взех малко отпуска до 45 дневния, който ми издадоха на 10'12
родих на 10'01, а парите си получих в края на април  ooooh! като ходих да се разправям за този болничен и стана въпрос служителката ми се хили и ми вика- е, нали са ти го изплатили, какво се оплакваш? абсолютни изроди- айде те да дойдат на моята с две деца с разлика по-малка от 2 години, жилищен кредит и т.н ...
Виж целия пост
# 287
Гледам анкетата за пола на бебетата - стана много интересно, равен брой момичета и момчета  Laughing Кой ще надделее  newsm78
Виж целия пост
# 288
Момичета днес ми преведоха от НОИ някаква смешна сума и се учудих доста. Звъннах да питам и ми обясниха че остатъка ще се ми се изплати след около седмица. Имало значение кога бил внесен самия болничен, затова така се получавало. А  аз си мислех че трябва да получа цялата сума на куп за 30-те дни. Много странно, на някоя от вас получава ли се така? По принцип всеки месец ми започва болничния на 25-26-то число?!
Виж целия пост
# 289
nadinka (GaRjI) и на мен ми го изплащат на 2 части, започва на 8-9 число на месеца.
Виж целия пост
# 290
Мисля,че ако се състои от два различни месеца ги изплащат месец за месец.
Виж целия пост
# 291
И моите болнични ги получих днес накуп за периода 10.09 - 09.11, цялата сума са ми превели, иначе онлайн се вижда разбивка на 4 отделни периода Simple Smile
Виж целия пост
# 292
Nadinka, и моя болничен го изплащат на два пъти. Започва от 22число и първо ми изплащат от 22 до 30-31 и след това от 1ви до 21 на следващия месец.
Вземете си код от НОИ, аз в сайта си ги следя.  Peace
Виж целия пост
# 293
Момичета, не знам дали на някой още му се пазарува след тоя уикенд, ама да си кажа - Имам кодове за намаление в галикс (-10% до 6,12) и биотрейд (-20% до края на 11),ако някой се интересува ще ги кача , че май са еднакви за всички (поне за биотрейд,де)  Peace
Виж целия пост
# 294
Аз още нямам превод - явно ще се гладува  Flutter  #2gunfire
Виж целия пост
# 295
Здравейте, по въпроса за промяната на системата за болнични от 01.01 да споделя и аз-трябва да изляза в 45-дневния болничен на 15.01 и след като попитах акушерката дали може да ми издадат друг болничан от първи януари и да не започвам нова година на работа отговора беше-ами ще ви издадем, то ви се полага почивка вече, няма проблеми, ама само да ни изпратят нови бланки, че иначе ако не получим бланки няма да издаваме болнични. При което аз  Shocked и и  викам-ами ако трябва да купим бланки, пък тя-ааа, то не става така, трябва от ЗК или НОИ там да ги пратят, обаче всички са в пълно неведение какво ще става май. Не знам какъв е този мой късмет все да уцелвам разни там промени и нови процедури  Twisted Evil
За раждането във Варна и азс ъм се ориентирала към д-р Георгиев в АГ с избор на екип, ходя при него на прегледи, но той досега все казва, че е рано да говорим за раждане и нямаме кой знае каква уговорка, като отида в 8-а месец пак ще видим. Предишния път раждах в Окръжна, но отидох само заради д-р Скочев, който вече не работи там, от лекаря съм много доволна, но за болницата почти нищо хубаво не мога да кажа и ясно си спомням как се зарекох да не стъпя повече там  Twisted Evil, въпреки че са минали близо 8 години  #Cussing out
Пък за движенията и пола никак не съм съгласна, нашият мъж за разлика от каката рита като луд, аз преди такива шутове не съм отнасяла, на момичето движенията бяха плавни и по-леки, а пък момчето направо ме разбива  Laughing Има си разбира се по-кротки и по-бурни периоди, определено обича музика забелязах, особено по-динамична  Grinning
Виж целия пост
# 296
Да, явно има значение от кога ти започва болничния, и кога е внесен. И миналия месец получих на 2 пъти. Интересно ми е другия месец как ще стане като трябва точно на Коледа да ми започне следващия болничен! Дали ще има комисий тогава или ще трябва със задна дата да ми се издава, когато е първия работен ден след празниците?!
Виж целия пост
# 297
Не знам,но това бебе ще ме докара до лудост още преди да се е родило,а пък за после - не знам  Laughing - като не рита се чудя защо не го усещам,като започне много да мърда,се чудя да не би да има пък някакъв проблем,да не би да не  му стига кислород,да не му е неудобно  Laughing Laughing,а аз по принцип хич не съм от паниките,но явно това човече ми влияе по непонятен за мен начин  Joy
Виж целия пост
# 298
По повод кислорода - аз тази нощ се събудих и ми се стори супер задушно вкъщи (бях проветрила преди лягане и после затворих, че беше много студено). И половин час лежах и си мислех как сигурно няма достатъчно кислорот в къщата, как на бебето не му стига. И хоп - в 3.30 станах, отворих балкона и дишах усилено, за да му го набавя. То студ та знае ли се, аз - дишам  Laughing така де, днес съм с хрема  Whistling Откачена работа...
Виж целия пост
# 299
И аз ще съм с Г.Георгиев в АГ, доста ставаме на клона  Joy Joy Joy  . Раждах с него  и съм много доволна от грижите му, личното отношение ( за мен е важно)  и протеклото раждане. Надявам се и този път всичко мине толкова гладко, пък ако наистина всяко следващо раждане е по-леко и бързо - още по-добре. Simple Smile

  Аз вече съм си вкъщи, изписаха малката и сега я лекувам у дома. С мъжа ми решихме да я задържим вкъщи до януари за да се стабилизира и възстанови от това лечение. Май ме чакат разправии с директорката на яслата, не остана особено очарована от телефонния ни разговор  и иска да се видим средата на декември... да видим за какво й трябвам..

  Не знам как ще издържа  почти 2 месеца сама с детето вкъщи. От сега се измарям бързо и ми кипват нервите още по-бързо.  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия