Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4

  • 35 735
  • 747
# 255
Промените в помощта за майки студентки се планират за следващата година и се очаква да бъдат направени от настоящото правителство, поне така се обсъждаше. Т.е. дори и към момента да няма да има промяна, до март догодина може и да настъпят.
Виж целия пост
# 256
Здравейте, и аз не съм се включвала одавна, но и моята принцеса е болна и не ми остава много време. Някой знае ли дали ще има промени за парите за майки студентки?

имам позната студентка, която този месец трябва да роди
каза че няма промяна -2880лв
но вече ще бъде  изплащана на два транша тъй като е имало  доста случаи на майки които внасят един семестър, получават помощта и прекъсват обучение 

Това приеха ли го със сигурност?
Аз както съм последен семестър примерно няма как да запиша следващ  Grinning
Виж целия пост
# 257
Здравейте момичета ,
да се отчета от вчерашната консултация : бебо е много добре ,продължава да върви напред (вече с 2 седмици ) ,отново не разбрах колко е пораснал точно ,нооо  там аз съм не догледала и не до разбрала  Blush .
ММ започна да предявява претенции за името и сега и двамата си държим на своето ,ще видим на края кой ще наделее  Crazy .
Виж целия пост
# 258
Момичета да се оплача и аз, нашата кака е с начална вирусна пневмония, не знам тази година какво става във Варна, аз за толкова болни по едно и също време за пръв път чувам, имаме съученик в класа болен и ето резултата  Embarassed Тя досега не е боледувала толкова сериозно и сега направо съм в ужас  #Crazy, засега сме си вкъщи с комбинация от Клацид и Зинат едновременно, представям си какви екстри мога да очаквам от лекарствата и ако не помогнат отиваме на инжекции  #Cussing out Отделно ми казаха и аз да се пазя-е то ние до снощи се целувахме и прегръщахме, как да се пазя не ми е много ясно, освен да стискам палци май  Shocked Ох, оплаках се, само дано да се повлияем от лекарствата, хубав и по-топъл ден на всички пожелавам  Hug
Виж целия пост
# 259
Благодаря за бързия отговор, а варненските мами при кого са решили да раждат?
Аз лично съм се насочила към д-р Николов в АГ, сега ходя на ЖК при Мирчева отново в АГ. Предният път раждах в Окръжна, като цяло бях доволна от вниманието, но не и от хирурга, който ми  направи секциото. Като последици си имам миома точно на разреза , която слава богу за сега не ми създава много проблеми. А случайно разбрах и за още една мама, оперирана от същия доктор със същата миома получена след секциото. Та сега съм решила да се доверя на Николов, много добри отзиви съм чувала и чела за него. Ти при кого мислиш да раждаш?
Аз избрах д-р Г. Георгиев от АГ, на мен ще ми е първо раждане и нямам наблюдения. АГ избрах заради неонатологията, защото ще имам близнаци
Виж целия пост
# 260
kkkarina аз засега съм решила да раждам в Окръжна, спряла съм се на д-р Славчев.
Виж целия пост
# 261
Аз избрах д-р Г. Георгиев от АГ, на мен ще ми е първо раждане и нямам наблюдения. АГ избрах заради неонатологията, защото ще имам близнаци
И за него съм чувала добри отзиви, разбира се няма лекар, от който да са доволни всички, важното е  ти да се чувстваш спокойна от избора и на теб да ти вдъхва доверие.

Да питам и аз  нещо- вие ходите ли още на работа?  Аз доста се колебая  дали да не си взема болничен вече и да си стоя в къщи, че като слушам за тези вируси, варицели и скарлатини как са се развилняли, а ходя с градски транспорт на работа, и ме хваща страх. Не че каката не може да донесе нещо от градината, но все пак... да си намаля шансовете за разболяване...
Виж целия пост
# 262
Мамчета, аз отново влизам с въпрос:
В момента съм в болнични, като това е втори болничен лист, който ми издават по време на бременността, т.е. води се продължение на първия. За първия болничен лист имах право на заплащане от работата ми, което е за първите три дни от периода (по закон). Въпросът ми е: за втория болничен лист, който се води продължение на първия, кой ще ми изплати обезщетението: дали НОИ на 100%, или отново първите три дни са от работата? Не, че сумата е голяма, но ако ще трябва да я чакам цялата от НОИ, ще си чакам до края на декември  #Crazy, а дотогава ще лудна сигурно!
Малко завъртяно го обясних, надявам се ,че сте ме разбрали!   bouquet
Благодаря!
Виж целия пост
# 263
Щом е продължение работодателя няма да плати нищо този път. Всичко е от НОИ
Виж целия пост
# 264
И аз знам, че само от първия болничен 3-те дни ги плаща работодателя, а от продълженията всичко е от НОИ.
Виж целия пост
# 265
от НОИ
аз имам болничен от септември, който още не са ми платили /лекаря е объркал и го връщаха за оправяне/,  в момента два болнични ми стоят в системата 'в процес на обработка' и един издаден миналия понеделник предстои да бъде внесен
добре, че продължавам да снимам и имам други доходи, че ако чаках на болничните  Tired
Виж целия пост
# 266
Ох, ужас, това си е истинско изпитание на нервите с тези болнични...
Благодаря за отговорите, момичета!   bouquet
Виж целия пост
# 267
Днеска ходих да се разправям заради тях в НОИ.Пише ми ,че е в процес на обработка ,а при тях излизало ,че е обработен ,но не е изчислен .И с една дума никой не може да ми каже нищо,пълна идиотщина.При първата бременност имах пак такива проблеми ,и сега си мислех ,че като съм в голяма фирма няма да има такова размотаване ,ама се оказа ,че пак ще си чакам. #2gunfire
Виж целия пост
# 268
Тези дни четох, че след НГ болничните ще се изпращат по електронен път, та предполагам докато сработи системата ще е голяма обърквация...
Виж целия пост
# 269
абе пак ще си измислят
обаждах се 100 хиляди пъти за моят болничен, накрая след хиляди разговори стигам уж до правилния човек и задавам конкретен въпрос: Какъв е срока, в който лекарите на НОи трябва да вземат становище по моя случай
-Ми не зная да има такъв?
- Е, какво искате да ми кажете- че нерооденото ми дете може да тръгне в университет и тогава чак да си получа болничния за 4тия месец от бременността?
- Ама вие госпожо подигравате ли ни се?  ooooh! ooooh! ooooh!
кой на кого питам аз
никой не го е грижа, нямат никакви срокове в които те трябва да си свършат работата, в момента умишлено връщат всички болнични с неясни проблеми уж да се отстранят, защото според мен няма пари за обезщетения
ако не хранихме толкова мангали няма да е така ... ама уви
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия