Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4

  • 35 735
  • 747
# 330
 baby_neutral
обясни ми нашата касиерка защо ще ми пада сумата на болничния
най-добре било вземеш ли веднъж болнични да си ги караш докрая в смисъл без прекъсване
а аз прекъсвам и имам и работни дни в отделните месеци
като е с прекъсване болничния се взима база от предходен месец
като не е с прекъсване се взима за база месеца който е преди излизането в първи болничен

както е да е дано поне ги  изплащат  навреме

момичета как си добавяте лентички в профила
аз не успях да си направя

на първата страничка има линкове с лентички  Wink
Виж целия пост
# 331
Как сте, момичета?  Simple Smile

На мен днес не ми е ден от сутринта - не спах тази нощ, имах пак болезнени контракции, боляха ме тазобедрените стави, беше ми студено (на парно!?) , абе изобщо зле. Сега съм добре, ама бебока един тих, неактивен...и съм леко притеснена.

И реших да се разходя пеша до Мол-а, трябваха ми разни неща от DM, то пък се оказа, че било Black friday и толкова народ имаше, че направо се ужасих. Само в Mothercare реших да вляза, -20% имаше на всички дрехи. Супер надути ми се видяха цените, може ли едно гащеризонче за новородено да е 50 лв  #Crazy #Crazy Та така - оплаках се, възмутих се  Laughing На вас хубава петъчна вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 332
Може, може JT   Rolling Eyes   За  Mothercare  препоръчвам да изчакаш края на януари - февруари и да пазариш от сайта им. Очаквам намаления в английските сайтове в този период и мисля само от там да поръчвам, никакви български магазини.
Виж целия пост
# 333
ShySun ,това за различните суми се гласува на отделен общински съвет и зависи от положението на самата Община,а въпросните  250 лв. и се дават по принцип независимо от кой град си или към коя Община.
Виж целия пост
# 334
Здравейте, момичета! Как сте?  Hug

Най-накрая и аз да се отчета. В понеделник бяхме на ФМ и фетална кардиография във Фемина и всичко ни е наред Simple Smile Оказа се, че 95% момче, се оказа 100% момиче  Joy Така че, ако може Smehuranka да ме смени на първа страничка с едно  stork-girl ММ беше леко шокиран, но след няколко часа го осъзна  Joy 

Интересно ми е защо моя АГ като ми прави ФМ не ми каза за кардиографията  newsm78 Добре, че отидох второ мнение, защото той от скоро прави ФМ и ми изглеждаше малко несигурен.

Виждам, че повечето пишете и колко см са вашите малки съкровища, освен колко грама. На мен ми казват, че вече бебка е голяма и не може да се измери Sad

Относно еднократната помощ при раждане:
В Закона за семейните помощи за деца чл.6 и чл.6а пише, че размера се определя ежегодно със Закона за държавния бюджет (чл. 61 ). Няма никакво значение към коя община сте. (Извинете, ако повтарям някой).

Закон за семейните помощи за деца - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135441920

Закон за държавния бюджет на РБ за 2014 г - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136003154

Но нас ни засяга този за 2015, който тези дни ще се внесе за гласуване Simple Smile

Леко бременеене на всички  Hug
П.П. Извинявайте за романа.
Виж целия пост
# 335
Може, може JT   Rolling Eyes   За  Mothercare  препоръчвам да изчакаш края на януари - февруари и да пазариш от сайта им. Очаквам намаления в английските сайтове в този период и мисля само от там да поръчвам, никакви български магазини.

ShySun, сега погледнах сайта, стана ми интересно - ами и без намаления цените на много неща за по-ниски от магазина, в който бях. Конкретно едни 3 pack с пижамки гледах - около 20 лв отгоре излиза тук  Shocked Много са зле тия хора Simple Smile А как става поръчката - доставят ли до БГ или през посредник се минава?
Виж целия пост
# 336
аз плащам с моя кредитна карта- изпращам на адрес на превозвач и тй ми ги кара срещу 2 лв на килограм в Бг
Виж целия пост
# 337
Добро утро мами!Ставай те да пием кафенце или чайче,а между другото може ида закусим че на мен ми карклри стомаха от глад!хубав и лек ден!
Виж целия пост
# 338
Здравейте Simple Smile до сега само ви чета, но се престраших и  реших и аз да се включа. Първа бременост, момиче чакаме:) Термина ми е  на 27 март. Е и аз сядам с кафенцето:)
Виж целия пост
# 339
Как сте, момичета?  Simple Smile

На мен днес не ми е ден от сутринта - не спах тази нощ, имах пак болезнени контракции, боляха ме тазобедрените стави, беше ми студено (на парно!?) , абе изобщо зле. Сега съм добре, ама бебока един тих, неактивен...и съм леко притеснена.

И реших да се разходя пеша до Мол-а, трябваха ми разни неща от DM, то пък се оказа, че било Black friday и толкова народ имаше, че направо се ужасих. Само в Mothercare реших да вляза, -20% имаше на всички дрехи. Супер надути ми се видяха цените, може ли едно гащеризонче за новородено да е 50 лв  #Crazy #Crazy Та така - оплаках се, възмутих се  Laughing На вас хубава петъчна вечер Simple Smile
Мила не те ли е страх от болезнените контракции? Аз от вчера съм в болница заради тези контракции имам неболезнени, болезнени и болки в кръста! Биха ми вчера но шпа два пъти и една система Магнезий, която тече 5часа и половина! Не съм спала цяла нощ, толкова неудобни легла и твърди възглавници в тоя Майчин дом! Не ми провериха шийката, докторката каза в понеделник щяла да я види, нямала презарвативи! Стискайте ми палци всичко да е наред! Прегръщам ви всичките, желая ви хубав уикенд!
Виж целия пост
# 340
Здравейте Simple Smile до сега само ви чета, но се престраших и  реших и аз да се включа. Първа бременост, момиче чакаме:) Термина ми е  на 27 март. Е и аз сядам с кафенцето:)

Добре дошла, и моят термин е 27 март! Лека бременност и сладко бебче за финал!
Виж целия пост
# 341
Butterfly, много неприятно. Дано бързо отминат контракциите и те изпишат!  Hug

Bumbum, добре дошла в темата! Лека бременност!  Hug
Виж целия пост
# 342
JT не доставят директно, чрез превозвач става. Плащам с дебитна  VISA Electron,  само от mothercare лично не съм поръчвала.  Не съм сигурна, че там става с дебитната ми Виза.  newsm78 
Виж целия пост
# 343
Butterfly, притесняват ме, разбира се. Следим ги, но за щастие са рядко - напр веднъж, два пъти седмично. Пия магнезий и но шпа и на 5-ти съм на лекар да видим кое как е. Според лекаря ми не са притеснителни за момента. Бързо да те изписват   bouquet

mini, ShySun, благодаря! Simple Smile Ще проуча как става това с превозвача. Снощи харесах някакви неща и от nextdirect, надявам се да има намаления след НГ, за да поръчам и оттам.
Виж целия пост
# 344
от некстдайрект намаления не чакай Simple Smile
имат само на Uk сайта, но там пък не можеш да поръчаш, ако нямаш английска карта
така или иначе, цените са с около 15на процента по-ниски от тукашния магазин

http://www.mandco.com/

тези имат доставка до тук
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия