Книги, свързани с ислямския /или мюсюлманския/ свят - 2

  • 173 072
  • 737
# 180
В момента чета http://data-bg.net/details.php?id=20414&viewcomm=11525
увлекателно е написано
inpossible  опитах да дръпна нещо от линковете,но всеки път Несъществуващ файл / папка newsm78
И аз така ..жалко . Confused
Виж целия пост
# 181
         Хубаво с тези книги, но повечето са в пдф. формат. А е ужас да ги чета на ел. четец...
Виж целия пост
# 182
Не  е трудно да се използва конвертор за всички текстови формати и мобилни устройства,
по-трудно е когато книгите са само сканирани,тогава си трябва повече обработка

Виж целия пост
# 183
Най- сетне прочетох "Господин Ибрахим ......." на Шмит- приказна, както другите му неща.
Виж целия пост
# 184
Най- сетне прочетох "Господин Ибрахим ......." на Шмит- приказна, както другите му неща.
Ето от най-красивите неща, които съм чела
Виж целия пост
# 185
Най- сетне прочетох "Господин Ибрахим ......." на Шмит- приказна, както другите му неща.

Напълно споделям това мнение. В Народния театър се играе  и постановка по тази книга , моноспектакъл на Мариус Донкин. Горещо препоръчвам.
Виж целия пост
# 186
От Форума за арабска култура:
https://www.facebook.com/forumforarabculture

Книгата "Лудият от площад "Свобода" от Хасан Бласим, излезе току що на български език благодарение на издателство "Жанет 45", които ще представят за първи път в България тази силна книга. Представянето ще бъде на 12 септември (събота) от 16:30 в рамките на Алея на книгата по бул. "Витоша". Търсете шатра 8, където гост ще бъде и членът на Форум за арабска култура, преводачът Мая Ценова, която се потруди преводът от арабски на "Лудият от площад "Свобода" да звучи прекрасни и на български.
За книгата:
В Лудият от площад Свобода, дебютна книга на живеещия във Финландия иракчанин Хасан Бласим, има болезнено много лудост (право от реалността) и нужното количество свобода, за да се превръщане делничната трагедия в завладяваща литература. Разказите в този сборник са прецедент не само на български: на живо от Ирак, от първа ръка и в първо лице за бедността, терора на своите и чуждите, бомбите, болките, объркването, бягството, измислиците, в които човек се спасява... “В Ирак казваме, че всеки иракчанин има поне пет добри истории на ужасите, а хората в Ирак са близо 30 милиона...”, казва авторът. В тази книга се намира всичко, с което се храни вестникарската хроника и което окото автоматично прескача в новините, само че тук то е дадени триизмерно и отвътре – саркастично и без подслаждане, самосъжаление или опит някой да бъде спечелен за кауза. Дванайсет страшни разказа, предшествани от три не по-малко реални случки из живота на автора в специалния предговор за българските читатели.
* * *
"Черна комедия, неочаквани обрати, разтърсващи образи... Творчеството на Бласим е толкова необичайно, че е трудно да се класифицира... той е толкова смущаващ за арабския литературен мейнстрийм, колкото Джойс е бил навремето за западния." - The Guardian
http://books.janet45.com/comingBooks/539
Виж целия пост
# 187
Най- сетне прочетох "Господин Ибрахим ......." на Шмит- приказна, както другите му неща.

Напълно споделям това мнение. В Народния театър се играе  и постановка по тази книга , моноспектакъл на Мариус Донкин. Горещо препоръчвам.
От доста време се каня да го гледам, но исках първо книгата да прочета.
Виж целия пост
# 188
Последно четох "Хищникът. Жертвите в харема на Кадафи"
Скрит текст:
Книгата те грабва с ужаса и безпардонността си. Невероятно е как поради разбиранията и каноните на едно общество всичко остава ненаказано и забулено. Случват се такива мерзости и насилия върху най-слабите и беззащитните от един злодей, който е над всички. Жертвите и до днес живеят в тих ужас, без да имат смелостта да изрекат на глас всичко случило им се...защото в собствената им страна, собствените им родители биха ги отхвърлили, убили...
Виж целия пост
# 189
Търся "Бялата масайка"  tanya.ruseva.dimitrova@gmail.com
Виж целия пост
# 190
Бялата масайка е 3 книги, това заглавие е за първата книга, има още две.
Има и филм.
Виж целия пост
# 191
Да поразбутам малко темата.
Последната книга ,която прочетох е "Да си жена в Арабия"- автор Раня ал-Баз
Отново разтърсваща история за една млада,интелигетна и борбена жена.
В консервативна Саудитска Арабия традициите на исляма получават доста радикално тълкуване и авторката става жертва именно на тези религиозни фанатици.
Прочетох я в ел.вариант има я в МБ

Виж целия пост
# 192
Последно прочетох Непорочен възел не е от най-интересните книги, финалът не ми хареса и може би това развали цялостния облик на прочетеното.
Виж целия пост
# 193
Прочетох Греховни мечтания изобщо не беше това,
което очаквах. Дочетох я, защото не зарязвам
книги.
Няма нищо общо със сюжетите на другите книги от поредицата Преживяно. Просто повърхтностен разказ, през погледа на дете, за мястото и условията, в които живее семейството.
Виж целия пост
# 194
Най сетне  свободна- книга написана от дъщерята на Бети Махмуди, Махтоб
http://www.kafene.bg/%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%8A%D1%81-%D0%BE%D1%82 … B8-19116/article/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия