За консервирането, или как да си приготвим зимнина! 6-та Тема

  • 108 068
  • 739
# 390

и няма да ти чета блога повече пък. тъй да си знаеш Crossing Arms
 

 newsm45

пропуснала съм това за захарта Peace
Виж целия пост
# 391
пеп-40, извинявай  Hug Blush не съм искала да те обидя.
написах го не защото си пропуснала това за захарта, а защото попаднах на рецептата ти за сладко от червени чушки и сега ме е напънало да опитам  Blush
 Blush твоят блог не е за мен, като се знам как нямам спирачки...
Виж целия пост
# 392
шегувам се де  Mr. Green често чета по диагонала. А сладкото от червени чушки е едно от малкото, които ще правя това лято. И то само заради сирене и месо.
Виж целия пост
# 393
 Hug Hug
Виж целия пост
# 394
Може ли линк към блога, да почерпя идеи и аз Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Може ли линк към блога, да почерпя идеи и аз Simple Smile

ей така, както са пукани ги превърни в оряховската разядка http://pep-4o.blogspot.bg/2015/10/blog-post_9.html  за по-люто добави и чесън  Mr. Green  така поне се маже по месо, по филии, не е катода гризкаш лютата чушка. А тази лютивка също е много вкусна. Иначе - да, няма оправяне с лютото.

 Sunglasses
Виж целия пост
# 396
пеп4о , с твое позволение ,може ли да покажа и моето сладко от люти чушлета?Извинявам се ако има някакво сходство в рецептата.
Скрит текст:
СЛАДКО ОТ ЛЮТИ ЧУШКИ

Продукти:
1кг. люти чушки „Шипка”
1кг.зелен пипер
1кг.червен пипер

Марина за 3кг.зеленчук
0.500мл.ябълков оцет (може и 0.700мл.)
0.500мл. ябълков сок (може и 0.700мл.)
3кг. захар
0.5 или 1пак. черен пипер(по желание)
0.5 или 1пак. бахар(по желание)
½ глава чесън-напречно отрязан
Фикс за сладко на д-р Йоткер 1:1-(3 пак.)

Начин на приготвяне:
Първо завира марината.Прецежда се,към нея се добавят лютите чушки смлени без дръжките само, след 10-15мин се добавят смлените ,почистени от семената  зелени и червени чушки. Всичко се вари до омекване с добавената захар към сместа. Накрая се слага фикса на д-р Йоткер. Веднага се насипва в бурканчета (малки) и се обръщат обратно за капачките.
Проверено! Много е пикантно и вкусно! Добър апетит!
Виж целия пост
# 397
пеп4о , с твое позволение ,може ли да покажа и моето сладко от люти чушлета?Извинявам се ако има някакво сходство в рецептата.
Скрит текст:
СЛАДКО ОТ ЛЮТИ ЧУШКИ

Продукти:
1кг. люти чушки „Шипка”
1кг.зелен пипер
1кг.червен пипер

Марина за 3кг.зеленчук
0.500мл.ябълков оцет (може и 0.700мл.)
0.500мл. ябълков сок (може и 0.700мл.)
3кг. захар
0.5 или 1пак. черен пипер(по желание)
0.5 или 1пак. бахар(по желание)
½ глава чесън-напречно отрязан
Фикс за сладко на д-р Йоткер 1:1-(3 пак.)

Начин на приготвяне:
Първо завира марината.Прецежда се,към нея се добавят лютите чушки смлени без дръжките само, след 10-15мин се добавят смлените ,почистени от семената  зелени и червени чушки. Всичко се вари до омекване с добавената захар към сместа. Накрая се слага фикса на д-р Йоткер. Веднага се насипва в бурканчета (малки) и се обръщат обратно за капачките.
Проверено! Много е пикантно и вкусно! Добър апетит!


ама може, разбира се. Давай го тук да го видим.   Heart Eyes много обичам люто, пък не трябва да ям  Blush
Виж целия пост
# 398
мидкоо,извинявай, ама за ... ти е фикс?
точно този не съм заглеждала, но други фиксове, на които съм попадала са меко казано менделеева таблица в пликче Tired



Виж целия пост
# 399
мидкоо,извинявай, ама за ... ти е фикс?
точно този не съм заглеждала, но други фиксове, на които съм попадала са меко казано менделеева таблица в пликче Tired




Моля те разтълкувай ми написаното... newsm78 наистина не схващам мисълта ти.малко съм тъпичък(ама малко де)
Виж целия пост
# 400
 Blush наистина не е моя работа  Peace

Виж целия пост
# 401
Чак сега схванах. Права си.
Виж целия пост
# 402
Имам доста моркови, дайте идея как да ги консервирам. Свекърва ми е произвела промишлено количество.
Преди години правих мариновани, но не ми допаднаха/само аз ги ям в къщи/.
Заготовки за супи,да, ама то колко трябва там.
Виж целия пост
# 403
Сладко о моркови, сок, за готвене, не само за супи - с ориз, зеленчуци, печени
Виж целия пост
# 404
Правила съм моркови както се правят кисели краставички. Иначе съхранявам засипани със сух пясък в мазето. В комбинация с ябълки 1:1 става супер сладко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия