За консервирането, или как да си приготвим зимнина! 6-та Тема

  • 108 068
  • 739
# 345
Здравейте,правих ягодов сироп миналото лято и явно съм прекалила та остана ,ако остане за другата зима ще му стане ли нещо,или да го изпием през лятото и сега отново да си направя,тъкмо ягодите излязоха
По начало на разни сладка и сиропи нищо им няма няколко години.
Виж целия пост
# 346
Благодаря за отговора
Виж целия пост
# 347
Вчера затворих в буркани останалото кисело зеле.
Май тая година ще минем без ягоди и череши. Като им гледам цените.
Дано има други плодове на сносни цени.
Виж целия пост
# 348
Здравейте, аз искам съвет как мога да направя домашни плодови пюрета, очаквам дете през Август, и се замислих че като почна да го захранвам след 4-5-6мес.няма да има нищо прясно.Спанак, грах, зелен боб, пипер всяка година си замразявам във фризера или в буркани, но за плодовете се чудя как да направя, не ми се иска компоти да му давам, че имат захар, ако ги нарежа на малки парченца и ги заваря newsm78(говоря за череши, сливи, праскови, кайсии, круши и за моркови също се чудя)
Виж целия пост
# 349
Морковите си стоят цяла зима, пащърнака също. Но можеш да консервираш плодове без захар, не е проблем, мама прави за нашето дете Hug
Виж целия пост
# 350
Здравейте, правя сладко от ягоди и ми възникна следния въпрос newsm78

Може ли да ми кажете, има ли смисъл да подварявам бурканчетата, ако напълня сладкото горещо newsm78 Все ми се струва, че ако не ги подваря за 10-15 мин, няма да се затворят добре т.е. има риск да се развалят(затварям с капачки на винт) Peace
Виж целия пост
# 351
Аз сипвам горещо сладко в бурканчетата и нищо не правя после.
Виж целия пост
# 352
Аз сипвам горещо сладко в бурканчетата и нищо не правя после.
Сложих ги за 5 мин да поврят, че ме притесняваха капачките Peace
Виж целия пост
# 353
Вчера сутринта правих ягодово сладко във фурната.
Като стана готово, извадих бретела със сладкото и на отворена врата на фурната наредих приготвените бурканчета да се затоплят. Вземах ги с кухненската ръкавица, пълнех с горещото сладко, затварях с капачката и обръщах. Накрая покрих бурканчетата с хавлиена кърпа и снощи ги обърнах, капачките бяха "дръпнали".
Всъщност никога на заварявам бурканчета със сладко.
Виж целия пост
# 354
Аз сипвам горещо сладко в бурканчетата и нищо не правя после.
И аз. Никога не е ставала издънка.
Виж целия пост
# 355
Здравейте  Hug Искам да направя сок от цветовете на бъза, но за зимата. Бихте ли споделили рецепта и как се стерилизира. Питах познати, но те са правили за бърза консумация, защото бутилките им гърмели зимата.

Също и за сок от ягоди. Децата не обичат сладко, а без сокче не сядат на масата.
Виж целия пост
# 356
Ако слагаш толкова килограма захар, колкото литра е течността, няма да гръмне през зимата. Но това не е сок,  а сироп, който после разреждаш с вода до нужната ти сладост.
Виж целия пост
# 357
Здравейте  Hug Искам да направя сок от цветовете на бъза, но за зимата. Бихте ли споделили рецепта и как се стерилизира. Питах познати, но те са правили за бърза консумация, защото бутилките им гърмели зимата.

Също и за сок от ягоди. Децата не обичат сладко, а без сокче не сядат на масата.
На pep-4o Да му пийнем по едно: Сироп от бъз (свирчовина) - с търсачката ще излезе рецептата. Имам още 2 буркана от миналата година, че се бях унесла с дозата.
Виж целия пост
# 358
Здравейте, дано не съм досадна, но може ли на сладко от ягоди приготвено с гел фикса  част от захарта да заместя със стевия?
Виж целия пост
# 359
Е, сама да си отговоря! Wink
Заместих 1/3 от захарта със селвия   и стана супер!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия