НОЕМВРИйската дружинка става на годинка!

  • 52 935
  • 684
# 345
Честито зъбчета и нови попълнения в групата на проходилите!
Днес ни беше ден за прегледи. Първо при педиатърката да го чуе - подобрява се, няма да пие антибиотик. След това ходихме в Токуда на профилактичен преглед за очите. Всичко е наред, прегледът беше при д-р Славена Стойкова, много мила и лъчезарна, и всичко обяснява. Доволна съм.
Моят разбойник не се катери по легла и дивани, доста високи му идват все още. Обезопасила съм всички шкафове, чекмеджета и врати, и няма инциденти за сега.
Подаръците ги купих преди месец, защото много се напрягам от истерията в магазините в последните дни преди празници. Утре започвам подготовката за Бъдни вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 346
Бисквитка,  разсмя ме с тази розова чантичка и багерчето  Joy  
Всички деца да оздравяват, че Дядо Коледа ще идва скоро!
За непоисканете съвети-и при нас го има и мен това ме дразни. Пък и нашите си направели сметка Как майка ми да се пенсионирала по-рано /защото можело, ако иска/ и тя "да си я гледам, а ти да се върнеш на работа пролетта"... ами дразни! И аз смятам, че решенията трябва да си ги взимаме ние, а бабите и дядовците да помагат, когато поискам помощ от тях, ако им е възможно. Родителите ми не са ни оставяли изобщо на баби и дядовци. Сега защо искат от мен това?!  Много съм им благодарна, защото наистина много помагат, но нека е когато ги помоля.А моя мъж го е гледала много баба му и си мисли, че така е редно май... аз много уважавам пространството и мнението на другите. Искам и аз това да получавам.
спирам да не ви досаждам.
Да ви се похваля-от снощи моето момиче започна да ходи самичко доста. Виждам, че я е страх още, дълго я държа спомена от падането,  но вече любопитството надделява Simple Smile много сладко слиза от дивана, много внимава и е една ухилена... и като ходи сега ми се усмихва много, радва де детето, чака да я похваля и е една малка и горда. Смях...
Слънчев и усмихнат ден!

Виж целия пост
# 347
Бисквитка  Simple Smile,да ви пратя някоя кола-Никол има и кола , камион ,линейка ,полиция и въртолет -да не си помислите ,че давам луди пари за момчешки играчки -купувам ги от едно Чарити и затова иначе не бих давала -тук са си скъпи играчките .Иначе и Никол все си слага нещо на врата или главата и така ходи -ама ние викаме нали мадама от сега се гласи Simple Smile.
европа
-Честити ходещи краченца на принцеса Калина !
Виж целия пост
# 348
       Бързо да се похваля и мойто гардже проходи  Crazy Много ми е миличък клатушкасе насам натам, но пада много внимателно. Проходи за да подгони кучето много се смях, а кучето направо се стресна, когато Боби му скочи отгоре Joy
       Бисквитке и аз като теб си пускам между ушите коментарите на свеки, нали разбираш мир да има Wink Иначе майка ми е тази дето повече се меши с нея направо се караме понякога, добре че бързо ни минава Simple Smile
        Стефи кажи после дали Ники се забавлява с конструктора и успява ли да ги сглобява, че и аз се чудих дали да не купя  такъв Simple Smile
        Аз седя и пиша и Борис отишъл при цветята да си хапне пръст, направо не знам от къде го измисли това, целия е в пръст и устата му е пълна Shocked
       Лека от ме Simple Smile
Виж целия пост
# 349
камсита ще ти кажа веднага -аз и го дадох -разпилява само ,някога слага едно върху друго две плочки и това -аз съм на ясно ,че е рано ,но пък след време ще напредне
Виж целия пост
# 350
И ние имаме конструктор от над 100 части. Всички са едри парчета. На него като цяло не му е много любим. Разпилява и до там. Преместих го в другата стая и сега от време на време вади по някоя част и я разнася. Ще гледам да не губим нищо, докато дойде време да го ползва. Иначе тази игра с ринговете му харесва и може да ги нанизва.
Виж целия пост
# 351
Европа, честити ви краченца!
Стефи, тя Никол е направо камикадзе! Боряна се изправя само и послу сяда, така и на дивана и на спалнята. Но като ви слушам може и тя да започне с опитите!
Виж целия пост
# 352
Моята свекърва се появява на скайп два пъти месечно...т.е  напълно достатъчно Simple Smile На майка ми не мога да се ядосам каквото и да каже..винаги ми помага много когато съм в БГ..Дразни ме другата  госпожа,защото големи превъзнасения за бабиното слънце и злато,а един памперс не е сменила,за 10 мин. не го е гледала..
Гледам да съм над нещата,но ще дойде момент и аз да изпусна пара:)
Виж целия пост
# 353
Честити ходещи крачета!  Simple Smile
И моята се катери доста, прищипва пръсти с вратите на шкафовете, брат и я подкокуросва да бърка в тоалетната, казвам ви ще ме побъркат. Laughing Laughing
Днес е особено кисела и плака много, видимо не избива зъб, но може да я човърка нещо отвътре.
Сигурно съм единствената с деца, чиито баби и дядо грам ама грам не се интересуват от тях. Живеем със свекърва ми, тя вечер дори не се обажда, че се е прибрала, стои си в стаята и само, ако големия влезе при нея тогава разбираме, че се е прибрала. Никакъв интерес, никакви съвети, никаква помощ. И двамата са ми се драли с часове нощем, няма да дойде да види какво, що... Просто не ми се говори. Колко пъти съм я питала нещо, още с първото, не може да ми каже. Нашите пък им се радват 15 мин и после им става досадно, пречим им, искат да ядат и пият на спокойствие. Едва ни изтърпяха лятото месец и половина. Майка ми помагаше, когато вече се развикам, а баща ми мнг рядко, той изобщо не ме е гледал и няма никакъв подход към деца. Тъжно ми е много, сума ти хора реват за внуци, а нашите не им се занимава, не се обаждат да питат как са и т.н. Чак не мога да повярвам. Напълно осъзнавам, че това не е нормално, но късмет...
Да се оправят всички болни, моите и двамата са със сополи и от тях кашлят ( от много време). Чудя се утре дали да не ги заведа да ги видят преди празниците, че миналата година точно на Коледа и 2мата бяха с температура, но съм сама и ми е сложно. Ще го измисля някак.
Ралица си окача бикините ми като гердан  Laughing
Стефи, според мен е период, предлагай и по-малко количество, пък като го изпие цялото пак ще увеличиш.
Виж целия пост
# 354
Благодаря ви момичета!   Hug днес вече ходи непрекъснато и сменя посоки, спира рязко, но не пада. Въобще като че ли до вчера не е била все за ръчичка.  Така изведнъж реши и тръгна. Е, клати се като пате, много е смешна. Но нанън не иска. Явно не се чувства сигурна и не и е удобно с дрехите и ботушките. С маратонките е най-добре.  Ще правим прощъпулник,  но празници следват, като минат, на 27,28.12 ще е.
Лимонче, а аз се оплаквам от прекомерно внимание...Но всички ние имаме най-прекрасното в живота,  това е най-важното. Трябва да се постараем да ги възпитаме добри, обичащи, щастливи, свободни и оправни хора. Това ще е наградата за нас. 
Виж целия пост
# 355
Честито на проходилите!
 
За зайчето му казвам, че прави зай-зай и той го научи.
Не бях се сетила  Grinning Честито зъбче!
Виж целия пост
# 356
Добро утро   bouquet
Камсита, Европа браво на проходилите деца  Hug все така уверено да крачат.
Лимонче никакво побъркване . А за бабите кофти, че поне едните не проявяват интерес.  Иначе на сестра ми свекърва и е точно като твоята. В една къща живеят и на работа не ходи, но не искаше да взима племенницата от детска, която е само да пресечеш улицата и си там. Според мен всичко, което е прекалено е лошо. Трябва да има някаква златна среда.  И Димана е със сополи, вчера пак я водих да я видят. Гърлото не е червено, нищо и няма общо взето.
Аз като си помисля, че Димана ми разказва играта и се сещам, че майка ми е от гледала 4 деца без да е имало баби около нея. Като големи ваканциите ни пращаха на село, но през другото време нямаше помощ.
Времето и днес е приятно за разходки, така че по късно сме на вън.
Виж целия пост
# 357
Добро утро
Да питам аз-вашите правят ли като моето Simple Smile-тс висят ли ви за крачола -така прави и на мен и на татко си.Може и тези с по-големи дечица да споделят това период ли е и към колко години минава ?Помня,че и сина правеше така ,но мина много време от тогава и спомените ми са бледи .
И да продължа за конструктора ,че снощи писах кратко -аз го купих и с цел по късно да служи при цветовете понеже частите са с цвят,както и за запознаване с геометрични фигури(тръг,кръг,квадрат),фигурките стават и за очертаване когато детето вече работи с моливи,има много приложения този конструктор -от сина ми помня ,че доста съм го ползвала за разни занимания .Сега съм и отделила няколко части и показвам,ако върху квадрат сложим триъгълник става къща ,тя се опитва да слага тръгълника ,ако две мостчета се съединят остава кръг по средата и там слагам един цилъндър после я карам тя да го сложи ,слагам под един правоъгълник две кръгчета и става все едно кола -ето такива ги мисля варианти елементарни за сега ,но така се почва .За мен е добра играчка ,аз винаги купувам играчка която ще се ползва дълго и за много неща ,не харесвам нещо с кратко и скучно ползване  Simple Smile.
Вчера пък от името на батко й-купих едни пластмасови като чаши -започва се от най-голямата и се редят като пирамида -цветни са ,могат и в редица да се поставят и понеже в средата на всяка чаша има като фигура и може да се поставя фигурката за съответната чаша напр,кръгче,звезда...общо са 5 бр чашите от външната им страна има номера от 1до 5 тс може в по късен етап да ги реди и по номерата ,има и от едната страна картинка клоун -и така става като пъзел все едно като ги подреди във височина .Ясно ви е  Grinning ,че аз обичам играчките ,които учат на нещо и търся целенасочено такива в повечето случай .Купих и пастели и пластелин-баща й не ми даде била малка,та аз от името на брат й хаха
Виж целия пост
# 358
Момичета, тези които сте заявили при работодаля майчинство и втората година, преведоха ли ви парите от НОИ?
Проверявах тези дни в електронната система, нито виждам наредени пари, нито обработка на документи. Колегите ме увериха, че са внесли декларацията.
Виж целия пост
# 359
Stefi, моето момче ми виси за крачола, когато вече е много изморен. Най-често вечер, докато му приготвям вечерята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия