НОЕМВРИйската дружинка става на годинка!

  • 52 935
  • 684
# 360
puhelin  моята декларация я бяха внесли на 13 декември и даже вече имам превод на остатъка от парите за ноември. В системата най отгоре показва кога са подадени последните документи. При мен на втора страница показваше подадената декларация. Ако трябва се обади пак и кажи,че имаш код и там не показва, че има подадени документи.  Аз ги следях от близо, защото счетоводството е във Варна, в София вече офис няма, шефа е в Италия и ме беше страх, че нещо ще се обърка и ще остана без тези толкова много пари, които ни се полагат.
Виж целия пост
# 361
И моята малката разбойница се катери където може като на Стефи, Ева и Бисквитка. Има и леки падания, но това не е проблем, то ще падат, ще стават, нооооо най-голямото и падане.... тогава се поуплаших... беше от кошарката й. Един следобяд я оставих да си спи в детската в дървената й кошарка, а аз както винаги правя нещо в кухнята... и се чу едно силно "туп"... малко тишина и после един голям рев..... отивам, що да видя, тя пльосната на килима плаче, та се дере....
Пухелин, браво на вас, че оздравявате... и занапред по-малко боледуване...
Бисквитка, представих си ви с розовата чантичка  Joy с глас се смях, добронамерено, разбира се.... хич и да не се притесняваш и сдухваш.. това е просто игра.... ми то и моите момичета си играят с колички, ми кво...
Европа, Камсита, честити ви проходили сладкишчета...   bouquet
Лимонче, гледай по-малко да им се впрягаш.... изпитала съм го и ми е направо обидно, ама най-важното е ние да им се радваме - те са нашия най-голям подарък на света. А на бабите и дядовците - много им здраве, само те губят, щото като пораснат децата и ще казват " Еми те не играеха и не правеха нищо с мен/нас...." и т.н. Едни деца биха казали, че са ходели на кино, тетър, зоологическа и т.н. с баби и дядовци. Други ще разкажат как са месили питка заедно, или плели нещо с прежда/конци, или че са майсторили нещо заедно - къщичка за птички и т.н..... абе не ми се говори, но определено си е минус на бабата и дядото....
Стефи, моята голямата не е правила така, ама малката ми разказва играта с това висене по крачола  Twisted Evil Joy все се виси по мен да я гушкам и нося, но в нашия случай само на мен, независимо колко хора има още около нас...
Поздравления за избора на играчки, аз също се старая като теб да е нещо креативно, или пък такова, което би останало по-дълго време. Също уча голямата да си пази играчките и да не ги възприема само за нейни, защото има сестричка, и тя също ще иска да си играе с тях. По едно време бях пощуряла по дървените играчки, сега сме на друга "вълна".. ха-ха...
Малката има конструктор с едри части, но не умее да ги сглобява.... играта е някой да ги съединява, а малката да ги разглобява - такива са й мераците сега  Laughing
Има един пластмасов хипопотам, интересен й е много. Купуван е от Хиполенд преди години и не е мръднал - коремчето му е като барабан на пералня - върти се, по коремчето също има и дупки - да мушка топки, които си бяха в комплекта, а като му натиснеш отпред долната устна всичко от коремчето "изплюва" като през пързалка.... Та с него много играе, и мушка всичко що влиза през тия дупки - щипки за пране, жълтите кутийки от вътрешността на шоколадовите яйца и т.н. Понякога го "храни" през устата и пълни коремчето... и така.... Не съм очаквала такъв интерес и от двете ни деца като сме го купували някога...
Имаме и пластмасовите чашки... и с тях пада хубава игра.
Другите й любими игри са: ровене в чекмеджетата и изваждане всичко, що докопа  Joy, изваждане на памперси и разпиляването им, ако докопа пакета, да дърпа кабели и щепсели.... там много внимавам, ама.... също да си сложи някоя дрешка на главата и без да вижда нищо ходи накъде реши и много се смее, докато се разхълца или се удари някъде и тупне, та миряса...
Кукумялка, ми ти направо имаш майка геройня!!! Онемях, като прочетох за 4-те деца, браво за куража и смелостта й, за цялото търпение, за всичко... поклон!
Хубав и усмихнат ден на всички!!!
Виж целия пост
# 362
Здравейте  Simple Smile
Аз също получих от НОИ майчинството за ноември, а днес ми преведоха и за декември.
И моята госпожица ми виси по краката особено, докато готвя. А от около седмица изпитва огромен интерес да носи и пренася някакви големи за нея неща. Например миналия петък се прибира баща ѝ с една чанта 3 кг мандарини и като се започна едно напъване да носи и се сърди, че не може Simple Smile Вчера пък излязохме на разходка без количка (за първи път) и купих от магазина разни дреболии и тя пак взима чантата да я носи - много е забавна.
Виж целия пост
# 363
И тъй като ще ходим по гости от утре  travel  , нека  сега да ви пожелая  :
Весели, усмихнати и изпълнени със светлина, уют и игри празници. Призовавам ви да се вгледате в двете малки грейнали очички, за които ние сега сме целия им свят, а те- нашия. Нека техния блясък озарява всички делници и празници. Весела Коледа!
 People Santa Nature Snowman santa2 Nature Snowman Close-mas:
Виж целия пост
# 364
zdravka. , бързо оздравяване на малката  Hug
stefi 1304 , не се катери все още, може би защото не е проходила. Виси ми на крачола иначе Simple Smile
 И Криси вече казва разни неща и бебешки, но разбира доста, днес скрила дистанционното на тв-то и ММ я пита къде е и тя му посочила Simple Smile. Абе много работи прави, вижда се, че растат и се променят много бързо малчовците. Вчера станала сама от сън и аз като не очаквам бях оставила неизядената супа на една масичка, Криси станала, отишла на спалнята, тя е залепена за кошарата, протегнала се към масичката, взела супата и яла сама, взела си от леглото и Мечо и него хранила, влизаме и пълна кочина, навсякъде супа  Laughing Laughing, иначе голяма тежка купа, но си я държи и с лъжицата  Laughing Laughing, голяма беля ми е  Grinning
Biskvitka87, честито зъбче   bouquet. И ние сме в 3-месечен застой.
puhelin , радвам се, че при докторите всичко е минало ок  Hug На мен ми преведоха парите за декември.
Bunnyslava, Весели празници и на теб и на всички останали и аз не знам ще мога ли да вляза пак тия дни Simple Smile
 Аз се чудя как ще готвя за празниците, а съм си поставила нелеки задачи, ММ ще спи от нощни, а Криси не ме оставя да мръдна, да видим как ще правя питка, поне 3 яденета, а на Коледа торта и пълнена пуйка  Rolling Eyes
европа, браво за краченцата Simple Smile
Kamsita и на теб честити краченца Simple Smile
Виж целия пост
# 365
Моите документи са подадени от работодателя ми към 10.11 но се появиха в системата на НОИ чак към 05.12 и ми ги преведоха на следващия ден. Тъкмо мислех да им звъня дали има проблем. Те поне по ЕГН ти отговарят без да се правят на интересни.
Весели празници, пълни с много обич и топлина!
Виж целия пост
# 366
В очакване на Рождество Христово да си пожелаем здраве,щастие и обич !Нека дните ни са пълни с топлина и любов !Нека Бог се роди във всеки един от нас!
И аз се захващам за работа вчера си помогнах малко направих сърми-зеле,лозови листа и чушките.Днес ще правя салата боб ,питка тиквеник и картофена салата ще докарам ястията до 7бр -може да е малко количеството им важното да има изобилие -аз винаги съм спазвала традицията и тук също я спазвам нека децата дори далеч от Родината знаят за българската традиция -това ще се стремя да науча Никол.
Виж целия пост
# 367
Благодаря ви за отговорите. Явно от фирмата не са внесли декларацията, както уж твърдят. Ще се разправям след празниците с това.
Пожелавам на всички вас и семействата ви вълшебна и уютна Коледа   bouquet
Виж целия пост
# 368
Момичета, минавам за да ви пожелая прекрасна и уютна Бъдни вечер. Дядо Коледа да ви донесе много подаръци, защото през тази година всички много сте слушкали Simple Smile
У дома вече ухае на сармички, чушки, кьопоолу и тиквеник Simple Smile Подаръците са под елхата... Остава само питката.
Бъдете здрави и усмихнати  santa2
Виж целия пост
# 369
Желая ви топла и уютна Бъдни вечер с най-близките! Първата що годе осъзната Коледа на нашите мъници дано остане незабравима и да ни топли цяла година!
За малките е ясно, че ще има много подаръци, но и ние много сме слушали, така че и ние чакаме  Laughing
Виж целия пост
# 370
Весела Коледа, момичета! Много здраве,  топлина и уют в домовете ви ! Много подаръци за децата и поне един за нас !
Виж целия пост
# 371
Весела Коледа!
Виж целия пост
# 372
Честито Рождество Христово! Да бъдем по-здрави, по-добри и по-смирени! Весели празници на вас и семействата ви!
Виж целия пост
# 373
Честито Рождество Христова- вяра в доброто ви желая !Весела Коледа ! santa2
Виж целия пост
# 374
Весела Коледа! Желая от все сърце на семействата ви - да сте живи и здрави и много усмивки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия