Шапка, шал и ръкавички пазят ЮЛСКИТЕ колички. - Тема 4

  • 37 850
  • 727
# 495
Ехеее,  Zaimova, отхранен си е вече човека, щом и кисело мляко яде. Само нож и вилица и е абсолютно пълноправен член на семейството
Виж целия пост
# 496
Здравейте момичета  Hug Гледам някой вече колко са напред с това захранване аз още не мога да си изясня схемата  Mr. Green Усещам как при педи ще има "Обясни ми пак по-бавно"  Grinning Ние на 16 сме на ваксина за последно и чак след това стартираме, ама ще видим с какво че сме сложни  Thinking

Сега да се оплача, че от ММ разбиране няма да получа. Излезе че Павел е алергичен към тоя пуст белтък на кравето мляко, 1 клас, водело се слаба алергия за щастие ОБАЧЕ.....да се молим да имам кърма, защото иначе трябва да пие някакво си специално мляко, което било златно като цена, горчиво на вкус и т.н. В същото време аз минавам на диета без абсолютно никакви млечни продукти........а аз без тях не мога.  ooooh! Цял живот закусвам овесени ядки с мляко, пия прясно мляко като вода и без сирене на масата не сядам newsm45 Ама хайде в името на детето, обаче като разгледах кутиите на 5-6-7 те вида бисквити вкъщи се оказва че навсякъде има масло, маргарин и въобще ако искам нещо трябва аз да си го правя. Направо ми се реве. Единстения светъл лъч е че се израства, но трябва стриктно да спазвам диетата поне 6 месеца и при захранването трябва да внимам с алергенните храни. Нито аз, нито ММ имаме някакви алергии и сме такива чревоугодници, пък и детето си е едно лакомо като нас, дано да мине този период и да може всичко да си хапва......то какво детство ще е без сладолед. А и аз също всеки ден ядох сладолед  newsm45

Извинявайте, че ви товаря с лошотии, ама ми е супер криво. И ММ пак на фитнес отива и пак няма отмяна за мен ей  #2gunfire  box

Хайде и нещо весело, моят бебок какъв хитър се оказа, слагам го аз по корем а пък той ако не иска директно си полягва на земята и се прави на умряла лисица  Joy щях да го изям, лежи си, гледа си и ми се хили  Heart Eyes: Не съм вярвала че мога да изпитвам такава голяма любов, най-хубавото нещо на света е да си имаш дете  Two Hearts
А и не лази по корем, а по гръб.....оттласкв се с дупе и е много смешен как го върти  hahaha Joy
Виж целия пост
# 497
ето ни и нас цялото семейство  Heart Eyes барабар с котю


и моите коледни джуджета
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/ … 1a6c963f56d70e80f

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/ … 6a767624d02767fe2
Виж целия пост
# 498
И такааааа да споделя как мама барба  hahaha тоест аз намира време за кафе, цигарка  Mr. Green ,баня без да бърза  да си сготви спокойно  chef. От както го забелязах че се заглежда по тв по шарените неща и разправям на таткото и той вика ми пускай му бейби тв да слуша и песнички там. И така е нема такъв рахат, бебо обожава няколко от филмчетата там и песничките , направо пърха от радост като почнат да пеят цифрите. Е то тая тв е само на английски но на бебо това хич не му пречи. ВЕЧЕР ТАКА ЗАСПИВА гледа си филмчето и почват  след 9 часа едни приспивни песни обръща дупето настрани и хоп  baby_neutral.
Иначе се върти навсякъде вече, не иска да лази тежи му четирибуквието  hahaha. Всичко което дкопа се слага в устата, скубе ужасно  Joy постоянно съм вързана  и пак ме докопва. Почти ми спря косопада- с две ръце съм за хининовия шампоан на Здраве. Ох това засега че чакам бабето да доиде с кюфтаци  hahaha
Виж целия пост
# 499
Оф ще ви  писне от мен амааа немоа се запра днес ме е ударил хормона май  hahaha.
Blair как разбрахте за тази алергия  newsm78 по някакви симптоми ли???

Както казах нашия пумпал се варти навсякъде вече, ноооо докато спи малкото "Говедце"  hahaha и иска да се завърти мрънка и чака някой да го обърне на желаната страна . Ейййй казвам ви ще хвана гората скоро, то и с това време дето ни е заковало вкъщи , щото от 10 дена е все под  -10 градуса и нема излизане. Такаааа помрънках си   Mr. Green. Сега ще трясна 1 уиски ще запея Кондю и да му мисли мъжооооо  hahaha.
Виж целия пост
# 500
ако искам нещо трябва аз да си го правя. Направо ми се реве.

Има много неща без млечни продукти.Споко.На мен ми се налага няколко пъти в годината да се храня така и намирам.В маргаринът няма нищо млечно.Не знам защо бягаш от него на тази основа.Да,вреден е по други параграфи,но е безмлечен.Обикновените бисквити на Житен дар са без мляко и масло.Бисквитите Белвита също имат един вид,който става.Изчети им съдържанието и ще се ориентираш.Сега забравих кой вид беше точно.Като заместител на прясното мляко ползвай кокосово,ядково и т.н.За тези идеи се сещам.Ако се чудиш за други неща,пиши.Наблягай на ядките
Виж целия пост
# 501
Blaire, извинявай, ако си писала някъде по-назад по темата, но какви ви бяха симптомите за тази алергия? Как я доказаха?
Виж целия пост
# 502
Blaire , съчуствам ти искрено Hug. Ама споко, ще яде сорбети един ден, пък този период все някак ще го избутате, той бързо минава. Хубавото е че ще се вталиш Thinking. Мен ако има кой да ме принуди да не пипам в "онзи" шкаф...
Елфита, стана ми интересно какво те принуждава да ограничиш млечните newsm78. Ако не е супер лично,де Peace.
И още едно въпросче лично към теб ( Embarassed), ако съм на трудов договор и по майчинство, имам ли право получавайки майчинството първата година да бачкам на граждански?
Виж целия пост
# 503
Blaire неприятно, но щом се налага ще издържиш. Аз също съм била на това положение. Бисквити има и в Лидл едни, които нямат млечни продукти. Освен това можеш да ядеш халва, шипков мармалад. Да си направиш някой домашен сладкиш. Ако ти е позволено какаото има и натурални шоколади. Тъпото е, че често има продукти без млечни, но си пише "може да съдържат следи от мляко". Виж и в био и здравословните магазини, там също ще намериш нещичко. Иначе аз съм била на диета без мляко, яйца, какао, цитруси, ядки и т.н. и да ти кажа оживях и наистина отслабнах.  Laughing Какви наистина ви бяха симптомите? А относно АМ - да скъпо е, но при доказана алергия се изписва по каса безплатно. Иначе към 28-30лв една кутия.

Zaimova ама верно много разнообразно меню имате, браво. Всъщност след като даваш сухар, та и тази бишкоти, защо правиш кисела с безглутеново нишесте? И аз се надявам на малко повече слънце и положителни Т, макар че вчера хем по работа, хем за кеф, излязохме за има няма час на -5 градуса. Така хубаво ми заспа малката, че после у дома си доспа още 3 ч.

И ние се заплесваме по ТВ-то, ама гледам да не и давам да зяпа. Ако намаже нещо покрай нас и батко си, намаже, иначе - не.

И аз отдавна не бях се включвала май, но ви чета. Нещо иначе времето кът май. И ние се захранихме вече съм давала оризова каша, морков, тиква, картоф, пащърнак и след тиквичката ще почвам плодовете. После месо, после глутен и тогава нейде масло, сирене, жълтък. Като гледам намеренията ми се покриват с информацията, която е споделила Марбела. Другата седмица сме на консултация, ортопед и хематолог. Пълна програма. Ако мога ще включа някъде и зъболекар за баткото, козметик и маникюр за мен.
Виж целия пост
# 504
аз за захранването много не се включвам че ние сме избрали по- нестандартното педагогическо захранване- микродози ВСЯКАКВА храна от чинията на мама Heart Eyes
Амчето е на 6 месеца без 10 дена и вече е "яла" микродози ( 1 микродоза е колкото оризово зърно) картоф, морков, ориз, леща, авокадо, домашен мъфин, хляб, грах и може би още работи дето ги пропускам. Давам на всяко наше хранене по 10-тина микродози от това което е на масата. Все пак се съобразявам малко от малко и не и давам наистина ВСИЧКО, примерно месо, яйце, млечни не сън давала
Виж целия пост
# 505
На мен, педагогическото най ми допада, но ние не готвим толкова здравословно, слагам сол, зехтин, подправки и затова реших ЗВБ.
Виж целия пост
# 506
Ехаааа,май само ние изоставаме със захранването,в неделя Влади ще стане на 6 месеца,а все още е само на кърма Blush(с изключение на няколкото пъти в които му давах парче ябълка да си чеше венците).Продължава да се храни на около 3 часа и да му стига кърмата.Изчаквам да отидем на консултация,да види дали е здравичък,че нещо се сополиви,да му сложи ваксината(коя ли ще е  Thinking  newsm78 ) и след това и аз ще трябва вече да захранвам.
Нали съм си малко паника иизчетох много материаи относно алергиите към кравия белтък-Владислав е на периоди на повръщане и без повръщане,спането ни е относително,има водниста хремичка и подкашля(аз го отдавам на сухия въздух в нас-на дърва се топлим,о 2-3 дни бузките са едни изпръхнали и зачервени без да е излизал-за понеделник трябва да си направя списък с въпроси към доки  #Crazy
Виж целия пост
# 507
Ем то и на Амели и стига като количество, но нали трябва и хранително- вкусовия свят да се опознава...
Пайче аз зехтина не го броя за "не за даване", сол използвам морска и то в минимални количества.  в една микродоза няма кой знае колко. Също и зелените подправки не ги имам за нередни: чубрица, магданоз, копър, джоджен, машерка...
Вчера в лещата и шафран имаше. Но това са растения. Ясно е че няма да я наблъскам с къри или нещо пикантно.
Не знам и аз. Лео съм го захранвала стандартно + обаче и от масата ( като на кученце  Joy) и сега ще видим как ще е. Винаги мога да извадя пюрето и ГоУемата лъжица
Виж целия пост
# 508
Благодаря ви момичета  Hug поуспокоихте ме след вчерашната паника и блокаж на всякаква мисъл,  заключенията ми за маргарина само показват колко ефективна и първосигнална съм в стресови ситуации  Blush Нали утрото е по мъдро от вечерта и най-вече след вашата подкрепа и идеи днес го разглеждам като възможност да опитам една по-различна кухня. Никога нямаше да ми хрумне за кокосово мляко  Flutter Важно е беб да е добре  Praynig
За отслабване нямам накъде вече и даже лицето ми се е изпило грозно, иначе много повече харесвам по-сочните жени, като вземат да ми изкачат кости тук таме хич не ми е готино, ама кой каквото няма това харесва   Mr. Green

Симптомите на Павел бяха обилна слуз и впоследствие леко кървава слуз в акото, но разбирайте памперс пълен само със слуз на нишки колкото пръсчетата на Павчето. Сега вече си обяснявам и грапавите места по кожата му, лишейчетата, но той е много бял и със сини очи та си е предразположен. Искам да ви предупредя, че с това слюноотделяне е нормално да имат слуз, да не се филмира сега някой, кръвта не е нормална, а тя беше в 5 памперса в рамките на 4 дни, а не изоличан случай. Отидохме в лаборатория и му взеха кръв от пръстчетои изследваха конкретно алергия към белтъка на кравети млякоу
 И на края да вметна, че човек никога не трябва да си прави планове. Мислех да отбия малкия към 8-мия,  9-тия месец, за да си направя една дългоотлагана хирургична интеренция (по необходимост) мечтаех си пак да започна лазерното обезкосмяване защото при мен имаше супер ефект и ходех по 2 месеца без косми и други такива глупости. Пускам се по течението вече и ще му мисля на момента  Rolling Eyes

Юлианка ние ставаме на 12-ти на 6 месеца, на 16ти сме на консултация с ваксина и чак тогава ще захраним, споко не сме закъснели чак толкова  Simple Smile И не се панирай излишно за тази алергия, бузките от многото лиги се обриват, сутрин най-често вече са добре и през деня хайде пак наново, покашлянето може да е от секрета или пак от лигите, а повръщането по малко е нормално за бебетата, моят син като преяде и се почва едно връщане  hahaha
Виж целия пост
# 509


Юлианка ние ставаме на 12-ти на 6 месеца, на 16ти сме на консултация с ваксина и чак тогава ще захраним, споко не сме закъснели чак толкова  Simple Smile И не се панирай излишно за тази алергия, бузките от многото лиги се обриват, сутрин най-често вече са добре и през деня хайде пак наново, покашлянето може да е от секрета или пак от лигите, а повръщането по малко е нормално за бебетата, моят син като преяде и се почва едно връщане  hahaha

Благодаря за успокоението,паника голяма съм,а относно захранването ще се захраним,няма Крали Марковци да отглеждаме  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия