Искам да кажа ... (14)_08.12-14.12

  • 46 703
  • 936
# 900
О, да в Родопите е красиво. Но от Бачковския манастир имам спомени за нещо неприятно, потискащо, мръсно, мазно.
Виж целия пост
# 901
Влязох да препоръчам точно Easy way to stop smoking на Алан Кар, обаче гледам, че са ме изпреварили. Хубавото на тази книга е, че след като я изчетеш, сякаш в главата си от "пушач" ставаш "непушач", чак се чудиш как е възможно някога да си пушила и как е възможно изобщо някой да пуши. За мен така се отказват цигарите, от раз и без повече да го мислиш. Ако ще е борба за всяка неизпушена цигара... много е трудно така, точно защото живееш с усещането, че това не е нормалния ти живот.
И аз ги спрях с книгаа, после от простотия пропуших пак. Имам тука една кутия на терасата, покрай вас се надъхвам да е последната.
Днес за малко да припадна в един мол. Добре, че ми се е случвало и преди (бременна бях), та успях да разпозная симптомите на време и да изляза на въздух. Не обичам молове и изобщо всякакви огромни помещения с изкуствено осветление, без свеж въздух и много народ. Понякога дори и в обикновен супермаркет лудвам.
По този повод не успях да напазарувам и няма да готвя, ще се импровизира тая вечер.
Виж целия пост
# 902
Когато аз водих дъщеря ми в Бачковския манастир си купих невероятен мед от продавачите по алеята към манастира: "бял" мед от магарешки бодил и ментов мед.

Искам да спра цигарите. Денем изобщо не пуша. Ето, днес още не съм палила. Припушва ми се след 20 часа. Проблемът е, че дори аз да ги спра няма да усетя ефекта от липсата на тютюнев дим. Нито благотворните ефекти. Съпругът ми пуши много, по две кутии на ден и пуши вътре. Не мога да го накарам да излиза навън и това е  ooooh!
Виж целия пост
# 903
Имам книгата на Алан Кар в телефона. Ще зарочна да я чета още днес, дано да помогне.
Виж целия пост
# 904
Отказването от цигарите трябва да е осъзнато. Трябва да си убеден, че не се ограничаваш, не се наказваш, а преминаваш към едно нормално състояние, към което не си бил заради зависимост. Тази зависимост отслабва с всеки изминал ден и не е нищо страшно, особено, ако си убеден, че ти е излишна, че не ти е нужна.
Аз с тази нагласа ги спрях преди - исках и се отървах от това постоянно мислене кога и къде ще мога да запаля. Чела съм книгата, помага да стигнеш до идеята, но трябва много зрялост, за да осъзнаеш, че не ти е необходима зависимостта, че си сам господар на желанията, а не някаква жажда за никотин, която е в състояние да ти промени дори мисленето.
Виж целия пост
# 905
Отказването от цигарите трябва да е осъзнато. Трябва да си убеден, че не се ограничаваш, не се наказваш, а преминаваш към едно нормално състояние, към което не си бил заради зависимост. Тази зависимост отслабва с всеки изминал ден и не е нищо страшно, особено, ако си убеден, че ти е излишна, че не ти е нужна.

На мен точно така ми подейства книгата.

Това лято бях за първи път в Родопите. Странно, че преди да отидем, знаех точно как ще се почувствам там.
Случва ми се, може би от година-две насам, преди да се захвана с нещо, вече да знам точно как ще се почувствам. Толкова е силно и ясно усещането, като дежа-ву точно. И реално до голяма степен именно това усещане ме кара да се захвана с "нещото". 
Виж целия пост
# 906
Алан Кар го намирам за абсолютно досаден, но на много хора им е помогнал да спрат. Жалкото, че в България е норма да се пуши. Тук има толкова ограничения, че докато намериш ъгълче да се свреш и да издърпаш фаса, вече ти се отщява. В много обществени паркове е забранено и дебнат за да напишат глоба, на площадките също е забранено и то остава само вървейки да пушиш. Или в колата...

Трябва човек да се постарае да спре, или поне да ги намали. Значително!


Поздрав за компанията:

http://m.youtube.com/watch?v=qgZSHvexz28
Виж целия пост
# 907
Цона пак смени ника. Обаче този път се усетих.
Виж целия пост
# 908
Още колко пъти ще го сменям. Mr. Green newsm62 smile3508
Виж целия пост
# 909
И ние скоро ходихме на Бачковския. На мен ми хареса самия манастир.

Аз май съм единствената непушачка, която пуши от дъжд на вятър по няколко цигари, без това да ми изиграе лоша шега. Още от преди да забременея взе да ми става неприятно и тежко от пушенето. Намалих, намалих, докато постепенно я се сетих да припаля, я не. После като забременях и кърмих въобще не докосвах и никак не ми липсваха. Но след това понякога с питие ми се припушва, припалвам и на следващия ден отново ми се гади от цигарен дим само като си помисля. Снощи изпуших 3 цигари с водките. И съм доволна от това си състояние - не се тровя нон стоп и си правя кефче отвреме-навреме без последствия. Grinning

Много ви моля да ми кажете някои хубави български сайтове за играчки, че свекървата и лелите искат да изберат подаръци за малката, а нямаме идеи. И време да обикаляме магазини.
Виж целия пост
# 910
Според най-малкия книгата за Питър Пан е книга за "Хитър Пан". От Хитър Петър и Питър Пан.
Виж целия пост
# 911
Акаша, заповядай:
Смятам, че са достатъчни и все нещо ще харесат лелите. Hug

p.s. А как е малката кукла?
Виж целия пост
# 912
Мамче, много ти благодаря! Heart Eyes Hug

Малката е добре, пъпките загарят, но много ме е яд, че така я загрозиха около устичката. Седят вече като рани с корички. Утре е тържеството им в градината, а няма да е уместно да я изпратя такава обезобразена. Cry
Виж целия пост
# 913
Момичета, благодаря ви за съветите. Много внимателно четох и си направих важни изводи.
Алечка, Янечек,  чела съм книгата, която беше обсъдена тук. Не подейства. Та не знам дали и друга би имала ефект. Засега държа на решението, даже май и последните часове не съм мислила на какви тежки лишения се подлагам Laughing
 Спирала съм по време на двете бременности, но тогава мисълта, че мога да натровя децата, моментално ме мотивира.
До Бачковския манастир съм ходила много пъти. Малко търговско ми се струва, но планината си е хубава.
Много бързо мина този цял почивен ден Laughing
Виж целия пост
# 914
И на мен Родопите са ми много любими, но Бачковският манастир ми е далеч от представата за света обител и духовно място - и на мен ми е по-скоро като търговски обект.

(Спомням си, преди години, на отбивката за Преображенския манастир беше поставена следната табела:
             ПРЕОБРАЖЕНСКИ МАНАСТИР 
             Скара, бира, музика и др. 

Винаги съм се чудила какво включва това " и др."....)

Та и Бачковския манастир го възприемам по подобен начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия