Да преправим старите мебели с любов - тема 28

  • 128 185
  • 804
# 270
MEERA, благодаря за включването   bouquet Ако е по-голяма ширината няма ли да излиза отпред и да е неудобно  newsm78 Леле, и аз питам, а пък после не вярвам  Laughing така или иначе имам още малко време, ще умувам.
Виж целия пост
# 271
Съвсем мъничко по-широко, Rallichka, колкото да не убива при сядане. Peace
Освен това дунапренът се смачква след известно време. Канапета, седалки на столове и т.н. са на този принцип.
Желая ти успех!  bouquet
Виж целия пост
# 272
Благодаря ти още веднъж  Hug
Виж целия пост
# 273
Момичета, имам въпрос е страни от темата,ама вие имате най-голям опит. Боите на водна основа дали ще станат за боядисване на врати и прозорци? И ако може и препоръки за марки Wink

Може и на лични, дя не разводняваме темата.




Разбира се че стават, но боядисваш директно на дърво. Не трябва да има блажна боя. В момента боядисвам прозорци с боя на водна основа, Сократес, Декоратор /плътна е/
И като гледам поне две ръце ще трябва да ударя.
Успех
Виж целия пост
# 274
Здравейте, имам нужда от съвет. Става въпрос за външна врата и ограда от дърво, правени са преди три години и тогава майстора ми каза всяка есен да минавам по една ръка с акрилен лак на Telux. Обаче изминалата есен пропуснах лакирането, в резултат на което се просмука влага и на места стои черно, нещо като мухлясало ли е и аз не знам. Въпроса ми е с какво мига да почистя почернялото, и  какъв лак или боя бихте ми препотъчали да ползвам?
Виж целия пост
# 275
Здравейте, имам нужда от съвет. Става въпрос за външна врата и ограда от дърво, правени са преди три години и тогава майстора ми каза всяка есен да минавам по една ръка с акрилен лак на Telux. Обаче изминалата есен пропуснах лакирането, в резултат на което се просмука влага и на места стои черно, нещо като мухлясало ли е и аз не знам. Въпроса ми е с какво мига да почистя почернялото, и  какъв лак или боя бихте ми препотъчали да ползвам?



Привет! С шкурка пробвай да шкуриш до дърво да видиш в какво състояние е. Имам беседка която преди 3г лакирах с яктен лак венге. За сега всичко е наред.
Успех
Виж целия пост
# 276
Благодаря ти Хриси9092, в магазина ми предложиха някакъв гръцки лак, бил подобен на яхтения но имали някаква разлика.
Виж целия пост
# 277
Благодаря ти Хриси9092, в магазина ми предложиха някакъв гръцки лак, бил подобен на яхтения но имали някаква разлика.



Не знам дали има разлика, не съм ползвала гръцки, но нашите стоки също са хубави. Предпочитам българското
Виж целия пост
# 278
Здравейте  Hug

Искам да сменя облика на една три годишна кухня от пдч. Цветовете са баналните - избелен дъб и венге. Първо обмислях да я облепя с фолио, но не мога да си харесам цветове. Боята е твърде драстична промяна за мен Simple Smile Днес ми хрумна идеята да залепя тапет върху гърба, харесвам белите тухлички, но се замислих с какво да го залепя  newsm78 Ако използвам С200 след време като ми омръзне няма да има сваляне, ще се развали и пдч-то отдолу...с лепило за тапети дали ще стане? А тапета да го лакирам ли?
Виж целия пост
# 279
Здравейте  Hug

Искам да сменя облика на една три годишна кухня от пдч. Цветовете са баналните - избелен дъб и венге. Първо обмислях да я облепя с фолио, но не мога да си харесам цветове. Боята е твърде драстична промяна за мен Simple Smile Днес ми хрумна идеята да залепя тапет върху гърба, харесвам белите тухлички, но се замислих с какво да го залепя  newsm78 Ако използвам С200 след време като ми омръзне няма да има сваляне, ще се развали и пдч-то отдолу...с лепило за тапети дали ще стане? А тапета да го лакирам ли?




Привет, искаш промяна и то кардинална. Защо не опиташ с друг цвят покривка на масата, дивана, нови цветови възглавнички? От лепилото не мисля че ще съсипеш пдч-то, но ако залепиш тапет /отгоре задължително лак/ няма ли да се нарани? Все пак в кухнята доста уреди са метални и остри. Но все пак ако искаш да пробваш, пробвай на някоя малка част
Успех
Виж целия пост
# 280
И аз ще попитам за кухня с бели плочки.Някаква идея за промяна на цвета на плочките? newsm78
Виж целия пост
# 281
    На първа страница в таблицата има указания за боядисване на плочки.  Действа се както при пластмаса - борогрунд, после боя на водна основа, според цвета и покривността и броят ръце.. В предишните теми има снимки. Аз съм се наканила на едни в родния ми дом и си събирам идеи от шарки на плочки, килими и др.
Виж целия пост
# 282
И аз ще попитам за кухня с бели плочки.Някаква идея за промяна на цвета на плочките? newsm78


Аз боядисах цяла баня. Стъпките са както казва Мари. Ето снимки http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.33174741
Виж целия пост
# 283
И аз ще попитам за кухня с бели плочки.Някаква идея за промяна на цвета на плочките? newsm78


Аз боядисах цяла баня. Стъпките са както казва Мари. Ето снимки http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.33174741

Хриси, станало е много хубаво Simple Smile
Мечтая да имам къща и да творя по нея, за сега само черпя идея от вас. Страхотни сте момичета  Hug
Виж целия пост
# 284
И аз ще попитам за кухня с бели плочки.Някаква идея за промяна на цвета на плочките? newsm78


Аз боядисах цяла баня. Стъпките са както казва Мари. Ето снимки http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.33174741
Хриси, каква боя ползва за банята, и още един въпрос пода ако е от плочки по същата схема ли се процедира- Бороконтакт и боя на водна основа?
С тези снимки много вдъхновявате момичета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия