Автоимунен тиреоидит на Хашимото (36)

  • 88 447
  • 757
# 615
Аз не съм се интересувала. С Базедова болест съм и често пия джинджифилова лимонада.
Как се приготвя тази лимонада?
Скрит текст:
Около 3х3 см корен от джинджифил се обелва и настъргва на ренде или смила в чопър. Добавя се сокът от 1-2 лимона (може и настъргана кора лимон), 4-5 с.л. мед и 2 литра вода. Така си я правя аз, но по желание може да се добави повече мед, лимони.

kali_nn, аз бих се допитала до ендокринолог.
Виж целия пост
# 616
  bouquet
Виж целия пост
# 617
Тъкмо днес за пръв път си купих джинджифил. за да си правя чай, но чакам приятелка да ми изпрати р ецептата и влизам и тук и какво да видя - вие точно това сте обсъждали.  Hug Може и аз да направя по рецептата на Мереленда  Peace
Виж целия пост
# 618
Мацки, някоя от Вас успя ли да пребори косопада предизвикан от Хашимото. Аз продължавам да се боря по без успех Sad
Виж целия пост
# 619
Аз пия джиджифил като ме хване грип. За два дена ме пресича особено ако боли гърло. Правя го настърган една супена лъжица на една чаша гореща вода. Като е настърган няма нужда от варене. Силно люто е, обаче е най-страхотното лекарство за гърло. Чела съм че е разрешен при Хашимото.

На мен ми никне много нова коса фризьорката ми всеки път е изумена. Според мен ми помага селена който пия.
Виж целия пост
# 620
На мен този джинджифил не ми хареса  Thinking имам и рецепта за чай, ама хич май няма и да го пробвам на чай.
Днес случайно реших да измеря температурата и беше 35,7. По-късно беше 35.9, а сега е 35,4. Дали има общо с жлезата или с кръвната захар? Що за температура е това?  Tired
Виж целия пост
# 621
Мацки, някоя от Вас успя ли да пребори косопада предизвикан от Хашимото. Аз продължавам да се боря по без успех Sad


Ако успееш, моля те пиши ми. Засега намаля при мен, но предполагам в резултат на пиенето на Дуфастон. Писах преди няколко страници за един шампоан с прополис, наистина ми харесва как ми се усеща косата, но не знам дали той е подействал.
Правех маски с мас, газ и оцет, както едно време ни мажеха, когато имахме въшки, газта действала добре на косата - ами тя се свлича на кичури при отмиването на маската...
Изплаквам с лъжичка истински ябълков оцет и вода - не виждам ефект.
Тривитаминол ползвах - няма ефект.
Шампоан Здраве - няма ефект.
От повече от година не се боядисвам, от почти 6 месеца не се къносвам. Сега ще се подстрижа съвсем късо да махна черното и ще си ходя с гнусната си оригинална червеникаква  коса.
Виж целия пост
# 622
Виж целия пост
# 623
На мен този джинджифил не ми хареса  Thinking имам и рецепта за чай, ама хич май няма и да го пробвам на чай.
Днес случайно реших да измеря температурата и беше 35,7. По-късно беше 35.9, а сега е 35,4. Дали има общо с жлезата или с кръвната захар? Що за температура е това?  Tired
По принцип ниската телесна температура е един от показателите при хипофункция. Аз също съм имала такава Т и съм споделяла с ендокринолог.
Мисля че и при понижаване на кръвната захар също беше симптом, но не съм убедена.
Виж целия пост
# 624
Sad Този косопад  е ужасен, направо не се търпи вече, а и аз го имам от почти 2 години, през последните няколко месеца беше понамалял, но малко ( пия селен, омега 3 и си слагах ампули на кресчина 300( супер скъпи, а и не знам дали от тях намаля)). Сега пак се е усилил. От една седмица си правя маска с горчица на прах и след това се пръскам със Себорал, но няма ефект още, поне за сега Sad
Виж целия пост
# 625
Аз да чукна на дърво,поне косата ми спря да пада Praynig
И аз съм с ниска температура ooooh!
Виж целия пост
# 626
момичета, имам един въпрос, надявам се на малко информация, защото въпреки многото, което прочетох, не ми стана ясно...
предварително ви благодаря за помощта!   bouquet
имам близък човек с частична резекция на щитовидната жлеза. изследва си тсх пролет и есен редовно и регулира дозите на л тироксина. от есента до сега е на 100.
обаче резултатите на тсх от днес са 0,093  Confused много ниски... естествено, след празниците ние веднага ще търсим лекар ехографист и ще пуснем и т3 и т4, обаче какви са според вас тези толкова ниски нива?  Shocked
Виж целия пост
# 627
marisha7, не се притеснявайте. Вероятно пак ще има нужда от регулиране на дозата тироксин, защото сегашната доза идва повече и затова ТСХ се е понижил. Когато не приема тироксин и ТСХ падне надолу, тогава вече резултатите биха наложили и други изследвания и уточняване на състоянието.
Няма да е лошо ако се направи и една ехография на щитовидната жлеза, ако не е правена в рамките на една година.
Виж целия пост
# 628
Аз да чукна на дърво,поне косата ми спря да пада Praynig
И аз съм с ниска температура ooooh!
[/quote
Кали, ти как успя да се справиш с косопода?
Kali, ти как успя да се справиш с косопада, от самосебеси ми спря?
Виж целия пост
# 629
Благодаря за отговора, Мереланда   bouquet  Значи е възможно чак толкова ниско ниво да е причинено от повечето л-тироксин?
А можете ли да ми препоръчате добър ехографист за щитовидната в София? Досега сме ходили в Пловдив при доц. Недева и от нея сме много доволни - винаги хипотезите й са се потвърждавали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия