Всичко за всички марки гел лакове - 6

  • 96 633
  • 736
# 150
Как така матиран? Някакъв друг ли е, не от този за изграждане, на който ми беше пускала линк?
Аз линк не съм пускала, но принципно казвам, че не ползвам разтворим гел. Ползвам твърд гел, който се пили и съответно "матиран" значи изпилен и подготвен за топ гел или гел лак. Peace

Разтворим гел какво ще рече-че може да се маха като гел лака с ацетон ,а неразтворимия как се маха?
Неразтворимия се маха само с пилене.

Какво трябва да пише на бурканчето за да се разбере кой е разтворим и кой не е .Кой става за ноктопластика.
на разтворимия пише soak off и двата стават за ноктопластика,но другия мисля е по-добре за тази цел.
Виж целия пост
# 151
Как така матиран? Някакъв друг ли е, не от този за изграждане, на който ми беше пускала линк?
Аз линк не съм пускала, но принципно казвам, че не ползвам разтворим гел. Ползвам твърд гел, който се пили и съответно "матиран" значи изпилен и подготвен за топ гел или гел лак. Peace

Разтворим гел какво ще рече-че може да се маха като гел лака с ацетон ,а неразтворимия как се маха?
Неразтворимия се маха само с пилене.

Какво трябва да пише на бурканчето за да се разбере кой е разтворим и кой не е .Кой става за ноктопластика.
на разтворимия пише soak off и двата стават за ноктопластика,но другия мисля е по-добре за тази цел.

Значи ако разбирам правилно гела soak off може да се премахва  с течността за премахване на гел-лак
Виж целия пост
# 152
Да, сваля се с ацетон или течност за сваляне на гел лак и ако се сваля заедно с гел лак, трябва да се постои с фолиото + още 5-10мин. Peace
Виж целия пост
# 153
Това ми звучи много добре. Трябва да се пробва, макар че не знам дали имам нужда, защото с гел лака ноктите ми изглеждат доста здрави и твърди. Блускай имат ли такъв разтворим гел?
Виж целия пост
# 154
http://www.nail-bg.com/shop/407/desc/bjal-gel-za-izgrazhdane-blu … r-clear-gel-15-ml

Ето на този ми беше пускала линк Ради, но сега разбирам, че е различен от този, който ползва (матирания). Доколкото разбирам, този е от разтворимия.
А на матирания може ли някакъв линк? Той как се ползва?
Виж целия пост
# 155
Запечатваш ли крайчетата? Може преди обезмаслителя да матираш леко нокътната плочка. И аз имам доста мазна плочка и понякога преди обезмаслителя почиствам със спирт.
Преди омезмаслителя матирам плочката, запечатвам със всеки слой. Ще пробвам и със спирт преди обезмаслителя. Нещо друго да ме посъветвате? Надявах се на 2 седмици издръжливост  поне.

Да не слагаш дебело базата? Трябва много тънко, буквално с едно топване на четката си правя едната ръка. И после и самите слоеве лак също е по-добре да не са дебели, ако не ти става цвета по-добре три слоя от колкото 2 дбели. И другото което се сещам въпреки че най-вероятно го знаеш е да внимаваш с кожичките, защото ако се допре се бели много бързо. Стискам палци  Peace
Виж целия пост
# 156
http://www.nail-bg.com/shop/407/desc/bjal-gel-za-izgrazhdane-blu … r-clear-gel-15-ml

Ето на този ми беше пускала линк Ради, но сега разбирам, че е различен от този, който ползва (матирания). Доколкото разбирам, този е от разтворимия.
А на матирания може ли някакъв линк? Той как се ползва?

Всеки един гел може да бъде матиран, след като се запили повърхността му. Peace

Bluesky Gel Polish 522+546


Bluesky Gel Polish TC26


Bluesky Gel Polish 536
Виж целия пост
# 157
Здравейте искам да попитам нещо:проблем ли е ,след като сложа базата и я изпека-да сложа лепенка за френски маникюр(тъй като не мога да се нарисувам хубаво и равно)да сложа цветен гел и да пека в лампата;след това ще мога ли да отлепя лепенката за да си сложа базата?И няма ли да е проблем за трайността на гела - слагането на тази лепенка за френски върху лепкавата база?Мисля си,че ще обере от лепкавото,което уж спомага за спойката на базата и цветния гел и топа накрая-и за това не смея да се направя по този начин  newsm78
Виж целия пост
# 158
Ами няма ли така да нарушиш по някакъв начин не толкова базата, ами самия лак, който ползваш за френски? Иначе и аз съм си го мислила това, защото също не мога да се справя с равномерното нанасяне на френския, но не съм го пробвала.
Виж целия пост
# 159
Мисля че ще е най- добре да се сложи база, след това някакъв цвят за френски да се изпече почисти лепкаво, да се матира и тогава лепенките и белите линии
Виж целия пост
# 160
Първо, лепенките няма да се залепят върху лепкавия слой и ще се измъчиш. Второ, ако изпечеш лака с лепенките после не знам дали ще можеш да я отлепиш и ако да- какво ще остане след това. Най- добре ако искате да ползвате лепенки, първо запечатайте цвета за база с топ и както е казала snowgirl - матирайте, лепете, мажете френския, махнете лепенките и тогава печете.
Виж целия пост
# 161
Здравейте, отскоро ползвам гел лаковете на BLUSKY и ме интересува как може да се направят декорации с металните шаблони, с шпатулка и печат.
Въпросът ми е кой вариант е по- удачен за по- голяма дълготрайност newsm78.
I-ви:
1. Нанасяне на база
2. Изпичане
3.Почистване на лепкавия слой
4.Печат с гел лак цвят
5. Изпичане
6. Топ лак
7.Изпичане
II-ри:
1. Нанасяне на база
2. Изпичане
3.Почистване на лепкавия слой
4.Печат с обикновен лак
5. Топ лак
7.Изпичане
III-ти
1. Нанасяне на база
2. Изпичане
3.Печат с гел лак цвят
4. Изпичане
5. Топ лак
6.Изпичане

Моля, запознатите да се включат!
Виж целия пост
# 162
Аз мисля, че печат с гел лак няма да успееш да направиш. За печати се ползва доста гъст лак, какъвто гел лака не е. Дори и да успееш, ще ти стане доста блед печата и няма как да го повториш по абсолютно същия начин. За печати има специални боички. Може да разгледаш темата за печатите, има доста инфо там. И другото, което е.. за печати се хаби доста лак. Не си заслужава да си хабиш гел лака, дори и да успееш да изкараш някаква картинка. Най-добре заложи на специалните боички за печати.
Виж целия пост
# 163
Здравейте! Искам да започна да ползвам гел и имам нужда от помощ  Simple Smile
1. Не знам каква лампа да избера- има ли отделна тема или някъде да сте го дискутирали, че не намерих? Например харесах тази: http://www.ebay.com/itm/36W-LED-CCFL-Nail-Dryer-Diamond-Shaped-C … sh=item58bc95979e
2. Какво означава "запечатване на краищата"?
3. Може ли да се комбинират гел лак с обикновен? Например да се нанесе основа за гел лак, отгоре нормален и да се запечата с топ гел лак?

Извинявам се ако повтарям някого.
Виж целия пост
# 164
Здравейте, имам питане - може ли да използвам гел лак Блускай с основа и топ Лина ? за домашна употреба .. Благодаря ви
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия