Re: Електронни четци - IV

  • 15 733
  • 779
# 735
Здравейте, можете ли да ми препоръчате сервиз за Киндъл 3? Нещо май софтуерът се прецака, "забил" е на една реклама и сега дори не мога да го рестартирам.
Виж целия пост
# 736
Здравейте!
Имам проблем и не зная как да се справя. Може някой да се е сблъсквал със същата трудност и да ми помогне.От 1 година имам електронен четец и до съвсем скоро си свалях книги и си ги прехвърлях на него.Купих си книга от книжарница "Хеликон" и инсталирах програма,за да мога да я чета.След време когато свалих книга от "Читанка инфо" се оказа,че тя е с иконата на Adobe Reader и не мога да я отворя,нито да я чета и на лаптопа си ,и на четеца.Моля ,ако някой знае какво се прави случая ,да ми пише.Благодаря!
Лека вечер на всички!
Цитирай
Виж целия пост
# 737
Ili-ana, каква марка ти е четецът, каква програма си инсталирала? Пробва ли да си инсталираш Calibre?
Виж целия пост
# 738
Helloweenka,четецът ми е PocketBook,а програмата която инсталирах за да мога да чета защитени книги е Adobe Digital Editions  4.0.Оттогава каквато и книга да сваля излиза ето това :
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t35.0-1 … 0de40173c0324e8c9
Всички книги са с иконата на Adobe Reader и нищо не мога да направя.
Преди си свалях и нямаше проблем.
Виж целия пост
# 739
Ами явно в момента нямаш друга програма за четене, освен Adobe и тя ти е програмата по подразбиране, затова файловете ти стоят с нейната иконка. Виждам, че си пробвала да отвориш файл с разширение fb2, а Adobe не чете такива файлове. Аз ползвам Adobe да чета pdf-и, а Calibre за epub и fb2.

Свали си Calibre и когато кликнеш върху книгата да я отвориш, ще ти излезе прозорче, че Windows can't open this file, тогава натисни долната опция - Select a program from a list of installed programs, цъкваш на стрелкичката, където пише other programs и търсиш The main calibre program, натискаш и книгата ти се добавя към библиотеката в Calibre. Отваряш оттам и четеш.

Това е, що се отнася до компа, за четеца не мога да разбера какъв е проблема, ама ти казваш, че са защитени книги, да не би да не им е махната защитата?
Виж целия пост
# 740
Helloweenka,четецът ми е PocketBook,а програмата която инсталирах за да мога да чета защитени книги е Adobe Digital Editions  4.0.Оттогава каквато и книга да сваля излиза ето това :
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t35.0-1 … 0de40173c0324e8c9
Всички книги са с иконата на Adobe Reader и нищо не мога да направя.
Преди си свалях и нямаше проблем.

Сваляш си Calibre
Когато изтеглиш книгата от Читанка я разархивираш на Desktop-а.
Кликваш върху книгата с десен бутон и избираш Open with....
Избираш Calibre и правиш отметка в квадратчето Always use the selected program to open this kind of file
От Calibre я прехвърляш на четеца

Препоръчвам да деинсталираш Adobe Digital Editions  4.0 и да почистиш регистрите на компютъра
Виж целия пост
# 741
Снощи деинсталирах и инсталирах наново,възстанових лаптопа със стара дата и всичко се оправи.Тъй като съм в Германия и се стреснах,че няма да мога да чета книги,и се паникьосах.Трябваше веднага да възстановя настройките и да деинсталирам.Благодаря за съветите!
Лек ден!
Виж целия пост
# 742
Здравейте, можете ли да ми препоръчате сервиз за Киндъл 3? Нещо май софтуерът се прецака, "забил" е на една реклама и сега дори не мога да го рестартирам.
Как рестартираш?

Включваш четеца да се зарежда, зареждаш половин час, задържаш бутона докато броиш бавно до 40.
Виж целия пост
# 743
Цитат
Цитат на: krasimilo в пт, 19 дек 2014, 19:30
Здравейте, можете ли да ми препоръчате сервиз за Киндъл 3? Нещо май софтуерът се прецака, "забил" е на една реклама и сега дори не мога да го рестартирам.
Как рестартираш?

Включваш четеца да се зарежда, зареждаш половин час, задържаш бутона докато броиш бавно до 40.

Опитвах по същия начин, но реакция никаква нямаше.
По форумите четох, с описания от теб начин се "лекува" белия екран.

Иначе от снощи до днес има развитие с въпросния "Киндъл" - половинката го отвори сам, маха и слага батерията, ръчка нещо си без особена концепция какво точно прави, но без каквато и да е промяна; после отчаян го остави да се зарежда до днес с идеята да го водим на сервиз, но  пък сутринта четецът прояви признаци на живот Simple Smile)
Виж целия пост
# 744
Случайно да си го носила навън някъде? Бил ли е на студено?
Виж целия пост
# 745
Здравейте, в понеделник си чакам Киндъла, в петък-калъфа. Днес си взех от Джъмбо 2 лампички за четене, ама нещо май не светят достатъчно силно. Къде другаде да търся такива лампички? в Mr Bricolage дали има, че ми е най-близо и къде точно се намират, ако има там? Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 746
Досега как си чел без лампички?
Виж целия пост
# 747
Досега как си чел без лампички?
Ами аз до преди малко и без храна можех... Laughing
Чела съм само на светло, ама може пък и на тъмно да ми се поиска някой път, знае ли човек  Grinning
И въпросът ми не беше: "Как е по-добре да се чете-на светло или на тъмно?"
Виж целия пост
# 748
На мен бялата и черната, които са с по две лампички (на черната даже са на отделни антенки), на които се слагат по три батерии ААА, ми светят повече от достатъчно за четене.
Виж целия пост
# 749
Шефът Антонио, като ти се дочете на тъмно, светкаш си лампа и готово. За какво са ви тези допълнителни  джаджи и лампички за четците?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия