Йоркширски териер- тема 8

  • 95 740
  • 782
# 360
Ehsia не се притеснявай, щом иска да скача, не го спирайте. Нашият е вече на 1г. и 2 м., но от 4 месеца не му е проблем качването и слизането по леглата, даже беше на 4,5 месеца когато скочи от височина 140 см и нищо му няма. И досега е така - като катерица е, катери се навсякъде и скача без никакви проблеми.
Виж целия пост
# 361
Ehsia не се притеснявай, щом иска да скача, не го спирайте. Нашият е вече на 1г. и 2 м., но от 4 месеца не му е проблем качването и слизането по леглата, даже беше на 4,5 месеца когато скочи от височина 140 см и нищо му няма. И досега е така - като катерица е, катери се навсякъде и скача без никакви проблеми.

И моята скача от високо и се качва почти навсякъде.
Виж целия пост
# 362
Много зависи от самото кученце, факт е, че на позната кучето си счупило крачето при скок от диван, но в общи линии, ако кучето се е качило самичко, значи не би трябвало да има проблем и да слезе само.
Виж целия пост
# 363

Бари се качва самичък ,но го е страх да слезе сам и аз го свалям. Сложих му един дунапрен на него да слиза ,но пак го е шубе. Голямо е лице! А пазенето да не скача от високо докато е малък ли трябва да бъде или е за цял живот?

Препоръчайте ми  някой хубав спрей за разресване и да става за ежедневна употреба. Тоест да може да го ползвам всеки ден като го реша. И да мирише на хубаво Simple Smile
Виж целия пост
# 364

Бари се качва самичък ,но го е страх да слезе сам и аз го свалям. Сложих му един дунапрен на него да слиза ,но пак го е шубе. Голямо е лице! А пазенето да не скача от високо докато е малък ли трябва да бъде или е за цял живот?

Препоръчайте ми  някой хубав спрей за разресване и да става за ежедневна употреба. Тоест да може да го ползвам всеки ден като го реша. И да мирише на хубаво Simple Smile


Не е спрей, но коприненият протеин на Крис Кристенсен върши същата работа и мирише разкошно.
Виж целия пост
# 365
Змия , от къде го поръчваш и нали не омазнява? Мога ли да го използвам всеки ден?
Виж целия пост
# 366
Змия , от къде го поръчваш и нали не омазнява? Мога ли да го използвам всеки ден?

Купих го от тук - http://zoomagazin.eu/bg/nachalo

Може, но няма нужда да се ползва всеки ден.
Виж целия пост
# 367
Здравейте,момичета!

От доста отдавна чета темата и я следя и най-накрая реших да се присъединя и аз...
Информацията,която сте дали е изключително полезна.Искам Йорки от много дълго време и съм изчела доста форуми и знам почти всичко за породата,но все още имам въпроси... newsm78
Скоро ще си взимаме и ние бебе - момченце, и мислим да е от частно лице, защото не можем да си позволим от развъдник...Искам Йоркито ми да е мини и искам да ми помогнете да избера мъника.Кое трябва да гледам в кученцето,за да разбера дали е мини или обикновено,защото никой не дава гаранция колко голямо ще стане,а много искам да е мини.  baby_neutral
Вашите са големи сладурчета Hug
Ще съм много благодарна,ако ми помогнете  Peace
Виж целия пост
# 368
Здравейте,момичета!

От доста отдавна чета темата и я следя и най-накрая реших да се присъединя и аз...
Информацията,която сте дали е изключително полезна.Искам Йорки от много дълго време и съм изчела доста форуми и знам почти всичко за породата,но все още имам въпроси... newsm78
Скоро ще си взимаме и ние бебе - момченце, и мислим да е от частно лице, защото не можем да си позволим от развъдник...Искам Йоркито ми да е мини и искам да ми помогнете да избера мъника.Кое трябва да гледам в кученцето,за да разбера дали е мини или обикновено,защото никой не дава гаранция колко голямо ще стане,а много искам да е мини.  baby_neutral
Вашите са големи сладурчета Hug
Ще съм много благодарна,ако ми помогнете  Peace

За да си сигурна, че е мини, трябва да си го вземеш по-големичко на възраст. Около 5 месечните кученца вече дават признаци за реалните си размери.
Ако вземете бебе, гледайте родителите. Но все пак има шанс от дребни родители да се роди едро куче.

Аз харесвам по-големичките. Дребните са много крехки.

Не искам да си помислям какви щяха да са пораженията от прегазването с колело, ако кучето ми беше мини.
Виж целия пост
# 369
Благодаря ти много за съвета!!  Hug

А какво трябва да подготвя за първият ден на кученцето? За храна,легло такива ощби неща знам че трябва ,но много ме притеснява като го вземем да не се стресира и да не иска да яде,а и храната ми голяма дилема...Четох за Роял Канина и добри и лоши отзиви.Наистина не знам каква храна да вземем...Ще му мислим...  newsm78

Вие каква предлагате? Thinking
Виж целия пост
# 370
В началото продължете да храните бебето с храната, която му е давана до този момент. След 2-3 седмици, ако искате, ще започнете преминаването към друга храна.
Виж целия пост
# 371
Здравейте!
Казвам се Ивайла и съм на 12 години.Аз и майка ми сме решили да си взимаме териерче.Четох разни статии в интернет но така и не намерих за тоалетните нужи на кученцето.Проблема ми е че баща ми не е съгласен поради това че ще се изхожда където му падне.Има ли начин да го науча да ходи в банята или някой друг ваш съвет?
Виж целия пост
# 372
Здравейте!
Казвам се Ивайла и съм на 12 години.Аз и майка ми сме решили да си взимаме териерче.Четох разни статии в интернет но така и не намерих за тоалетните нужи на кученцето.Проблема ми е че баща ми не е съгласен поради това че ще се изхожда където му падне.Има ли начин да го науча да ходи в банята или някой друг ваш съвет?

Има начин да се научи кучето да се изхожда само навън, само вътре на определено място или комбинирано. От вас зависи как ще го научите.
Виж целия пост
# 373
Благодаря за отговора змия. Ще се пробвам да му обясня колко прекресна порода са и ще пиша когато се съгласи.Очаквайте постове на нов член от групата.❇❇❇
Виж целия пост
# 374
змия Как е твоето кученце? Оправи ли се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия