Йоркширски териер- тема 8

  • 95 740
  • 782
# 375
змия Как е твоето кученце? Оправи ли се?

Да, добре е, отново си е същата лудетина. Вероятно е забравила за инцидента.

Благодаря за вниманието.
Виж целия пост
# 376
Аз искам да попитам следното: Лъки е на 3 месеца и половина. Мога ли вече да го къпя и каква козметика ще ми препоръчате, както и с каква четка(гребен) да го сресвам? Аз съм купила гребен, но мисля, че го скубя много с него. Също така тъй като не съм имала кученце и не знам как трябва да протече къпането? Как да пазя ушите и има ли нещо друго, което не трябва да се мокри? Извинявам се за глупавите въпроси, но предпочитам да попитам първо.
Виж целия пост
# 377
Момичета, кога и къде ще направим среща на лудетините ни  Simple Smile
Виж целия пост
# 378
От кой развъдник е най-добре да си взема Мини Йорки? Предложете  newsm78
Виж целия пост
# 379
Здравейте, някой пътувал ли е до Англия с йоркито си със самолет? Някакви специфични изисквания освен ваксината за бяс, която трябва да е най-малко 21 дни бита преди заминаването, чипирането, обезпаразитяването - вътрешно и външно и паспорт. Поправете ме ако пропускам нещо.
Виж целия пост
# 380
 Здравейте! Моля за съвет относно сутрешната разходка на моят 5 месечен сладур. Храни се след разходка винаги. Сутрин обаче явно е гладен и за да яде веднага ака на пелената още докато се обличам в съседната стая преди да ме е видял, явно усеща че ставам и знае че след голяма нужда хапва. Много ще съм благодарна да ме посъветвате как да огранича акането вкъщи.Рано е да махна пелената защото пишка по 4- 5 пъти докато съм на работа. Сутрин и вечер се разхождаме в 6ч.
Виж целия пост
# 381
Моето куче е на 1.5г. и пелената си седи.Определено не стиска и си върши работа на нея.Примирила съм се с мисълта,че няма да върши само на вън нуждите си и това е!
Виж целия пост
# 382
Аз искам да попитам следното: Лъки е на 3 месеца и половина. Мога ли вече да го къпя и каква козметика ще ми препоръчате, както и с каква четка(гребен) да го сресвам? Аз съм купила гребен, но мисля, че го скубя много с него. Също така тъй като не съм имала кученце и не знам как трябва да протече къпането? Как да пазя ушите и има ли нещо друго, което не трябва да се мокри? Извинявам се за глупавите въпроси, но предпочитам да попитам първо.
Кучето може да се изкъпе спокойно две седмици след поставянето на третата ваксина. Всички козметични продукти и четки, които са подходящи за породата, можете да видите на първа страница в началото на темата. Има дадени линкове и изредени марки. Няма проблем за ушите, дори и да влезе вода те я изтръскват.

Ману Дайте му време, малък е още да стиска. Бебетата изпитват нужда да се облекчат веднага след сън. Нещата сами ще се случат с времето. Моята кучка сега толкова се е изхитрила, че изобщо отказва да ака вътре и чака до последно да се изведе. Почивните дни съм си правила експерименти,не се изхожда докато не я изведа. Но до година и половина активно си ползваше пелената, сега дори рядко пишка на нея.
Виж целия пост
# 383
Здравейте! Ние пък с нашата Бо се борим с един доста упорит пърхут по гръбчето. За сега нищо не действа. И шампоани сменяхме и витамини пие и нищо! някой да се е справял с пърхута? Мъчи се кученцето и го сърби много.

Иначе си имаме все още проблеми с разходките. Не иска да ходи на вън това куче и това е! Много се радва като излиза, но след 100 метра сяда и не мърда. Какво ли не сме опитвали - не и не. Харесва й да я носят  и това е.
Ходили сме по доктори - здрава е! Не е болка в лапичките в крачетата или нещо по-сериозно. Просто характер.
Според един от докторите се дължи на това, че е прекалено дребна /1,400 кг/
Само дето в квартала е пълно с такива дребосъци и си ходят доста наперено напред назад. Нашата е на настроения. Вървяла е и много, но рядко. В повечето случаи си търси да я носим.
Вкъщи е като торпедо. Не можеш да я хванеш  Laughing
Виж целия пост
# 384
Здравейте! Ние пък с нашата Бо се борим с един доста упорит пърхут по гръбчето. За сега нищо не действа. И шампоани сменяхме и витамини пие и нищо! някой да се е справял с пърхута? Мъчи се кученцето и го сърби много.

Иначе си имаме все още проблеми с разходките. Не иска да ходи на вън това куче и това е! Много се радва като излиза, но след 100 метра сяда и не мърда. Какво ли не сме опитвали - не и не. Харесва й да я носят  и това е.
Ходили сме по доктори - здрава е! Не е болка в лапичките в крачетата или нещо по-сериозно. Просто характер.
Според един от докторите се дължи на това, че е прекалено дребна /1,400 кг/
Само дето в квартала е пълно с такива дребосъци и си ходят доста наперено напред назад. Нашата е на настроения. Вървяла е и много, но рядко. В повечето случаи си търси да я носим.
Вкъщи е като торпедо. Не можеш да я хванеш  Laughing

За пърхота мога да ти препоръчам Себолитик  http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=640 . И ние имахме проблем с пърхота и вета ни го изписа. Като не трябва да използваш балсам или други препарати - само този шампоан. За 2 седмици изчезна всичко. Но най-добре се консултирай с ветеринар.
Виж целия пост
# 385
Здравейте, отново ще попитам какво да правя с Лъки? Върши си нуждите където и когато си пожелае (навсякъде в апартамента), вече е на 3 месеца и половина и какво ли не пробвах. Излизаме и навън - и там върши каквото иска и бива награден веднага, но вкъщи е просто ужасно. Не знам защо не желае да ходи в банята (по-точно в неговата си тоалетна). Пелени вече не слагам, както и капки - никакъв ефект - само ги ближе. Не знам къде бъркам и мислите ли, че периода, в който трябва да се научи е минал вече?
Виж целия пост
# 386
Здравейте, отново ще попитам какво да правя с Лъки? Върши си нуждите където и когато си пожелае (навсякъде в апартамента), вече е на 3 месеца и половина и какво ли не пробвах. Излизаме и навън - и там върши каквото иска и бива награден веднага, но вкъщи е просто ужасно. Не знам защо не желае да ходи в банята (по-точно в неговата си тоалетна). Пелени вече не слагам, както и капки - никакъв ефект - само ги ближе. Не знам къде бъркам и мислите ли, че периода, в който трябва да се научи е минал вече?

Не искам да те плаша, но нашият е вече на две години и не се е научил. Всъщност знае какво и къде трябва и не трябва да прави, но сякаш напук от време на време маркира ъгли, врати и крака на столове. Има периоди на послушание, които понякога продължават със седмици...и после пак започва. Зимата даже и с гащи памперс ходи. Сега пак е вмагарен, маркира и гледа виновно.

А не е като да не знам как се гледа и възпитава куче...
Виж целия пост
# 387
Здравейте, отново ще попитам какво да правя с Лъки? Върши си нуждите където и когато си пожелае (навсякъде в апартамента), вече е на 3 месеца и половина и какво ли не пробвах. Излизаме и навън - и там върши каквото иска и бива награден веднага, но вкъщи е просто ужасно. Не знам защо не желае да ходи в банята (по-точно в неговата си тоалетна). Пелени вече не слагам, както и капки - никакъв ефект - само ги ближе. Не знам къде бъркам и мислите ли, че периода, в който трябва да се научи е минал вече?

На 3-месечна възраст нищо не е приключило.
Колко пъти дневно извеждате кучето?
Виж целия пост
# 388
Ми 2-3 пъти през делничните дни за 1-2 часа, а през почивните - разходките са повече - буквално седим с часове.
Виж целия пост
# 389
Здравейте, една приятелка ползва за йоркито си един балсам на Шварцкопф който е без измиване за човешка употреба. Каза ми ,че козинката ставала страхотна и много лесно се разресвал! Какво ще кажете ,дали може да се ползва постоянно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия