Сладкарничка за книги - тема 27

  • 22 919
  • 703
# 345
Нели, сигурно е било моето, защото Елинка вече го е получила! Много бързо, бре - вчера следобед ги пуснах  Shocked!

Авлига, много е сладък коледния епизод на Абатството, но и малко тъжен, онзи ден го гледах  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 346
Аййййй Цвети , как можа така да паднеш , много ли те боли ?  Sad  Дали няма нужда лекар да види крачето ?

И аз ще отида да направя едно кафенце  Whistling
Виж целия пост
# 347
Нарче, като лежа и не го движа, не ме боли. Като ходя е неприятно. Не вярвам да има нужда от лекар, но ако и утре продължава, вероятно ще се ходи. Поне яйцата са спасени. Laughing От 10 счупено е само едно.
Виж целия пост
# 348
Присъединявам се към Нели с чаша кафе. Свърших си работата, но още не съм ходила да си взема книги. На връщане от пазар направо с торбите хубаво се пребих. ooooh! Време беше, тази зима не бях падала. Като изключим срамът, глезенът ме боли и ми е криво и то доста...сега лежа и се надявам утре да е по-добре, че не ми се остава без четиво. Оплаках се, извинявам се за което.

Цвети, не е лошо да отидеш на лекар.
Скрит текст:
Аз от едно никакво плевене на лук и после падане скъсах менискус, после операция и т.н и сега в студа ме боли коляното.
 Hug Hug
Виж целия пост
# 349
Вени, понеже е студено, не ми се излиза пак, но съм много нетърпелива. Толкова са желани всички книги ,които ми прати. Утре ще се хваля, утре.  Hug

Цвети, прави компреси на удареното. Дано не се надуе и да ти мине бързо болката. А книжка у вас нямаш ли нечетена. Да не излизаш в тези студени дни до библиотеката.

Сливче, исках да ти пиша лично да поздравиш мъжа си с имения ден. Стискам ръката му, страхотен човек е.  Peace
Виж целия пост
# 350
Цвети, много съжалявам, че си паднала.  Sad И аз с тоя лед, все чакам на кой завой ще се подхлъзна и ще стана за смях. Болката не е по-силна от срама обаче  Laughing

Днес на лекцията, в която говорихме за "Степния вълк" беше уникално приятно. Дисциплината се казва "Литературата на 20век - контекстуални прочити" и разглеждаме различни произведения през призмата на контекста за съответния период  Heart Eyes
Още веднъж ще кажа колко прекрасна е тази творба, надявам се да не ме набиете  Laughing

Днес на този студ, единствената непокрита част от тялото ми(това ще да е лицето ми) ме болеше зверски и имах чувството, че ще се отлепи от черепа ми - толкова беше хапещ студа. И главата ме боли от вятъра, направо не знам защо още не съм заспала.
Сгушила съм се тук на слънце в стаята с лаптопа, чета си, занимавам се с някакви неща ...

И аз чакам пратки от пощата, ама нямам - чакам едно писмо от Испания и една пратка от ибей. Ама нищо не идва, покрай празниците е някаква лудница - притеснявам се да не са ги загубили. Писмото е пратено около 10декември, не е препоръчано, а пратката пише, че крайния й срок е 12 декември. Чудя се дали да се притеснявам  newsm78
Виж целия пост
# 351
Нелка, благодаря ти много, че си ми изпратила книгата! Страхотна си!  Hug

В момента чета две книги - "Човек на име Уве" и "Нарцис и Голдмунд". Харесват ми и двете, и ми вървят бързо.  Heart Eyes

"Мравките" не мога да преценя дали ще ти хареса, тъй като още не съм я чела. Търся цялата трилогия накуп и тогава ще я почна.  Sunglasses
Виж целия пост
# 352
Бъб, ти АФ ли си завършила? Знам, че сега караш магистратура. Питам просто информативно, дори ако сметнеш, не ми отговаряй.  Peace Дъщеря ми сега е в сесия. Чете за изпит - Английска литература. Чете "Ема" и се ядосва. Снощи дори имитираше някакъв разговор, доста тъпо звучеше, но не помня какво точно беше.  LaughingНякакви английски преструвки.

 Пете
, благодаря за вниманието. Аз така или иначе ще я прочета "Мравките", но не ми е излишно и мнение от момиче, познаващо вкуса ми. Не че искам да ангажирам някого с моята персона.  Simple Smile
Виж целия пост
# 353
Добра идея за компресите, мерси Нели. Веднага ще сложа един. Книжки в момента нямам нечетени, с изключение разказите на Конан Дойл, за които споменах снощи. Не ги прочетох, защото заспах рано. Днес поне ще имам какво да чета.

Гани, забравих да честитя на твоите именници. Да са ти живи и здрави!

И още нещо щях да пиша, но забравих. Whistling

Бабълче, за последното си много права. Laughing Още ме е срам.
Виж целия пост
# 354
Здрасти!Приемате ли нови членове в отбора си?   bouquet
Виж целия пост
# 355
Цвети , слагай студени компреси  , за да не се надуе  Hug

Анонимен , не знам дали приемаме анонимни хора сред нас , май НЕ   Whistling
Пък и като гледам си мъж , не си анонимна , пък тук сме само жени  Wink
Виж целия пост
# 356
Нара, жена е, не е мъж. То мъже кой връща.  Laughing
Виж целия пост
# 357
Нели, завършила съм нещо нямащо нищо общо с филологията - "Социална педагогика". В магистратурата съм като неспециалист и ми е адски трудно с някои дисциплини, заради термините и основните неща, които ние неспециалистите ще научим през 3тия семестър. Магистратурата е година и половина за нас ...  Hug Естествено, че ще ти отговарям, на теб и на всички останали - питайте спокойно. Тук сме, за да се опознаваме  Peace

Дъщеря ти трябва мнооого добре да го знае английския щом учи английска филология. Аз "Ема" още не съм я чела, а какво остава за в оригинал. Тя сигурно на английски я чете, нали?  newsm78
Виж целия пост
# 358
Нара, жена е, не е мъж. То мъже кой връща.  Laughing

Е как жена , пък Анонимен , хммммм  Thinking  верно че пише жена в ляво , ама ..... не знам да вярвам ли .... ?

Ох няма ли да става 17 часа вече  Crossing Arms  Много ми е студено , искам вкъщи с книжка в ръка и Аричка до мен  Crazy

Искам и до пощата да отида , ама кога да е , днес ли , утре ли ?  newsm78 Ще поумувам още малко
Виж целия пост
# 359
Хах, и аз! Преди сто години  ooooh!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия